Samsung i8190 Galaxy S3 Mini Android 4.1.2 Jelly Bean Türkiye Yazılımı Yükleme

Android 4.1.2’den düşük bir sürüm kullanıyorsanız veya telefonunuzdaki yazılım orjinal değilse yani modifiye edilmiş bir yazılmsa, Türkiye için yayınlanmış olan son resmi Android sürümünü yükleyerek telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

Bu yazılım i8190 modeli içindir. i8190L, i8190T, i8190N, i8200 gibi bir modele sahipseniz işlem yapmayın!!!

Eğer daha önce hiç yazılım yüklemesi yapmamışsanız, öncelike bir Wi-fi ağına bağlanıp ayarlardan cihaz hakkında menüsüne girip güncellemeleri kontrol etmenizi öneririz. Telefonunuz modifiye edilmemişse güncellemeyi otomatik olarak alacaksınız.

Otomatik güncellemeyi alamıyorsanız veya çeşitli yazılımsal sorunlardan dolayı telefon normal çalışır halde değilse Odin ile yükleme yapabilirsiniz.

Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmayın, açılırsa geri kapatın.Sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I8190XXAMG4_OXAAMG4

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.


Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa, programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung i8190 galaxy s3 mini yazılım yükleme

PIT: goldenxx.pit
PDA: CODE_I8190XXAMG4_1332988_REV00_user_low_ship.tar.md5
CSC: CSC_OXA_I8190OXAAMG4_1332988_REV00_user_low_ship.tar.md5


Start butonuna basarak işlemi başlatın. Programın sol üst köşesinden işlem ilerleyişini görebilirsiniz. Eğer Message kısmında Setup Connection uyarısında kalırsa bağlantı kurulamıyor demektir. Telefonun bağlantısını kesin. Bataryasını çıkarıp geri takın ve en baştan başlayın.

Yükleme işlemi 10 dakikaya kadar uzayabilir. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Aynı zamanda programın sol üst köşesinde PASS yazısını göreceksiniz. İşlem tamam, telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

421 thoughts on “Samsung i8190 Galaxy S3 Mini Android 4.1.2 Jelly Bean Türkiye Yazılımı Yükleme

 1. merhaba benim telefonum null null hatasında nasıl cozebılırım bu arada indirdigim modem dosyasıyla flaslamaya çalıştım.odin fail hatası verıyo ne yyapmalıyım lutfen yardım.

    1. Aynı dosyada ısrar etmeyin, başka dosyalar kullanın o halde. Null sorunun kesin bir çözümü yoktur. Hatta çoğu zaman cihazın kullanım ömrünün dolduğuna işaret eder. Bu yüzden çok fazla ümitli de davranmayın.

 2. Öncelikle merhaba ben romu sıkıntısız kurdum şu an çalışıyor fakat şebeke sorunu var yanlızca acil aramalar diyo bu sorunu nasıl çözebilirim. Bu arada telefon orjinal türkiye sürümü imei de bir sorun yok sistemde gözüküyor. Lütfen bir yarım etseniz iyi olur.

  1. Merhaba, imei kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız ya simkartta sorun vardır ya da telefonda donanımsal bir sorun vardır. Başka bir simkart ile deneyin. Yine şebeke alamıyorsanız acil bir arama yapıp cihazın baz istasyonuyla bağlantı kurup kurmadığını kontrol edin. Acil aramaya da bağlanmıyorsa cihazda donanımsal bir sorun vardır, Acile bağlanıyorsa cihaza farklı bir yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

  1. cihaz çalışır durumda değilse yani menüye giremiyorsanız download mdoa alamazsınız, menüye girebiliyorsanız google play store’da çeşitli uygulamalar var. deneyebilirisniz.

 3. Merhaba, Benim telefonum s3 mini’nin güç düğmesine basınca samsung s3 mini GT-I8190 yazı gidip geliyor telefon açılmıyor yani receovery dedikleri mod da açılmıyor. Yazılım sorunu çözer ? yoksa sorun chip’de mi ? Bu yazılımı yüklersem sorun olurmu ?

  1. Merhaba öncelikle sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı onu anlamanız lazım. cihazı download moda alın. eğer cihaz download modta kalıyorsa yani yeniden başlamıyorsa yazılımsal, download modta durmuyorsa sürekli yeniden başlıyorsa donanımsal bir sorunu vardır. donanımsal sorun da güç tuşu bozulmasıdır genelde.

   1. iyi günler benim telefon dondu sonra hiç bi tuşu dokunmatiği çalışmadı bende bataryayı çıkardım telefonu kapattım artık açamadım bana içindeki bilgiler lazım ne yapabilirm lütfen acil yazarmısınız uygulamalarda önemli içeriklerim var onları kurtarmam lazım bataryayı beklettim sabaha kadar teli şarja taktım alıyor açınca samsung s3 mini yazısında kalıyor sonra tekrar kapanıyor lütfen yardımcı olur musunuz

    1. Merhaba, yazılımı çökmüşse yazıkım yüklenecek. Büyük ihtimallr verileriniz silinir. Emmc çipş bozulmuşsa çip değişir. Bilgileriniz kesinlikle silinir.

 4. Halil bey merhaba, samsung i9003 telefonumun menu ve back tuşu çalışmıyordu, virtual button yazılımını indirdim ama menu ve back tuşlarının aktif olması için root gerekiyormuş, iroot ile root attım bu kez telefon açılıyor sistem kendine gelir gelmez kapanıyor tekrar açılıyor, sürekli böyle. (çok hızlı davranırsam tarih ve saati ayarlayabiliyorum sonra kapanıyor, tekrar açılıyor)
  1- android 2,3,6 sürümü yüklü, odin ile aynı sürümün yazılımını tekrar üzerine kurarsam telefona kayıtlı bilgilerim gider mi? teşekkürler.

   1. Merhaba, Download mod yazılım yükleme içindir. yedekleme yapamazsınız. yedekleme için telefonun açık olması lazım. aynı yazılım kurulduğunda genelde bilgiler silinmez ama sizin cihaz kapanıp açılıyor, farklı bir sorunu da olabilir.

    1. halil bey teşekkür ederim. sorun çözüldü. sorun kingroot programında , iroot ile rootlamadan önce yüklemiştim başka bir telefoncu ile sohbet ederken kingroot tan söz ettim o program telefonlara yüklendiğinde sorun çıkarıyor silinmeside zor demişti. uygulamalardan kaldırdım silindi görünüyordu ama halen duruyordu. kingroot programının kendi menusunde uninstal varmış internetten buldum ve sildim telefonum düzeldi. bunu niye yazdım belki başkasının başına gelebilir diye paylaşım olsun. şimdi rahat rahat yedekleme yapayım … iyi çalışmalar.

 5. Hocam telefon samsung galaxy s3 mini yazısındayken donuyor. Daha önce de açılışta donma problemi yaşamıştım ama onda sadece “Samsung” yazıyordu ve s5 romu yüklerken başıma gelmişti. Orijinal rom’a döndüğümde sorun çözülmüştü. Şimdi ise stock rom denedim olmadı. Birçok sitenin verdiği rom’ları denedim yine olmadı. Sizin verdiğiniz dosyalarda pit dosyası da mevcut olduğundan işe yarayacağını düşünmüştüm fakat yine aynı yazıda donuyor. Bir benzeri arkadaşımın başına gelmişti. Telefonu söküp taktı tuş takılı kalmış yeniden başlıyordu onda. Ben de söktüm tuşları kontrol ettim fakat sorun hala devam ediyor. Yazılımsal olsaydı çoktan düzelmiş olması gerekmez miydi? Donanımsal ise sorun nerededir sizce?

  1. Merhaba, telefonu download moda alıp bekleyin. Eğer cihaz kendini kapatıp yeniden açarsa sorun tuştadır. Eğer cihaz kapanmıyorsa cihazın yazılımı çökmüş demektir. Yazılım yüklenince düzelmesi lazım ancak emmc çipi bozuksa yazılım yüklenmesine rapmen sorun devam eder.

   1. İlginiz ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Maalesef cihaz kapanmıyor. Emmc çip değişii için 150-200 arası fiyat istiyorlar diye biliyorum. Zaten telefonu değiştirmeyi düşünüyordum. Eğer bir fikriniz varsa önerebileceğiniz android telefon var mıdır?

 6. abim bitane 8190 geldi s3 mini yzısında takılı kalıyor orjınal yazılımı odinle atmaya calıstım nerdeyse yarım saatte %50 lık ksım doldu ve tel in pili sanırım ve tel kapandı ama zaten yazılımı 10 dakkada full atması lazımdı box lada denedım o direk system.img yı atarken %3 de hata verdi sizce neden

  1. cihaz bağlantı kurmakta zorlanıyor olabilir, soketin temiz olduğundan emin ol. sket temiz olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorsa işlemci arızalı olabilir.

 7. Merhaba, i8190 cihazımıza gelen bir yüklemeyi yaptıktan sonra tekrar açamadık, biraz uğraşınca ancak download modu etkinleştirebildik ve sonrasında hiçbirşey yüklemeden resetlediğimizde cihaz açıldı ancak şimdi cihat hafızası kullanılan 133 mb kullanılabilir 0.00 Byte gösteriyor. Arama yapıyor, aramalara cevap verebiliyoruz ancak bunun dışında herhangi bir yükleme yapamıyoruz. Ayrıca cihaz her açılışında yeni cihaz gibi (tarih saat ayarı, mail, samsung account gibi kullanıcı hesaplarının şifrelerinin girilmesi) bilgilerini yeniden istiyor. Bumakalede anlatılanları yaptık ancak cihaz hiçbir şekilde recovery moda geçmiyor. Yardımcı olmanız mümkün mü=

  1. Merhaba, bazı i8190 modellerinde bu sorun var, cihazı sıfırlamanız gerekecek ancak cihaz recovery moda girmiyor diyorsunuz. Bu durumda cihaza farklı bir recovery yüklemeniz gerekecek. ” i8190 TWRP recovery” diye googleda arama yaparsanız bir kaç sonuç elde edersiniz.

   1. Merhaba, yanıt için teşekkür ederim. Ancak gerek Türkçe gerek yabancı sitelerden ondan fazla dosya indirip denedim fakat sonuç alamadım. Odin yükleme yaptıktan sonra reset atınca cihaz yine aynı sorunla başlıyor. Telefonun dahili hafızasına ne cihazdan ne de usb kablo ile pc’den erişemiyorum, boş gösteriyor.

     1. evet denedim, ilk aşamada sıkıntı yok ama SUPERSU dosyasını atamıyorum çünkü dediğim gibi dahili hafızaya erişim yok.

       1. Malesef Halil bey. Recovery modu hiçbir şekilde açılmıyor. Android ile aram hiç yoktu, sırf babamın kullandığı telefondaki bu sorun yüzünden bulaştım :) İnternette araştırdım ama bizim karşılaştığımız sorunu yaşayan çokfazla insan olmamış. Çok garip bir durum, işi telefondan halletmek için program yüklemek gerekiyo, ancak herhangi bir program yükleyemiyoruz, pc bağlantısı ile sistem dosyalarına erişmek istiyoruz o da mümkün olmuyor. Sıkıntı büyük :)

 8. kolay gelsin odinden yazılım atarken DO NOT TURN OFF TARGET!!
  Get PIT for mapping..

  There is no PIT partition.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
  böyle bir uyarı alırıyorum sebebi nedir sizce çözüm yolu varmıdır acil cevaplarsanız sevinirim

   1. mevcutmu elinizde farklı yazılımlar veya yönlendirebileceginiz bir adres link ?

   1. hata verdi işlemlei tekrar yaptım sırasıyla suanda odide
    mavi renkte reset yazıo napacaz bu aşamadan sonra

 9. benim s3mini’me rom yükledim ve rom yüklendi.Ama
  rom da hiç bisey yapamiyordun internete girmiyordu,
  bluetooth la apk gönderemiyordun, recoveryi silmisti
  bende bilgisayardan tekrar haline getirmeye calistim
  ama telefonu pc tanimiyordu.telefona format attim bu
  sefer telefon hic acilmadi sadece dowland modu aciliyo ama pc tanimiyo (pc’ye samsung usb driver yukledim
  denedim samsung kies i de denedim olmadi) YARDIM
  EDIN LUTFEN!!!

  1. cihaz download moda giriyorsa yazılım yüklenmesi lazım, soket sağlamsa bilgisayar görür telefonu. bir önceki yüklemede yaızlımı nasıl yüklemiştiniz.

 10. BNDE S3 MİNİ JELY BEEN 4.1.1 SÜRÜMÜ YÜKLÜ *#122#* YAPINCA ENGENEER MOD AÇILMIYO ÇAKMA OLAN S3 MİNİDE 4.2.2 SÜRÜMÜ VAR AÇIYO AMA FULL ŞARJI YARİM SAATTE BİTİRİYO ORJİNE 4.2.2 SÜRÜMÜ YÜKLERSEM ŞARZ SORUNU YAŞARMIYIM GÜNCELLEMELER TELE YÜKLENMİYO BİLGİSAYARAMI YÜKLEYİP TE ATÇAZ DENEDİM OLMADI

 11. Hocam telefona yine s3 mini romu atmistim fakat attığım romda türkçe q klavye yok şimdi sizin roma baktım kendi telefonundaki ana bant numarasi aynı açana sizin verdiğiniz rom dosyasinda türkçe q klavye desteği varmıdır

 12. eyw 7 telefoncuya götürdüm yine yapamadı ama sizin sayenizde oldu cok sagolun

 13. mrb öncelikle açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler. odin ve dediğiniz programlatrın hepsini indirdim. telefonum kapandı birdaha açılmıyodu bu problem karşısında siizn dediğiniz gibi yapıcam ama dediğiniz 3 tuşa basıyorum samsung ekranı çıkıyo sonra ses tuşu ile home tuşuna basmaya devam ediyorum hiç bişey değişmiyo yazı gelmiyo samsungda takılı kalıyo. ne yapmam lazım yardım edermsnz lütfen?

  1. Merhaba, telefon download moda girmezse yazılım yükleyemezsiniz. telefonu download moda almak için; bataryayı söküp 5 saniye sonra geri takın. ses kısma + home + güç tuşlarına beraber basın. Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakın diğerlerine basılı tutmaya devam edin, buna rağmen telefon download moduna girmiyorsa cihazda yazılımsal sorundan farklı bir sorun var demektir. bir teknik servisin balması iyi olacaktır.

 14. virüslerden kurtulmak için cwm mod yüklemiştim.fakat bir türlü stock rom atamamıştım sayenizde açılmayan telefonun açıldı ve virüslerden kurtuldu

 15. PDA doldurmayı biliyorum ama diğrlerinin nasıl yapacağımı anlamadım rica ederi bana anlatın çıkarttığım dsayların hangisinden alıcam diğerlerini

   1. abi tamamdır yaptım eywallah zaten dosya çıkarttıktan sonra seçimde verdikleriniz çıkıyor allah razı olsun rahatsız ettim kusuruma bakmayın. tekrar tekrar teşekkürler.

 16. Merhaba öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim şimdiden, şimdi telefonuma ilk defa bunu yapacağım usb kablom odin sizin dosyanız hepsini indirdim nasıl bir yol izlemeliyim üç tuşa bastıkdan sonra factorty data mı ne seçeneklerine girip silip resetlemeyim mi telefonu direk odin ile kurmaya mı geçeyim ? Bide bu PIT İLE PDA dosyaları ne içindir ? Diğer sitelerde izlediğim kadarıyla sadece PDA SEÇİP START TUŞUNA BASIYORLAR SİZİN RESİMDE CSC VE PIT DOSYALARINI DA YÜKLEMİŞSİNİZ BUNLAR NE İÇİNDİR ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER YARDIMINIZA

  1. merhaba, makalede çok basit bir dille yapmanız gereken tüm işlemler sıralanmıştır, lütfen makalenin dışına çıkmayın ve işlemleri sırayla yapın.

  2. Abi bide FAİL uyarısı aldım kırmızı şekilde o dolması gereken yerde dediğin gibi yaptım herşeyi neden öyle oldu ?

   1. fail başarısız demek, yanlış veya eksik yaptığın bir şey var demek, bilgisayar ile sağlıklı bir bağlantı kurabildiğinden emin olman lazım.

   2. Dediğinizin aynısını şuan yapmaya çalışıyorum harfi harfine uydum ama malesef yüklemede sorun yaşıyorum Fail Kırmızı renkte yazıyor yükleme yerinde ve birşey ilerlemiyor şuan yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım ediniz

    1. telefon modelinin i8190 olduğundan emin misin? işlemi başarıyla gerçekleştiremiyorsan lütfen çevrende konuya hakim birine danış, benim buradan sana yardım edebileceğim bir durum yok.

     1. Evet İ8190 model custom binary dowload No system status offıcial diye dowload moddayım şuan :) Anladım abi teşekkür ederim geri getirebilirler ama değil mi sistemi sildim bu haldeyken düzelir umarım

     2. Ayrıca Geliştir seçeneklerinden telefon açıkkan Hata ayıklama modunu açık yapmadım ben birşey olur mu onunla ilgisi var mıdır ? Siz tavsiye ediyor musunuz bunu yapmayı abi ?

      1. hayır onunla bir ilgisi yok, ali arkadaşım göründüğü kadarıyla yüklemeyi yapamıyorsun, lütfen yaptığın işlemleri doğru yapıp yapmadığını gözden geçir, buna rağmen sorun yaşıyorsan çevrenden yardım al lütfen.

    2. Dosyaları buraya çıkart diyerek çıkarttım şimdi seçtim denedim fakat şimdi fail demiyor hiçbirşey demiyor odin dondu gibi sanki ilerlemiyor bir yerde sorun var ama nerede abi yardımın lazım telefon kaldı böyle :)

     1. dosyalarda ve işlemde bir sorun yok, sadece sen uygulayamıyorsun, lütfen konuya hakim birine danış, işlemleri doğru yaparsanız telefon çalışır hale gelir.

 17. Merhabalar yukarıda ki rom yuklesemde sorun devam ediyor. 5.1.1 yuklemiştim orjinal rom üzerine hiç bir yedekleme yapmadan. Akabinde sim kart hatası almaya başladım tekrar turkiye surumune dondum fakat sim hala görmiyor. Araştırmalarım doğrultusunda Efs ucmus olabiliceği soz konusu nasıl çözebilirim.?

  1. Merhaba, *#06# kodunu tuşlayın. İmei numarası çıkması lazım. İmei çıkmıyorsa veya null yazıyorsa evet efs bozulmuş demektir. Daha önce efs sistemi bozulmış s3 miniye denk gelmediğimiz için net bir çözüm önerisi sunamıyoruz ancak farklı orjinal romlar deneyebilirsiniz. Bu çözüm olmazsa bir teknik servisin box ile denemesi lazım.

 18. iyi günler benim telefonumda download moduna alıyorum heriey, yapıyorum ama sizin verdiginiz dosya zip uzantılı onu nasıl resimdekilere dönüştüreceğim lütfen acilen yardım edin

     1. size üstün teşekkürlerimi sunuyorum çok teşekkürler sabah 4 buçuktan beri gezmediğim site kalmadı sayenizde telefonumu kurtardım çok sağolun

       1. konu dışında ama size bi soru sormak istiyorum telefonuma android 6.0.1 yaptım root ile ama nasıl anlatsam ana ekran tuşunun tam üstüne gelen tüm uygulamaları gösteren yere girdiğimde orası yükardan aşşağıya kaydırmalı onu nasıl dikey hale getirebilirim

        1. ana ekranda basılı tuttuktan sonra widgetlar duvar kağıdı ayarların üzerinde 3 nokta olacak. Ona tıkla. Aşağıda çekmece ayarlarında Düzen var onu sayfalı yap.

 19. Benim telefonumun modeli s3 mini gt-i8200q bu işe yaramıyor hata veriyor uyğun bunun için uygun bir yol varmıdır sizde

 20. Telefonum download menüsüne sorunsuzca giriyor, günlük kullanımım sırasında da anormal bir şey yok ancak tuş kombinasyonlarını doğru şekilde yapmama rağmen recovery mode menüsüne ulaşamıyorum sürekli telefon yeniden başlıyor sorun ne olabilir?

 21. İyi Günler Benim Telefonda da 3 tuş kullanılmıyo dediğiniz şekilde yazılımları attım ve samsung yazısı geliyo ama kendimi kapatım tekrar başlıyo dowland moda girebiliyorum sadece ama hani hala açılmadı dowland modda iste samsung binary dowland mod ise no falan yazıyor anlamadım baya yerede verdim samsung servis güvenilir servislere verdim ya anakart bişeyler dediler ya soket direnci anakart yansa telefon hiç açılmas bataryayı takınca şarj etmez bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler admin.

 22. Halil Hocam Ben Galaxy S3 Mini Kullanıyorum % 70 Jarjım Vardı Telefon Kendi Kendine Kapandı Açıldı Birden %27 yE Düştü Acaba Bataryadamı Sıkıntı Var Yoksa Telefonmu Bozuk

  1. bu sorun genelde bataryadan yapar, bataryanın şişik olup olmadığını kontrol edin, şişmişse zaten bozuk demektir, şişik değilse de başka bir batarya ile deneyip emin olmanız lazım.

   1. Hocam Eski Batarya Şişmişti Yenisini Taktık Yeniside Sürekli Telefon Kapanıp Açılıyor Jarjı 15 dakikada bitiyor Ne Yapmamız Lazım Hocam Yeni Bataryamı Almamız Lazım Veya Telefondamı bi Sıkıntı Var Acaba

 23. Merhaba ben Çinde yaşıyorum ve burada ucuz diyerek Samsung Galaxy A 7 aldım şimdilik ingilizce kullanıyorum.Telefon benim ihtiyaçlarımı karşılıyor ancak Türkçe olsa çok iyi olurdu.Bunun için çok uğraştım başaramadım.Burada yasak olan Google gibi sitelere ulaşım için VPN kullanıyorum ancak telefonumu Türkçe yapamadım bunun için yardımcı olursanız sevinirim iiyi çalışmalar…

   1. Teşekkür ederim ama bu tür uygulamaları indiremiyorum google play cihazımı tanımıyor , google play uygulamasını tlf indirdim ama açamıyorum , birazda bu işlerden anlamıyorum ve google playi çalıştıramadım :(

  1. makalede bütün detaylar var, OKUYUN lütfen.

   yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altındaki CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın. kasi taktirde yorumlarına cevap verilmeyecek ve hepsi islinecektir.

 24. ben telefon şifremi unuttum telefonumu resetlemek istiyorum fakat odın mode açılıyor ve bekleyiniz diyor telefonu bilgisayara bağlayamadım odin indirdim fakat yapamadım lütfen yardım edin

   1. ama reset atabileceğim bir şey açılmıyor bekeleyiniz yazısı ve android işareti çıkıyor

     1. tamam hallettin çok teşşekkür ederim fakat içinden her şeyim gitti onları tekrar yükleyebilir miyim herhangi bir şekilde?

 25. abi sağolasın allah ne muradın varsa versin sonunda oldu tam 3 tane telefoncuya götürdüm yapamadılar ama sizin sitenize girdim ve telefonum tekrar geriye döndü

 26. lolipop yazılımını nasıl atabilirim yardım edermisiniz bu yazılımı lolipop sanıp :) attım lolipop yazılımıda gösterirmisiniz.

  1. bu model için yayınlanmış en son sürüm 4.1.2 dir. lollipop olarak modifiye yazılım bulursunuz. biz sitemizde sadece orjinal yazılım yüklemelerini paylaşıyoruz.

 27. Siteyi yeni keşfettim elinize sağlık çok emek harcamış güzel bi site yapmışsınız ama ufak bi ricam var size yada öneri sitede payaşılmış olan root, flash dosyalarını tek bi sayfada toplasanız ordan hızlı bi şekilde bulup indirebilsek güzel olmazmı ??

  1. Ahmet merhaba. Öncelikle ilgi ve alakana teşekkür ederiz. Biz de güzel olacağını düşünerek dosya.ceplik.com adresinde hepsini tek bir sayfada topladık zaten. :) Tüm dosyaları orada bulabilirsin.

 28. kardeş bende failed yazıyor pass yazan yerde öyle kaliyor sebebi ne olabilir

   1. hayır bir zararı yok %100 den sonra sarjda istediginiz kadar bırakabilirsiniz çünkü samsung apple vs gibi markalarda lityum ion piller bulunmakta bu da sarj %100 olduktan sonra otomatik olarak sarj almayı kesiyor.

    1. Keşke sistem vaadedilen kadar sağlıklı çalışsa da batarya şişmesi, patlaması gibi sorunlar hiç yaşanmasa! :)

 29. arkadas burdan s3mini yazilm attik yazilm orjinal deyil rus yazilimi cikti ne yapmali şoke olduk topyekun

  1. Rus yazılımı da olsa orjinaldır. Ancak buradaki güncelleme türkiye güncellemesidir.

   1. o guncelleme ısını nasıl yapacagım ? telefondan ayarlar-hakkında -guncellemeler falan baktım guncel dıyor.ama ben rus yazılımı ıstemıyorum şimdikk biz nüdecük?

 30. Merhaba

  S3 Mini gt-8190 kullanıyorum.son yüklenen sürüm 4.1.2, 4.2.2 yüklemem için bana hangi dosyalar gereklidir.Yardımlarınız için saolun

  1. merhaba, i8190 için yayınlanmış en son orjinal yazılım 4.1.2 dir, bunun üstüne çıkamazsınız.

 31. hocam allah razı olsun iki gündür uğraşıyorum sonucu bu sitede aldım emeği geçen herkese teşekkürler

 32. Elimde lanet olası core malı samsun s3 mini var şimdik ben buna root atcam tuş kombinasyonu ile download mode giremiyorum. USB JİG ile denicem başka yol bulamazsam. Telefonun Sorunu şu Gevurun Malı Türkçe Dil Yapınca Kilitleniyo Kapanıyo ve Samsung yazısında kalıyo Recovery mode ile kurtarıp formatlayarak açabiliyorum ama yine ingilizce oluyor telefon ve sadece türkçe dilde yapıyor bunu diğer dillerde sorunsuz çalışıyo duvarı öpcek artık 2 gündür bi çözüm falan varmı yardımcı olabilirmisiniz. Birde telefonun hakkında kısmından android sürümü 4.1.2 diye görünüyo bir kaç kez dokunuyorum 4.2.2 diye gösteriyo napim atayım mı ben bunu çöpe

  1. Atsanız daha iyi tabi. :) Yapacağınız uğraş ondan daha zahmetli olacak ve o kadar uğraşa değmeyecek.

   1. Anladım. :) yapcak bişey yok yani. içini açar parçalarını kullanırım bende veya güvenlik kamerası niyetine :D

    1. Onun içindeki parçalar da bir işe yaramaz ama güvenlik kamerası olayı mantıklı. :)

     1. Telefonu Bızıklarken Ben Bişeye Ulaştım Kapalıydı Telefon Tuşlara Basarken Bi Ekran Geldi Select Boot Mode: Ses Kısma ve Açma Tuşlarının İşlevleri Yazıyo Altta da 3 Tane Seçenek
      [Recovery Mode]
      [Fastboot Mode]
      [Normal Mode] Şeklinde Bende Tabi Recovery Mode Diyorum Ekrana Android Logosumu Artık Mor Wadaaa Ların Yeşilinden :D Neyse Üçgen İçinde Sarı Bir Ünlem İşareti Var O ne Anlama Geliyo Bunu Merak Ettim :) CVP Hemen Gelirse Harika Olur.

  1. Fiyatından! :) 30 liranın altında orjinal batarya bulamazsınız. Tabi biraz satıcıyla da alakalı bir durum. Orjinalliği anlamak konusunda bazı püf noktalar var ama konuyla yeteri kadar haşır neşir değilseniz, anlatsak da bir işe yaramaz.

   1. Tesekkür Ederim Hocam Asında Kolay Anlasılır Gittigim Telefoncuda 20 tlye var dedi 30 tlye var dedi 40 tlye var dedi :)

 33. Merhaba,
  Telefonum S3 mini GT-I8190. Dün telefonum önce dondu.Uzun bir süre o halde kaldı.Sonra kapandı.Herhalde şarjı bitti diye şarja taktım.Fakat şarj seviyesi yüksekti.Telefonu açtığımda il seferde açılmadı. Daha sonra bir kaç denemeden sonra açıldı.Fakat bu seferde açılış ekranından sonra tekrar reset atmaya başladı.Bu durumu araştırdığımda brick olmuş olabileceğini yeniden root yaparak çözülebileceği yazıyordu.Fakat tüm adımları yapmama rağmen olmadı.Odin ile yükleme yaparken telefon kendine reset atıyor fakat ilerlemiyor.Bu resetleme işlemi “pass” olarak görünüyor fakat aynı resetleme devam ediyor. İşlemi ben mi yapamadım yoksa telefondan kaynaklı bir problem mi acaba?

  1. Yukarıda anlattıklarımızı aynen uygulamaya çalışın. Pass yazısını görmenize rağmen arıza devam ediyorsa tekik servise başvurun.

 34. TAYFUN BEY BEN DENİLENLERİ YAPTIM. KABLOYLA BAĞLANTI SAĞLADIM AM IDON DA YAZILAR ÇIKMADI. NE YAPMAM GEREKİR

  1. Odinde yazıların çıkması için dosyaların eklenmiş olması gerekir. Dosyaları indirip, Rardan çıkarın ve dosya yerleşimlerini bitirin. Makaleyi dikkatli okursanız sorun yaşamazsınız.

   1. Yorumlarınızı sadece bu başlık altında paylaşın, aksi halde silmek zorunda kalıyoruz. Siz ne yapmak istediğinizi anlatın önce biz ona göre yardımcı olalım. Neden yazılım yüklemeye çalışıyorsunuz mesela?

    1. tayfun bey telefonum kendiliğinden açılıp kapanıyor. tamirciye götürdüm dorun yazılım dedi ve yazılım yüklemesi yapılması gerekir dedi. bende internete baktım. kendimiz yapabiliyormuşuz. 40 tl istedi

    2. yanlış makaleyi okumuş olabilirim. doğru makale linki yazarsınız sevinirim.
     iyi çalışmalar

     1. Hayır, makale doğru. Daha dikkatli okuyup, daha dikkatli uygulayın. Yorumlarda görebileceğiniz gibi bir çok kişi başardı.

 35. Hocam Benim Telefon Samsung Galaxy S3 Mini Jarjım %75 di telefonu kapatıp yeniden açtım %66 ya düştü bataryadamı bi sıkıntı var acaba

  1. Büyük ihtimalle. Ama bu kanıya varabilmek için aynı sorunla bir çok kez daha karşılaşmanız gerekir.

   1. Hocam Bataryalarda Çok Pahallı İnternetten Baktım 80 Tl Aldıgım Yere Bi Goturup Sormak Lazım

 36. üstat bn dedigin gibi dosyaları cıkardım hepsını yukledım telofonuda ses kısma orta güce bastım varnıng fln vontıne ıcın ses + dedı bnde bastım sol uste odin mode fln yazıyodu bıkac bısey daha o sırada odıne gırıyom resımdekı gıbı de ayarlarıda yapıyom ama hıc bısey olmuyo sankı cıhazı hıç görmuyo gıbı kıesden fln tanıtmamzz flnmı lazım bı yapamıyan bn varım telofon cok kotu durum da bı yardımcı port fln dıodun hıc bısey gozumuyo

  1. Kies kurulu olmalı ama kapalı olmalı. Odin’in ID-COM bölümünde telefon görünmeli. Telefonun USB girişinde sorun olmadığından emin olun. Yani normal modda telefonu bilgisayara bağlayıp, deneyin. Görüyorsa program aksaklıklarını göz önünde bulundurun.

 37. Ya senden allah razı olsun abim gerçekten beni büyük bi yükten kurtardın eyer olmasaydı 30 tl vericektim gerçekten çok teşekkür ederim

 38. Üstad Eyw Tesekkür Ederim Sizin Yaptıgınız Sekilde Yaptım Ama Uygulamalar Silinmis whatsap vardı oda silinmis :)

  1. Her yazılım dosyasında entege uygulamalar aynı olmayabiliyor. Yükleme yapın, idare edin. :)

    1. Sadece I8200 ürün kodlu Volue Edition versiyonları için son sürüm 4.2.2’dir. O da son çıkan versiyon zaten.

 39. uzun zamandır rom yüklememiştim, dosyalar ve anlatım çok başarılı. 10 dk işlem tamam, telefonun zamanla oluşan tüm donma, takılma sıkıntıları ortadan kalktı.Tavsiyem mutlaka bu işlemden önce titanyum backup kullanın tümm verilerinizi koruyun.

 40. allah razı olsun karde çok teşekkür ederim rom attım telefon açılmıyordu telefonu çöpe atcam sanmıştım ama çok sol.

 41. bir cevap yazarmısınız odinde seçeceğimiz o 3 dosya indireceğimiz tek link de mevcutmudur

  1. Evet, tüm dosyalar içinde.

   Yorum bölümünün hemen üstünde acele cevap istememeniz konusunda bir uyarı bulunuyor!

 42. romu yukledim ama girişte türkçe olarak baslamadı ve orjinal türkiye romu değil bu kandırıyorsunuz milleti.

  1. O kadar kişi bu makaleden işlem yaptı, kimse böyle bir şikayette bulunmadı! Telefonun fatklı bir dilde açılmış olması Rom’un Türkçe olmadığı anlamına gelmez, kurulum ekranında dil seçimi yapacaksınız.

   1. Tamam kardesim yinede eywallah ingilizce acilinca orjinal rom değil siye düşündüm

 43. SELAMÜN ALEYKÜM ABİ BN LANET BİŞİ YAPTIM TELEFONUM ROOTLUYDU BEN KULLANMADIGIM KENDİ PROGRAMLARINI ARKA PLANDA ÇALIŞTIGI İÇİN KALDIRMAK İSTEDİM VE YANLIŞLIKLA GOOGLE PLAY STORE KALDIRDIM TEKRAR APKSINI BULDUM FAKAT UYUMLULUK GÖSTERMEDİ HATALAR ALDIM. HİÇ BİR PORGRAM ÇALIŞMIYOR OYUNLAR FEAN HEPSİ GOOGLE PLAY STORU SORUYO BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRSEM DÜZELİRMİ LÜTFEN ACİL YANIT VERİN

   1. abi ben gene lanet bişi yaptım işlem tammda başlattım fakat hafıza kartı ile simi çıkartmadan yaptım veriler silinir mi ?

 44. Çok yardımcı Oldunuz Eğer güvenemeyıpde çekınen olursa hıç bır şey olmuyor rahatlıkla yapabılrısınız samsung galaxy s3 mini de denedım ve duzeldı

 45. Abicim her şeyi anladım PDA a ya orjınal rom u da yerleştırdımde PIT falan onlar da hangi dosyayı seçicem ?

  1. Görselin hemen altında yerleşimler yazılmıştır, görsel üzerinden de takip edebilirsin.

 46. mrb arkadaslar ben i8200n serısıne yanlıslıkla 8200 rom yukledım cıhaz acılmıyor sımdı dowland modunada alamıyorum ne yapmam gerekıyor

 47. eyvallah ustam..az önce denedim..samsung s3 mini galaksi gti 8190 telefonda .. özel olarak görünen cihaz ,resmii olarak görünmeye başladı.kies te de çalışıyor..yazılım güncelleştirme aktif oldu.güncellemeye tıkladım..en yeni güncellemeler aktif oldu diye mesaj çıktı..önceden telefon modifiye deyip güncellemiyordu..emeğinize sağlık..
  verdiğiniz uygulamayı gerçekleştirirken odin de , re-partition – csc seçeneklerini de işaretledim.
  hayırlı günler sizlere…

 48. merhaba samsung ı8190 yazıyo reset atıyo vermiş oldugunuz rom yükledim yine aynı
  ı8190 param tar.md5 diye bi dosya yükledim sonuc gene aynı
  yardır edermisiniz

  1. Anlattığınız durum cihazda yazılımsal bir arıza olmadığını gösteriyor. Anakart ya da işlemci arızası olabilir. Cihazı görmeden ancak bu yorumu yapabiliyoruz. Lütfen bir teknik servise danışın.

 49. selamun aleykum abi benim telefonumm rootlu. telefon şarjda iken veya şarjda değilken sürekli bianda pat diye kapanıyor. şarjı bitmiş gibi ama bildirim sekmesinde mesela yüzde 80i veya 90ı gösterirken oluyor . kapandıktan sonra eğer şarjda değilse sürekli resetliyor kendini. şimdi burdan unroot yapacağım birazdan dosyalrın inmesini bekliyorum. eğer unroot yaparsam düzelirmi busorun?

   1. tşk ederim downland mod da bilgisayar görmüyor telefonu.usb kabloyu degiştirdim kies de yüklü yardımcı olabilirmisiniz

    1. mümkünse başka bir bilgisayarda da deneyin, aynı hatayı alıyorsanız telefonun soketinde sorun var demektir.

 50. abi selamın alkeyküm herşeyi yaptım ama yine acılış ekranında kalıyor samsung galxsy s3mini gt-18190 da kalıyor hiç bi şekildede olmuyor yardım dowland moduna giriyor yardım edermisiniz cok acil

 51. merhabalar I8190XXAMG4_OXAAMG4 dosyayı indirdim ama içinde tek dosya var diger dosyalar gözükmüyor yardım edebilirmisiniz

 52. Merhabalar orijinal rom u sorunsuz bir şekilde yükledim ama 15 dk dır samsung ekranı dönüp duruyor bu kadar uzun sürmesi normal mi normal değilse nasıl halledebilirim cevabınız için şimdiden teşekkürler

 53. slm s3 mini telefonum durmadan kafasına gore oyun uygulama yukluyo hard reset attım fabrıka ayarlarına dondurdum defalarca hatta gmailimi bile yeniledim ama yok hala uygulama yukluyor..

  1. telefonunuz orjinal mi yoksa replika mı? orjinalse formattan sonra düzelmesi lazım. düzelmiyorsa orjinal yazılımını yükleyebilirsiniz.

 54. merhabalar
  benim telefonum kendiliğinden açılıp kapanıyor verdiğiniz numara ile format atmaya çalıştım ancak olmadı üç tuşla yapmaya çalıştım hiç format ekranı gelmeden yeniliyor kendini denemediğim birşey kalmadı verdiğiniz odinli programı ise format ekranı açmadığı için uygulayamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler :(

  1. merhaba, telefonu download moda alamıyorsanız veya download modta durmuyorsa yine kapanıp açılıyorsa yazılımsal değil donanımsal bir sorun var demektir. büyük oalsılıkla güç tuşu bozulmuştur, eğer download modta duruyors yukarıda anlatıldığı gibi odin ile yükleme ypın.

 55. merhaba ben bu yazılımı yüklemek istiyorum fakat telefondan usb data silindi anlıycagınız pc s3 miniyi görmüyor ne yapmam gerek teşekkürler.

  1. bağlantı kuramıyorsanız yazılım yükleyemezsiniz. telefondan usb data silinme meselesini anlamadım yalnız.

 56. Selam telefonum i8190 4.1.2 Sürümü var ama güncellemede modifiye edilmiştir diyo telefonu kullanamıyorum yardımcı olurmusunuz

  1. cihaz root edilmişse,imei değişmise modifiye edilmiş demektir, modifiye edilmiş cihazı kullanabilirsiniz ki zaten son sürüm 4.1.2 dir, buna yeni güncelleme gelmez. nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?

   1. tşk ederim sagolun fakat bu s3 ü downland menüye alınca usb aygıtı tanınmadı diyor.usb kabloları falan degişirdim kies yeniden yükledim güncelledim fakat bilgisyar görmüyor.yardımcı olurmusunuz

 57. kardeş Allah razı olsun dün 4.4.2 cm11 yüklemiştim, tamam versiyon yükseldi ama telefonun özellikleri gitti diyebilirim, çok kötü bir versiyon ekran daha basık uygulamalar hatta fotoğraflar bile sönük, demekki orjinalden şaşmamak lazım, samsungun orjinal olup s3 miniyi 4.2 veya 4.3 gibi versiyonlara yükseltme imkanımız varmı?

  1. BOXSIZ SUSMUS CIHAZA BUNU ATABILIRMIYIM ODINLE ? YADA OYLE BI YAZILIM VARMI YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

   1. telefon download moda giriyorsa yükleyebilirsiniz. download moda girmiyorsa jtag denilen işlemin yapılması lazım box ile.

   1. evt yaptım sağolunda bunnun yeni sürümü çıktında telefon kendi otamatik güncelleyebilicekmi acaba :)

  1. Yorumlarınızı CEVAPLA seçeneğini kullanarak yapın.

   Yukarıda yazdığımız makaleyi okudunuz mu? okursanız nasıl yazılım yükleneceği konusunda fikriniz olur, okumanıza rağmen nasıl yükleme yapacağınızı bilmiyorsanız lütfen bir teknik servise danışın. telefonunuza daha ciddi yazılımsal zararlar verebilirsiniz.

 58. telefona root atınca hata verdi telefon açılırken modelinin yazdığı ekranda kalıyor bunu yapsam düzelir mi?

  1. paket dosyası dediğiniz? cihazınızda yazılımsal sorunlar varsa yeniden yazılım yüklemelisiniz. nasıl yükleyebileceğinizi yukarıdaki makalede anlattık.

 59. Merhaba..telefonumun modeli samsung s3 mini GT-i8190 telefonumu rootlamaya çalıştım fakat olmadı kapandı tekrar açılmıyor stock rom yapmak istedim pc telefonu görmüyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..son çare tamire götürecem..

  1. telefon download moda girmiyorsa yazılım yüklemeyezsiniz. download moda almaya çalışın. downloada girerse anlatıldığı gibi yazılım yükleyin. downloada girmiyorsa bir teknik servise danışın lütfen.

 60. Cox sagolun, Axtardigim ROM bu idi, problemsiz isledi.. Tesekkurler.. Allah razi olsun

 61. hay Allah razı olsun kaç gündür yazmadığım yer kalmadı bi türlü düzeltemedim telefonu sayenizde hayata döndü telefon

 62. Merhaba ben s3 mini 4.1.2 yazılımını kullanıyorum ancak emojileri göremiyorum bunu hakkında bir bilginiz var mı acaba?

 63. Merhaba ben çakma s3 mini almayı düşünüyorum fakat orjinali ile yazılımının aynı olmasını istiyorum orjinal s3 mini yazılımı indirip onu cihaza kursam sizce bir sıkıntı olurmu?

    1. yüklenmez, telefonunuz çökebilir, kendi telefonunuza uygun yazılımı bulup yüklemelisiniz. eğer varsa tabi.

 64. şöyle söyleyeyim ozmn ben sizin verdiginiiz romuda yükledim sonra diger romları yükledim ama hiç birisi işe yaramıyor normal yükleniyor ama telefon açılınca aynı tas aynı hamam :)

  1. nasıl bir değişiklik bekliyorsunuz? telefonunuz zaten 4.1.2. bu yayınlanmış son resmi sürümdür.

  1. hangi romu atıyorsunuz, şuanki sürümünüz kaç yüklediğiniz romun sürümü kaç?

   1. aslında bir çok rom denedim ama
    (CyanogenMod 10) 20130727
    telefonun sürümünü soruyorsan 4.1.2

    1. modifiye yazılım yüklemesi yapmadık hiç. bu yüzden buı konuda sizi yönlendiremeyeceğiz.

 65. telefonumda şuan CyanogenMod11 yüklü ve ben şarj süresinden çok rahatsızım. Yeniden orijinal yazılıma dönmek istiyorum. Anlattıklarınızı yapmadan önce telefonda herhangi birşey yapmam gerekiyor mu? Başka sitelerde download sayacını sıfırlamaktan falan bahsediyor… Birde sizin yöntem diğerlerinden farklı; re-partition sakın işaretli olmasın diyenler var. Bu yöntem telefon belleğini tamamen sıfırlayıp ilk haline mi döndürüyor? Teşekkür ederim…

  1. tek dosyalı romlar re-partition işaretli olmaması lazım evet. cyanogenmod yazılımının üstüne kurma fırsatımız olmadı maalesef.

 66. Hocam chainfire yükledim bana reset attırdı ve telefon s3 mini logosunda dondu kaldı şimdi odin den ROM atcam ama USB hata ayılama kapalımı açıkmı bilmiyom sizce bir sorun yaratırmı?

 67. Abi işlemleri yaptım ancak OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 0):
  bu oluyo yani başarılı olmuyo yardım ederseniz memnun olurum

 68. herkez yaptı bi ben yapamadım heralde adminlerden ricam teamwiemer üzerinden yardım edebilirlermii ?? rica etsem

  1. Site dışında iletişim kurmuyoruz. İşlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak yeniden deneyin. Aldığınız hatayı buraya aktarırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

   1. Lütfen yardım edin bizim evinizde bilgisayar olmadığı için cafe de yapcam ama kies programı indirirsem bilsayarı yeniden başlatınca program gider ne yapmalıyım kies kesin lazım mı

    1. Sürücülerin yüklenmesi için kies lazım. Kiesi kurup açmayın. Öyle bi deneyin. Sürücüler yüklenirse olur.

 69. abicim cok teşekkür ederim telefomu lolipop yapacam dedim hic acılmadı senin sayede telefonuma kavuştum cok teşekkür ederim :)

 70. valla hocam eline sağlık telefonuma rom kurmuştum açılma ekranında kalıyodu eline sağlık açıldı en sonunda :))))

  1. o bende de oldu telefon açılmıyo onu nasıl düzelttiniz yardımcı olur musunuz

 71. kardeşim derdime derman oldun teşekkür ederim o kadar uğraştım halledemedim senin yazınla çözdüm tekrar teşekkürler. iyi çalışmalar.

 72. SLM ABİ BU 4.1.2 YAZIYOR AMA İNDİRDİM TELEFONA YÜKLEDİM 4.1.1 SÜRÜMÜ ÇIKIYOR NEDEN ACABA ?

  1. merhaba, bir kaç arkdaş daha bu sorunla karşılaşmıştı. bugün tekrar yükleme yapıp deneyeceğim, yazılımla ilgili bir sorun varsa düzelteceğiz.

 73. Hocam ben yaptım ama s3 mini menüsünden kalıyor format atarsam recovery menüsünden %100 düzelirmi ona göre ya cmalyegendom yeniden yükliyecem lütfen cevap ver hocam

 74. herşeyi yaptım fakat odinde sol üst köşede pass yazısı çıkmadan telefonun usb ile baglantısını kestim başlangıçta cyanogen mod ibresi 2 saattir dönüyor olmadımı acaba ?

  1. hala CyanogenMod yazısı çıkıyorsa yükleme olmamış demektir. işlemleri doğru ve eksik yaptığınızdan emin olarak tekrar deneyin.

 75. ben orjinal romu kurdum samsung yazısında kalıyor neden ? kendi kendine tekrar başlıyor ama yınede açılmıyor samsung yazısından sonrası gelmiyor. orjinal sürümü yüklemeden önce cynogen mod11 yüklü onu silmem felan gerekirmi ?

 76. Selam s3 mini telefona root yaptım, şimdi watsap yüklenmiyor.android.process.acore yazıyor kuramaya alışırken, yardımcı olurmusunuz.

 77. benim telefonum samsung galaxy s3 mini GT-8190 TELEFONUM ROOTLUYDU SONRA ROOT U KALDIRMAK İÇİN İNTERNET SİTELERİNŞ GEZDİM ARAŞTIRMA YAPTIM HİÇ BİŞEY BULAMADIM SONRA BİR ARA TELEFONUMU ROOT ATTIĞIM ZAMAN BİR PROGRAM GELMİŞTİ SUPERUSER DİYE BİR UYGULAMA GELMİŞTİ SONRA ONA TIKLADIM BAKTIM ORDA ROOTU GERİ AL VAR BASTIM VE GERİ ALDIM TELEFONUMDA ROOT KALKTI ROOT İSTEYEN UYGULAMALAR YÜKLÜYORUM AÇMIYOR YANİ KALKMIŞ TELEFONUM ARTIK ROOTSUZ DİYE UMUYORUM

  1. hangi aşamada oluyor bu. yazılımı yükledikten sonra mı? wipe data factory yapın sonre rebboot system now ile telefonu yeniden başlatın.

  1. yazılım yüklediniz mi? yüklememişseniz yükleyin. yüklemişseniz telefonu formatlayın.

 78. Arkadaşlar GT-I8190N SÜRÜMÜ İÇİN ORJİNAL ROMA ÇEVİRME Konusunu paylaşırmısınız veya bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim :/

    1. Teşekkürler ama indirme süresi normalmi bendemi sorun var ! :/ iNDİRME SÜRESİ 4 Saat falan diyor.

    1. evet o rom. veya benim size gönderdiğim rom da olur. linkte sıkıntı yok çalışıyor, slow speed dowmload butonundan indireceksiniz. biraz yavaş iner ama iner.

 79. bende c11 rom VAR TELEFONO ESKİ HALİNE GETIRMEK İSTİYORUM YANİ SİZİN VERDİNİZİ YAPSAM OLURMU BİDE KİES OLMASA OLURMU

  1. sürücüleri daha önce yüklenmişse Kiese ihtiyacınız olmaz. daha önce modifiye yazılımın üzerine orjinal rom kurmadık. net birşey söyleyemeem şuan.

 80. meraba ben dediğiniz gibi herşeyi yaptım telefon da bişey çıktı yes ve no bide black var ne yapmam gerekiyor

  1. merhaba, yaşadığınız sorunu daha detaylı anlatırsanız yardımcı olmaya çalışrırız.

   birşey çıktı derken? yükleme sonunda mı çıktı, yüklemeden önce mi çıktı? daha önce böye bir sorunla karşılaşmadık biz.

      1. sizin telefonunuz neden bu seçenkeleri gösterdi açıksaı bilmiyorum. telefonunuzun i8190 olduğundan eminsiniz dimi? eminseniz dediğim gbi yesile geçin.

    1. yes no back seçenekleri vrdır o zaman. black deyince kafam karıştı.

     yes i seçip geçeilirsiniz. ya da telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve telefonu açın.

     1. yaptım olmadı yazılım güncelenmesine girdim yine yazıyo cihazınız modifiye edildi ?*

       1. ya herşey güzel gidiyo odin rest bölümüne geldiğinde tel rest atıyor ya telefona bişey çıkıyor size anlattığım gibi yes install untrested no ve black var bu karşıma çıkıyo yes diyorum yine olmuyor ?

  2. zaten o derken? burdaki işemi mi yapıyorsunu yoksa az önce linkini verdiğim işlemi mi? ikisi farklı yazılımlardır.

    1. yazılımınız zaten 4.1.2 ise o zaman sıkıntınız nedir. burada ne yapmaya çalışıyorsunuz?

      1. tamam da zaten son sürüm yüklü diyorsunuz. i8190 modeli için son resmi sürüm 4.1.2 dir. mkalede de 4.1.2 yazıyor zaten. 4.1.2 nin üstüne çıkamazsınız. o yüzden ne yapmaya çalıştığınız anlamadım dedim. tekrar ediyorum. 4.1.2 sürümünün üstüne çıkamazsınız i8190 modeli için.

       1. peki neden yazılım güncellenmsine basıyorum cihazınız modifiyeli diyor yani yazılım orjinal değil sizin de denedim sizinde orjinal değil anladım tşk

        1. buradaki yazılım orjinaldır. daha önce chazınıza modifiye yazılım yüklendiği için o uyarıyı veriyordur.

 81. ben bunu kurdum ama bende 4,1,1 oldu kies e bağlandıgım da telefonu görmüyor ne yapmam ggerek kiesin telefonu görmesi için birde sesler kısıldı

  1. sürümün 4.1.2 olması lazım, elimize cihaz geçince yine bir deneme yaparız. bilgisayarınızı ve telefonu kapatıp açın ve tekrar bağlanmaya çalışın. buradaki yazılım orjinaldir, yazılımdan dolayı kiese bağlanmama gibi bir sorun olmaz.

 82. ben bunu kurdum benim telefonum düzgün çalışıyor hiç sıkıntı yok, hardreset falan atmam gerektiği zamanlarda atıyorum onda da sıkıntı yok, türkçe dil paketi de var onda da sıkıntı yok ama telefon ingilizce dili tavsiye ederek başlıyor, unroot yapmadan önce formattan sonra direkt türkçe olarak seçenek veriyordu ama bu rom’u yükleyince ingilizce olarak, acaba bu bir sorun olur mu telefonu garantiye verdiğim zaman anlaşılır mı o küçük problemden dolayı ?

 83. arkadaşlar benim de s3 minim var yeni de aldım ama görüşme esnasında 3-5-8-15. (sabit bir dk yok her seferinde değişiyor) dakikalarda birden hat gidiyor. en son bi güncelleme gelmişti onu yaptım ve ondan sonra olmaya başladı bu olay. ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim ???

  1. wi-fi üzerinden güncelleme yapmışsanız sorun olmuş olabilir. odn ile yükleme yapıp denemelisiniz.

 84. Merhaba,bende s3 mini var.Recovery modundan format attım.Ama şuan navigasyon,görev yöneticisi,takvim,flash player gelmedi.açılışta yoigo yazıyor.ana bant sürümü i8190xxanc2.bu rom’u yüklesem düzelir mi ?

 85. bende cm11 kurulu ama orjınal surumu yuklemek ıstıorum bu dosyayı kurdugumda baska bır rom kurmam gerekıyormu sadece bu dosya yeterlımı bırde garantı kapsamında cıkarmı tlfnda root yok

  1. sitemizdeki romlar orjinal romlardır. i8190 orjinal romlarında görüntülü görüşme mevcuttur.

   1. vallahi anında cvb sevindin yoksa çıldırmak üzereydim ya bana bir link verirmisiniz onu yukleyınce görüntlü arama gelsin sagolun simdiden

 86. heh admin oldu şimdi pass deilde reset ! yazdı resetlendi tel yes no vardı yes dedim reboot system now yazdı onayladım eskisi gibi

  1. Bilgisayariniz ile ilgili bir sikintidir o. Mumkunse baska bir bilgisayarda deneyin. Ya da windows güncellemelerini yapip tekrar deneyin.

 87. benim telefonda root var bu romu kurunca gitcek dimi orjinal ilk aldığım gibi olcak dimi admin ??

  1. bu işlemler orjinal telefonlar içindir, replika(taklit) telefonlarda işe yaramaz. sitemizde replika telefonlar için yazıımı yükleme konusu maalesef yok.

   1. bende sevinmiştim telefon açılacak diye. yinede sağol kardeş artık nasıl yapılacakca netten araştırmalıyım

    1. peki ses açma+home+power tuşlarıyla moda girip oradan usb hata ayıklamayı açma sanşımız var mı ? çünkü tel hiç açılmıyor samsung yazısında kalıyor.

       1. Odin’in replika cihazları desteklediğinden emin değilim. dediğim gibi daha önce replika cihazlara yazılım yüklemesi yapmadık.

        1. Flash Tool’da usb hata ayıklama kapalı olduğu için görmüyor. galiba hiç bişey yapamayacağım.

 88. Kardeş benim cihazın sürümü 4.1.1 bu romu yüklüyorum fakat cihaz hala 4.1.1 bunu sebebi nedir acaba ? Bide Odinle yükleme bittiğinde pass yerine reset çıktı ?

    1. telefonun i8190 olduğundan emin misin. i8200 modeli de var s3 mininin.

     bilgisayarda kies yoksa kies kur. kiesi açma ama, kapalı olsun. tekrar dene.

        1. hemen deniyorum kardeşim inşallah olur bol bol dua alırsın zaten bi bozdum şebeke gitti ara sıra geliyo veri baglantı hiç yok bi de en önemli sorum legend online die oyun var 5 ay önceki oynadıgım yerden kalıyor normalde silmesi gerek bi türlü çözemedim telle alakalı ama bakıcaz

         1. her iki yazılımı da kabul etmiyorsa cihazda farklı bir sorun vardır, lütfen bir teknik servise danışın.

  1. cihazın i8190 modeli olduğundan emin olun. eminseniz en baştan başlayın. işlemleri sırayla ve eksiksiz yapın. kiesi kurun.

    1. yazılım dosyasını bulup aynı şekilde yüğkleyebilirsiniz. bu modele yazıım yükleme şansımız olmadığı için size yazılım linki veremiyoruz şuan.

  1. cevap için CEVAPLA seçeneğini kullanarak yorum yazın. evet daha düşük bir sürüm yükleyip geri 4.1.2 ye geri dönmelisiniz ya da 3 dosyalı bir rom bulmanız lazım. şuan elimizde bu modelden olmadığı için deneyemiyoruz. ama dediklerimi yapabilirsineniz cyngamod siliniri.

    1. Yapdım Kardeşim saol ama yanlı8slıkla phone yerine koyacagımyere bootloaderie koymusum ama yinede oldun saol Kardesim.

  1. aynı sürüm oldukları için güncelleme olarak algılamıştır onu, sürüm değiştirip tekrar 4.1.2 ye yükseltmeniz gerekecek.

 89. herşeyi yaptım pass yazacak yerde reset yazdı telefonda bir şeyler sordu evet yükle dedim remoot oldu ve sonra odin pass dedi ama telefon açılmıyor, ne yapmam gerekiyor ?

     1. yeniden yükleme yaptım, diğer kutuları doldurmadım sadece bu phone kısmına eklediğimiz dosyayı PDA alanına yükledim, şimdi telefon açıldı çalışıyor O:)

 90. Merhaba, telefon download mode getiremiyorum dediğiniz çekilde tuslara basıyorum ama download mode gelmiyor. Telefonum kore malı. herhangi bir farklı bişeyemi basmam gerekiyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.