1.Yazılım Güncellemesi sırasında tüm veriler silineceğinden mutlaka cihazın yedeği alınmalıdır. Turkcell Yedekleme uygulaması ile rehber yedeği alınabilir.

,2. Pil seviyenizin en az %50 ve üzeri olmasini (batarya ikonunun yesil renkte olmasini) sağlayınız. Eğer pil düzeyi bundan az ise öncelikle cihazınızı şarj ederek en az bu seviyeye gelmesini sağlayınız. Güncelleme işlemi sırasında cihazınızı şarja takmayınız. Bu bir takım bilgi kaybına veya cihazınızın donmasına sebep olabilir.
3. Yazılımı indirin: Turkey Turkcell T11 SD card upgrading instruction & software package

4- Cihazınızdaki SIM kartı çıkarınız. İndirdiğiniz “image” klasörünün isminin ve boyutunun hafıza kartına kopyaladığınız ile uyumlu ve aynı olduğunu doğrulayınız. Güncelleme işleminde SD karttaki verileriniz de silinir, bu yüzden dosyalarınızın yedeğini almanızı, mümkünse güncelleme işlemi için boş bir SD kart kullanmanızı tavsiye ederiz.
5- Güncelleme dosyasını indiriniz ve resimde görüldüğü gibi “image” isimli klasörü hafıza kartının ana dizinine kopyalayınız.

6- Kopyalama işlemi bittikten sonra telefonunuzun bilgisayar bağlantısını keserek, Dosya Yöneticisinden kopyaladığınız dosyayı kontrol ediniz.

7- Kopyaladığınız dosyayı kontrol ettikten sonra aşağıdaki yolu izleyerek güncelleme işlemini başlatınız.

8- “OK” butonuna dokunduktan sonra cihaz kapanıp güncelleme işlemini başlatacaktır. Güncelleme işlemi bitince cihaz kendisini açacaktır. Eğer cihazınız “image” isimli klasörü bulamaz ise hata verecektir. Klasörü hafıza kartınızın ana dizinine kopyaladığınızdan emin olunuz.

Cihazınız açılamadığı durumda aşağıdaki yöntemi deneyiniz: Eğer cihazınızı açılmıyorsa “image” isimli klasörü SD kartınıza kopyaladıktan sonra aşağıdaki şekilde deneyiniz.
•Pil seviyenizin en az %50 ve üzeri olmasını sağlayınız.
•Cihazın pilini takınız, arka kapağını kapatınız.
•Aynı anda Güç tuşu, ses artırma tuşu ve arama sonlandırma tuşuna basınız ve basılı tutunuz (Resimdeki gibi). Cihazınızın bildirim ışığı kırmızı yanacak ve güncelleme işlemi başlayacaktır. Bu sırada cihazınıza dokunmayınız.(Ekranda birşey gözükmeyecektir) Güncelleme işlemi 4-5 dakika kadar zaman alır. Eğer cihazınız bu süre içinde açılmaz ise tekrar güncellemeyi deneyiniz. Eğer cihazınız yine açılmaz ise teknik servisiniz ile irtibata geçiniz.

 

Turkcell T11 telefonunuza yazılım güncellemesi yapmadan önce, mümkünse cihazınızı sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Turkcell T11 Format Atma- Sıfırlama

38 thoughts on “Turkcell T11 Yazılım Güncellemesi”
 1. mrb lar benim t11 ceptelefonum sürekliacıldığında türkcel yazısı geliyor aynı işlemtekrarlanıyor önerdiğiniz dosyayıindirdim fakat teli bilgisayara bağladığımda kabul etmiyor lütfen E sürücüye bir diskyerleştirin diyor ne yapmalıyım yardım edermisiniz

  1. işlemleri doğru ve eksiksiz yaptığınızdan emin olmanıza rağmen yazılım yüklenmiyorsa cihazda farklı bir sorun vardır, bir teknik servise danışın lütfen.

 2. dediğinizin aynısını yaptım açılırken format menüsü çıkıp duruyoo telefonu açamıyorumm lütfen yardımcı olun…

  1. makalenin sonunda cihazın açılmadığı durumlarda nasıl yazılım yüklemesi yapabileceğinizi anlattık. yazılımsal bir probleminiz varsa düzelir.

 3. indirdim kopyaladım güncellemek için tıkladım telefon kapandı kendisi açıldı herşey sıfırlandı ama güncellenmedi

  1. işlemleri yapmışsanız telefonunuz güncellenmiştir. versiyon değişmez. bu bir iyileştirme güncellemesidir.

 4. Silinir hersey. Makaleyi okuyun yazilim guncellemesini nasil yapmaniz gerektigi yaziyor.

 5. bende t11 var fakat kapattım ve aradan 30 dk geçti ve şimdi açmaya çalışıyorum açılması için ne yapmalıyım bu genellikle t11 lerde oluyormu ? acil cevapverirseniz memnun olurum :)

  1. lütfen öncelikle bataryanın yeteri seviyede şarj olduğundan emin olun. batarya dolu olduğu halde açılmıyorsa lütfen yazılım güncellemesi deneyin.

    1. şar oluyor göstergesini görüyorsunuz yani? şarjdan çıkarıp yazılım güncellemesi yapınız.

  1. image dosyası vardır. siz dosyayı eksik indirmiş olabilirsiniz, lütfen tekrar indirip deneyin.

 6. güncelle başlamadan telefon kapandı ve açılmıyor ne yapmamı tavsiye edersin

  1. lütfen bataryanızı iyice şarj edin ve makalenin sonunda cihazınız normal şekilde çalışmadığı durumlarda yapılabilen yazılım güncellemesini deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir