Vodafone Güvenli İnternet Profilleri

Vodafone operatörünün talep olmazsa aktifleşmediğini iddia ettiği Güvenli İnternet profilleri son günlerde Vodafone abonelerinin başını ağrıtıyor. Herhangi bir talebi olmamasına rağmen birçok Vodafone abonesinin Güvenli İnternet kapsamında Çocuk veya Aile profillerinden birine geçirildiği görülmektedir.

Çocuk profili sosyal ağları ve riskli görülen sitelerin tamamını engellerken Aile profili bazı sosyal ağları ve bazı riskli siteleri engellemektedir. Dolayısıyla bağlanmaya çalıştığınız sitede karşınıza “İnternet bağlantınız yok” veya “Dahil olduğunuz internet profili bu siteye erişim izni vermemektedir” gibi mesajlar alıyorsanız bir profile dahil olmuşsunuz.

Abonelerin bu profillere nasıl geçtiği muamma olsa da bu profilleri değiştirmek, iptal ettirmek veya hiçbir profile dahil olmamayı seçmek gibi seçenekleriniz mevcut. Bu işlemleri nasıl yapabileceğini anlatmadan önce Çocuk ve Aile profilleri ilgili kısa bilgiler verelim.

Çocuk Profili:  Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir. Çocuk profili ile eğitim, ödev, bankacılık uygulamaları, alışveris, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri, tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz. 

Aile Profili: Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir. Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sınar. Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar. 

Ayrıca şunu da unutmayın: 2 aylık ücretsiz sürenin sonrasında, servis kullanımına devam edildiği takdirde GüvenliNet servisi aylık 3 TL olarak ücretlenecektir. Detaylı bilgi için Vodafone Güvenli İnternet resmi sitesine bakabilirsiniz.

Güvenli İnternet Profillerini Nasıl Değiştiririm? Nasıl İptal Ederim?

SMS ile profil ayarları

Güvenli İnternet Hizmeti ve GüvenliNet servisinin farkları


Güvenli İnternet Hizmeti sizi ve ailenizi sadece internetin muhtemel zararlı içeriklerinden korur, zararlı içeriğe sahip internet sitelerine erişimi engeller.

Güvenli Net servisi ise temel olarak aşağıdaki güvenlik özelliklerini sunmaktadır.

 • Herhangi bir mobil uygulama yüklenmesini gerektirmez, network tabanlı çalışarak güvenlik sağlar
 • Virüs saldırılarını engeller
 • Bilgi hırsızlığı amaçlı siber saldırıları engeller
 • Zararlı dosya veya zararlı yazılım içeren web sitelerini tespit eder ve erişimi engeller
 • Kategori seçerek o kategoride yer alan web sitelerine girişin kullanıcı tarafından engellenmesi sağlar
 • Beyaz liste ya da kara liste tanımı yaparak özellik belirli bazı web sitelerini engeller ya da erişime açar
 • İnternete kapalı zaman uygulaması ile günün belirli saatleri arasında internet erişimini engeller ya da başlatıldığı andan itibaren belirli süre ile internet erişimini engeller

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Vodafone Güvenli İnternet Profilleri

 1. Iptal olmuyor bi türlü vodafone cepten bile denedim olmafi 7005 e iptalcocuk ya fim oda olmadı. Kahtolsun vodafone

 2. Normal internet te geçinemiyorum
  Bunu nasıl düzeltebilirim. Vodafone
  Güvenli aile internet için nasıl kapatırım

 3. IPTAL GNETA2 yazıp 7000 e SMS gönderiyorsunuz. İptal oluyor. Ben bu şekilde çözenildim. Kasım 2018 ayın güncel çözümü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir