Samsung Galaxy A04S akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesini sağlayabilir, sonrasında düzenleme ve paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bu özellik Galaxy A04S’de dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama edinmenize de gerek kalmaz. Ancak ekran videosu kaydı için aynı durum geçerli değil.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel olarak screenshot olarak ifade edilir ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ile ekran yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Samsung Galaxy A04S’de ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunların iki klasik Samsung tuş kombinasyonu yokken, diğeri telefonun sensörlerinden yararlanıp, hareket özelliği kullanmak şeklindedir.

Kullanabileceğiniz iki yol için Galaxy A04S’in ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

İkinci yöntem için telefonun ‘Akıllı yakalama’ özelliğini açık olması gerekir. İlgili özelliği kontrol edebilmek
için menü üzerinden ayarlar>gelişmiş özellikler>akıllı yakalama (Android güncellemelerinde Akıllı Yakalama’nın yeri değişe biliyor erişilebilirlik menüsüne de taşına biliyor).  yörüngesini izlemelisiniz. Eğer özellik açıksa, elinizi ekran üzerine dik bir şekilde yatırıp, sağ yada sola hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Ekran Videosu alabilmek için aşağıdaki görseli de takip edebilirsiniz.

Eğer yukarıdaki seçenek işe yaramadıysa Galaxy telefonunuzda ekran videosu kaydedebilmek için ise Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

One thought on “Samsung Galaxy A04S Ekran Görüntüsü Ve Ekran Kayıt Videosu Nasıl Alınır?”
  1. Eğer yukarıdaki seçenek işe yaramadıysa Galaxy telefonunuzda ekran videosu kaydedebilmek için ise Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir