Samsung i9301i Galaxy S3 Neo modelinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefona virüs bulaşmışsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.  Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal İtalya romudur. Android 4.4.2 sürümüne aittir. Bu işlem sadece i9301i ve i9301Q modellerinde başarıyla denenmiştir. Farklı bir Galaxy S3  modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de batarya şarj seviyesini %50 civarında tutun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerrin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I9301IXCUAOL3_I9301IITVAOL1_ITV

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

i9301i yazılım yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (I9301IXCUAOL3_I9301IITVAOL1_I9301IXXUAOL1_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın. 

30 thoughts on “Samsung i9301i Galaxy S3 Neo Yazılım Yükleme”
 1. Abi benim telefonum s3 neo ve download bölümünde kalıyor yeniden başlatıyoruz yine öyle oluyor ne yapabilirim lütfen cevap verin.

  1. Fiziksel tuşlardan birisi basılı kalıyordur. Bir tamirciye göstermen ve onarım talep etmen gerekecek.

 2. Çok ama çok teşekkür ederim. Aniden ve zamansız bir şekilde telefonum bozuldu. Açılırken logo çıktığında donup kalıyordu ve açılmıyordu. Ne yaptıysam olmadı. Şuan telefon alacak imkanım da yoktu. Sizin sayenizde telefonum hayat buldu.
  Allah razı olsun :)

 3. telefon download moda girmiyor ne yapmam gerek önüme yükleniyor yazıyor ama yarım saattir açılmıyor

 4. ben samsung s3neo cihazında işlemleri tamamen yapıyorum fakat rom yüklenirken kırmızı yazı çıkıyor yasal olmayan yazılım diye ıngılızce kabut etmıyor yukseltmeyı ne yapmalıym?????

  1. android sürümünü düşürmeye çalıştığınızda veya uyumlu olmayan(farklı bir modele ait) bir rom yükleme çalıştığınızda böyle hata verir. i9300i ve i9301i modelleri farklıdır. Modelinize uygun rom yükleyin.

 5. peki normal s3 e kurabileceğimiz en iyi rom hangisidir bir fikriniz var mı ?

 6. Halil hocam bende octopus var fakat unlock da hata veriyor.
  Proper android device not found. Make shure that “USB debug” option on the device is turned on.
  Phone unlocking failed
  imei değiştirmeye çalışıyorum…

  1. cihazı bulamıyorum diyor, usb hata ayıklama açıksa telefonun soketinde sorun olabilir, sokete bakın daha önce değişmiş mi diye, değişmiş soketler problem çıkarıyor genelde, değişmemişse telefonu formatlayıp tekrar deneybilirsiniz.

  1. Bu işlem sadece i9301i ve i9301Q modellerinde başarıyla denenmiştir. Farklı bir Galaxy S3 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. diye not eklemiştik.

   1. Hocam bende octopus var s3 iemi null yazıyor modem yüklüyorum yine olmuyor bunun herhangi bir yolu yok mu hocam yazılım yükledim yine olmadı imei atmaya çalıştım yine olmadı ne yamam lazım ? (BU ARADA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZ İÇİN)

    1. önce cihazı nulldan çıkarmanız lazım, full yazılım yüklemeyi deneyin. yazılıma rağmen cihaz nulldan çıkmıyorsa sorun donanımsal olabilir.

 7. HOCAM I9300 ORJ YAZILIM YÜKLEDM ODİN İLE.YÜKLEME İŞLEME BİTTİKTEN SONRA TEL SAMSUNG YAZISINDA KALDI

   1. hocam benimki s3 neo GT-19301I modeli kamera hatası veriyo orjinal romu nasıl bulabilirim

   2. halil bey bende lg l70 var mor ekran sıkıntısı var yanlız telefon dowland moda gecmıyor ne yapmam gerekır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir