Televizyon, Radyo ve İnternet Sitelerinde Satılan Cep Telefonlarına Dikkat!

Ulusal kanallar ile radyo ve internet sitelerinde yer alan reklamlar üzerine, kampanyalı ürünlerden faydalanmak isteyen tüketiciler bir dolandırıcılığın daha kurbanı oldu. 

Kanalda yayınlanan reklamlar üzerine cep telefonu siparişi veren birçok kullanıcı satın aldıkları ürünler kendilerine ulaştığında şok yaşadı. Firmanın gönderdiği telefonların reklamlarda gösterilen özelliklere sahip olmadığını, kutuda gönderilen ürünlerin şarj aleti, kulaklık gibi parçalarının eksik olduğunu, telefonun uygulamalarının da çalışmadığını fark ettiler.Ayrıca gönderilen cep telefonlarının imei numaralarının kayıtlı olmaması da yeni cihazların kapanmasına neden oldu. Müşteri hizmetlerine ulaşabilenler “Cihazları geri gönderin değişim yapalım” cevabını aldı ancak satın aldıkları ürünleri değişim ya da para iadesi için geri gönderen müşteriler bir daha kimseye ulaşamadı. Ne para iadesi ne de telefonlar için kendilerine geri dönüş yapan olmadı.

 Televizyondan Alınan Telefona Daha Sonra Borç Çıkar mı?

sanal dolandırıcılık“Vurgun yaparak insanları mağdur ediyorlar, yetkililerin bir çözüm bulması gerek” diyen Murat Ş’nin şikayeti şöyle:

“Ben de Tekno İletişim mağduruyum. Sanırım bu şikayetleri bekliyorlardı. Biz bunlara kulağımızı tıkayalım, vurgunu vuralım mantığı ile hareket ediyorlar. Ben de tablet aldım 2 gece evimde kaldı şarj olmuyor, internete bağlanmıyor. Ben de hemen geri gönderdim. Ne arayan var, ne parayı iade eden.
Bence sosyal medyada da bu firmaları duyurarak başka mağdurların oluşmasını engellemeliyiz. Bu kadar lakayıt firma olmaz. Müşteri temsilcisi diye Ö. bey in telefonunu veriyorlar. Sanırım oda telefonu sessize alıp bir dolaba kitlemiş. Mümkün değil ulaşmak. Sanayi Bakanlığı bu durumda ne yapıyor acaba?”

sikayethaber.com
Ayrıca daha önce bu konuda yazmış olduğumuz makaleye de göz atabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Televizyon, Radyo ve İnternet Sitelerinde Satılan Cep Telefonlarına Dikkat!

  1. Size yine tablet gelmişse iyi ben duydugum kadarıyla su s4 reklamina aldanip telefon alan 3 magdurdan birine bi kutu sac tokasi digerine hiyar digerinede 3 TL ilk cin mali kulaklik yollamislar. Devlet bunlara nasil prim veriyor anlamis degilim. Gerçi burasi Türkiye adaletin insan haklarinin hiçe sayildigi insanları dolandirmanin odullendirildigi ülke. TC kanunları bu sahtekarlara imkan veriyorsa yaziklar olsun. Bu reklamları yayınlayan kuruluşlara yuksek cezalar verilmeli ve bidaha bu tur reklamlara izin verilmemeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.