Bu eylem ve söylem artık cep telefonu piyasasından yavaş yavaş uzaklaşıyor olsa da hâlâ piyasanın bir parçası olmaya devam ediyor. Bunun en büyük nedeni de yurtdışından gelen telefonlar. Aslında bu konuya benzer bir makaleyi daha önce ‘Yurtdışından Telefon Getirmek Hâlâ Mantıklı Mı?‘ başlığı altında paylaşmıştık. Fakat şimdi işletim sistemlerine ve markalara göre ayırarak konuyu daha da netleştirmeye çalışacağız. Umarız bundan sonraki telefon seçimlerinizde yardımı dokunur.

– Apple –
iOS işletim sistemi kullanan Apple marka mobil cihazlara imei yüklemesi yapmak ya da imei onarımı sağlamak mümkün değil! Bazılarından işlemin mümkün olabildiğine dair söylemler duysanız da aldırış etmeyin. Zira böyle bir imkan olmuş olsa emin olun Türkiye piyasası sadece Apple iPhone modellerinden oluşur!

Samsung –
Dünyadaki en kalabalık nüfusa sahip Samsung marka cep telefonlarının bir kısmında imei onarımı mümkün. Bunlar daha çok eski ve özelliksiz modeller! Samsung’un akıllı olmayan hemen her telefonu için imei onarımı mümkün. Fakat akıllı telefonlarında durum biraz karışık; 2012 yılından önce çıkmış akıllı telefonlarında hemen hepsinde imei işlemleri mümkünken, 2012’den sonra çıkmış, özellikle premium(üst sınıf) cihazlarda bu mümkün değil. Son dönemde ise sadece alt ve orta sınıfların bir kısmı ki bunu 1000 liraya kadar olan telefonlar şeklinde belirtebiliriz.

Samsung’da imei işlemlerin tıkanması Galaxy S4 modeline denk gelir. Bundan sonraki Galaxy S5, Galaxy S5 Mini, Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+, Note 3, Note 3 Neo, Note 4, Note Edge, Note 5, Galaxy Alpha gibi hiçbir üst sınıf cihazda imei onarımı yapılamıyor. Yeni seriler içerisinde ise A ve E serileri bu işleme imkan vermiyor, J serisini deneme imkanımız ise olmadı.

Düzeltme: Boxlara gelen güncellemelerle beraber birçok akıllı cihazın imei onarımı yapılması mümkün oluyor.

– Nokia ve Microsoft –
Bir dönemin en çok satan markası Nokia’da da imei onarım işlemleri mümkün değil. Bu durum markanın ürettiği telefonların neredeyse %95’i için geçerli ve bunlara Lumia modelleri de dahil! Dolayısıyla yurtdışından telefon getirmeyi düşünenler için Nokia Lumia serisi de mantıklı değil!

hangi-telefonlara-imei-atilamiyor

Lumia serisinin yeni üreticisi Microsoft için de durum değişmiyor tabiiki. Zira üretici şirket değişmiş olsa da kullanılan son işletim sistemi değişmiş değil.

– Blackberry –
Bir dönem piyasanın en meşhur markalarından Blackberry cihazlar için de imei onarımı söz konusu olamıyor. (Güncellemelerle beraber artık çoğu Blackberry cihazlarının da imei onarım işlemleri yapılabilmektedir.)

– Diğer Androidler –
Diğer tüm Android telefonlar arasında bu konudaki en esnek marka, diğer bir Güney Koreli LG. Lg marka akıllı telefonlara da Samsung telefonlara müdahale edilen servis kutularıyla müdahale edebilmek mümkün. Her modelinde değil ama bir kısmında imei onarımı başarıyla sonuçlanıyor.

Sony, Htc gibi diğer büyük üreticilerde ise durum benzer ve baya karışık. Bazı modellerde imei işlemlerine imkan var. Ama baştan belirtelim maliyetler pasaport kaydı kadar! Bu yüzden bu markaların telefonlarını getirmenin de mantıklı olmadığını belirtmiştik.

Geriye kalan tüm markalar için ise tek bir kriter var; işlemci! Asus, Lenovo, OnePlus, Meizu, ZTE, Huawei gibi üreticilerin MTK işlemci kullanan modellerinde imei onarım ve yükleme işlemlerinde başarı sağlanıyor. Fakat Qualcomm işlemciler de bu henüz mümkün değil.

1.203 thoughts on “Hangi Telefonlara IMEI Atılamaz?”
  1. Merhaba. Pek zannetmiyoruz. Belki ilerleyen süreçte mümkün olabilir ama şu an için zor olacağı kanaatindeyiz.

    1. Atılamayacağını düşünüyoruz ama kesin bilgi sahibi de değiliz. Atılabiliyor dahi olsa dökümanların ve gerekirse özel cihazların denk gelmezse oldukça zor olacaktır.

 1. Merhabalar sayın admin, Honor markasının yeni telefonlarına imei atılabiliyor mu? Özellikle yeni tanıtılan Honor 100 Pro modeli için sormak istiyorum çünkü cevabı benim için önemlidir. Samsung Galaxy S23 Ultra modeline imei, server kaydı ile yapılabiliyordu bu zamanlarda aktif ücreti 100-120 dolar aralığında diye bilmekteyim güya kampanya var deniliyordu.

  1. Merhaba. Dökümanlara ulaşım zor olacağından işlem mümkün olmayabilir. Aklınızda bulunsun; güçlü telefonların tamamında imei onarım işlemleri genellikle zorlu olur, çoğunda da mümkün olmaz.

  1. Şu an kesin olmamakla birlikte ortalama 100 dolar maliyetle işlem yapılabiliyor diye biliyoruz.

    1. Merhaba. Bilgi sahibi olduğumuz bir model değil, yanlış yönlendirmek istemeyiz.

     1. Peki Sony xperia 1 mark 3 imei atılır mı yada direnç veya Server kayıt yapılır mı?

      1. Gerekli dökümanlara ulaşım zorluğundan işlemin mümkün olabileceğini pek zannetmiyoruz.

  1. Aleykumselam. Server üzerinden mümkün olabiliyor ve ortalama 200$ gibi bir maliyeti oluyor.

  2. Aleykumselam. Bildiğimiz kadarıyla sadece server üzerinden mümkün olabiliyor ki onun da maliyeti ortalama 200 dolar kadar.

  1. Kesin bilgimiz olmamakla birlikte Qualcomm yonga seti kullandığından, en azından ilk etapta atılabileceğini sanmıyoruz.

  2. Merhaba hocam kolay gelsin oneplus 10 pro gürcistandan alınma avrupa cihazı tek sim imei atılıyormu ..

    1. Merhaba. Yüksek ihtimalle atılamıyordur. İşlem mümkün olsa bile döküman eksiği sebebiyle sorun yaşanacaktır.

  1. Merhaba. Güncelleme yapılamayacak şekilde Android 11 üzerinden yapılabiliyor olmalı.

   1. Merhaba. Yonga setinden dolayı pek zannetmiyoruz ama kesin bilgiye de sahip değiliz. Bu yüzden bir teknik servise uğrayıp kesin bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

    1. Merhaba. Üzerinde hiç çalışma fırsatı bulamadığımızdan ve dökümanlara ulaşımın da pek mümkün olmadığını düşündüğümüzden atamıyoruz maalesef.

      1. Biz atmıyoruz sadece bilgi veriyoruz ama S22’ye bildiğimiz kadarıyla sadece server üzerinden işlem yapılabiliyor ki onun da maliyeti yanlış hatırlamıyorsak 200 dolar civarıydı.

       1. Anladım peki 1 seneye kadar artık atılma şansı olurmu? Yani telefon artık sonrasında birsürü yeni telefon çıktı şuan 1 seneye yakın çift hat olduğu için kullanabiliyorum o süreye kadar bir çözüm bulunurmu?

        1. S serisi modeller genelden çıktıktan 2 sene sonra imei onarım işlemini mümkün kılıyor. Ancak bazı modellerde hiçbir zaman gelişme kaydedilemiyor. O yüzden kesin öngörü vererek yanıltmak istemeyiz.

      1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla mümkün değil, sadece server ile olabiliyor ki o da ortalama 200 dolar maliyet demek.

    1. Alacağınız modelin versiyonu gibi bazı bilgileri bilemeyeceğimizden size kesin cevap vererek yanlış yönlendirme yapmak istemeyiz. Ancak genel olarak Android 12 ve MiU 13’e güncellememiş cihazlar üzerinde işlemin mümkün olduğunu da belirtmek isteriz.

     1. Merhaba. Üzerinde çalıştığımız bir model değil ama Qualcomm yonga seti kullandığından ihtimal var. Bir teknik servise danışırsanız kesin bilgi paylaşacaklardır.

    1. Pek zannetmiyoruz ama üzerinde çalışma imkanımız olmadığından kesin bilgiye de sahip değiliz.

    1. Evet, aynen öyle. Hatta aynı model içerisinde bazı versinyonlarda işlem mümkünken, bazılarında değildir.

   1. Ben ixiaomi 12 T modeli var IMEI atılması geriyor miu 14 yüklü yapılıyor sa fiyatı nedir nasıl yaparız teşekkür ederim

  1. Kirin yonga seti kullandığı için hiç zannetmiyoruz ama bu modelle ilgili hiçbir bilgimizin olmadığını da belirtelim.

  1. Merhaba. Hem yonga seti hem de döküman eksikliğinden yapılabileceğini pek sanmıyoruz.

    1. Tecon camon pro H ios sürümü güncel sürümü 12 kayıt yapılıyor mu Tayfun bey bilgi verirseniz sevinirim tşkler

     1. Merhaba. Yongaseti MediaTek, zannedersek yapılabilir. Ancak üzerinde çalışma şansımız olmadığından kesin bilgi veremiyoruz.

 2. Ustam A32 5g ye rootsuz imei atılmıyor mu? dün bir tane a32 aldım 2 imeisi de kayıtlı ama root atılmış telefona. Fabrika ayarlarına dönsem bu roottan kurtulabiliyor muyum? Root gittiği için imei gider mi? İmeiler giderse rootsuz magisksiz imei atılıyor mu bu cihaza?

  1. Root olmadan imei onarım ve yazma işlemi yapılamaz. Fabrika ayarlarına dönmek seni roottan kurtabilir ama burada önemli olan telefon imei numaralarının orijinal olup olmadığı. Yani sorgulamada marka model bilgisi A32 olarak çıkıyorsa kullanıcı keyfi olarak rooting işlemi yapmıştır. Öncelikle sorgulamada çıkan imei numaraları bir kenara not edilmeli, sorgulama sonrası kararla birlikte telefon fabrika ayarlarına döndürülebilir. İçerisinden çıkılmaz bir durum değil yani.

   1. Yani şöyle bazı cihazlara root atmadan imei atılıyor. Mesela abimde redmi 9 ve redmi 9t vardı farklı bir telefonun imeisi atılmış. Ama root yok telefonda, istediği gibi fabrika ayarı yapıyor imei gitmiyor ve banka uygulamalarına giriyor uyarı vermiyor. Ama a32 telefonuma farklı bir telefonun imeileri atılmış ve rootla yapılmış bu işlem resmi uygulamalarda uyarı veriyor telefonunuz rootlu güvenli değil diye. Aldığım kişiye de soruyorum sıfırlama yapma diyor iki imei de uçar diyor. Anlamadım işin içinden çıkamıyorum. İlk defa keşke redmi alsaydım diye pişman oldum

    1. Hiçbir telefona rooting yapılmadan imei yüklenemez. O telefonlarda da root var, siz göremiyorsunuz. Sıfırlanmadan vs etkilenmemesi başka bir güvenlik durumundan kaynaklı. Samsung marka telefonlarda o şekilde bir imkan söz konusu değil. Telefona imei atılmışsa sıfırlama sonrası onarım işlemi tekrarlanmalıdır. İlk yaptığımız yorumdaki imei sorgulama ve teyit etme bilgisi de geçerlidir.

     1. Hm öyle diyorsanız öyledir o zaman. 10 15 tane telefoncuya gitmiştik redmi 9 için hepsi root atacaz sonra imei atabiliriz dedi sadece birisi telefona baktı meditek olduğu için rootsuz 5 dk da atarım dedi verdik iki dk içinde attı. Aradan 2 yıl geçti hiçbir sorun yok. Banka uyugulmaları uyarı vermiyor sıfırlama yapılabiliyor. Ayrıca direnç ile imei değiştirme diye bir şeyde var o rootlu işlem mi yani?

      1. Direnç üzerinde işlem yapma meselesi bazı modellere özgü, hepsinde o uygulama yapılamaz. Sizin Note 9’a özgü anlattığınız hiçbir şey Samsung marka akıllı telefonlar için geçerli değildir. Belli bir yolu var ve onun dışında işlem mümkün değil.

       1. hm anladım usta. Son bir soru sorayım cevaplarsanız senirim. velhasıl telefonuma rootla bir şekilde imei atılmış. Ama magisk uygulaması tam yüklü bile değil. Üstüne bastığımda ek kurulum için dosya indir diyor. Zgiskte yüklü değil benim telefonum şuan güvenlik açısından sıkıntılı mı ? Banka hesapları vb uyarı veriyor riskli mi?

        1. Risk olduğu için uyarı veriliyor zaten ama bugüne kadar root dolayısıyla güvenlik sorunu yaşayan kimseyi de duymadık.

   2. Merhaba Black Shark 4/4 Pro Legion Pro, Rog 5,5s Redmagic 6s, 6sPro,7 bu modellerden hangilerine imei kopyalama işlemi uygulanabilir

    1. Merhaba. Söz konusu modellerin hiçbiri üzerinde çalışmadığımızdan kesin bilgi veremiyoruz ancak dökümanlarına ulaşmakta zorluk yaşanacağı kesindir.

      1. Aleykumselam. Mümkün olmaması lazım ama emin değiliz. Üzerinde çalışma fırsatımız olmadı maalesef.

 3. Samsun galaxys20 5g 12gb ram şuanda turkiye satışı yokmuş bugun bir yerden gelicek bu telefon icin imeil atma oluyor mu

  1. İşletim sistemi sürümü Android 12’ye güncellenmemişse, imei onarım işlemi yapılabilir. Aksi halde şimdilik mümkün olmayacaktır.

  2. Arkadaşlar samsung a71 yurtdisindan getirdim fakat kapandı imeil atiliyormu bulunduğum şehirdeki telefoncular atılmıyor diyor bilgisi olan varmi

  1. Merhaba. İşletim sistemi sürümü Android 12 veya üstüyse olmaz, altında bir sürümse imei onarım işlemi yapılabilir.

  1. Merhaba. CAT S61 üzerinde hiç çalışmadık, kesin bilgiye de sahip değiliz ama Qualcomm yonga seti kullanıyor, işlem mümkün olmayabilir. Dökümanlarına ulaşmak da sorun olabilir. Bu yüzden uzak bir ihtimal olarak görüyoruz.

  2. Dostum s62 pro var bende kapandı. Eğer açtırabilirsem seni de haberdar ederim. Sen açacak birini bulursan bana yazar mısın? 0 534 979 00 54

  1. Merhaba. Android 12 güncellemesi almamış olan S6, S7, S8, S9 ve S10 serileri ile Note 5, Note 7, Note 8 ve Note 9 serilerine işlem yapılabiliyor.

    1. Ayarlar> Telefon hakkında> Yazılım bilgileri yörüngesini izleyerek Android sürümünü kontrol edin; 11 ise yapılır, üzeri ise yapılamaz.

    1. Son cevaplarımızın bir benzerini de size yapmak zorundayız; Android 11 ve altı bir sürümdeyse mümkün olma ihtimali varken, Android 12 ve üstü bir sürüm için şu an işlem yapılamıyor maalesef.

      1. Merhaba android 12 ve üzeri telefonlara neden imei atılmıyor bilginiz var mı eğer android 12 bir telefonu android 11 e düşürüp imei atılabilir mi?

    1. Merhaba. Android 12’de şu an bir çok cihaz işlem mümkün değil maalesef. Sağlıklı bir şekilde Android 11’e düşürülse işlem yapılabilir ama bu model için sanmıyoruz.

  1. Merhaba. Büyük ihtimalle imei onarım işlemi yapılabilir ancak üzerinde çalıştığımız bir model olmadığı için kesin bilgi paylaşamıyoruz.

 4. Merhaba z golf 3 veya note 20 ultra modellere imei atılabiliyor mu ? Bir de bir söylenti var imei artırdığımız telefon sinyal vermiyorsa telefon kapanacak diyorlar var mı böyle bir şey ?

  1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla 2 model için de ihtimal var. Ancak her versiyon olmuyor. Yeni düzenlemeyle imei numarasını kullandığınız telefon 1 yıldır sinyal almıyorsa kapatılacak, evet.

       1. Merhaba Huawei Mate 50 Pro, honor Magic 5 ve Huawei P50 Pro modellerine ımei atılıyor mu

   1. Merhaba. Android 12 güncellemesi yapılmadıysa mümkün, yapıldıysa şu an mümkün değil maalesef.

   1. yurt dışı mı önerirsiniz tr mi ? birde telefonun orınal samsung urunu oldugunu tam olarak nasıl anlarız.

     1. çok saolun efendm. Son bi sorum olabilir mi?
      bu yenilenmiş 1 yıl garanti verip satılan ikinci el telefonları önerirmisiniz.?
      yada bilginiz varmı yenilenmiş telefonlarla alakalı

      1. Yenilenmiş telefonlar da olabilir, alacağınız modelin garantisi devam eden, kutusu ve faturası bulunan 2. el versiyonlarını da internette veya telefoncularda bulabilirsiniz.

 5. Tayfun bey iyi günler, yurt dışındayım, oğlum ve kendim için telefon almak üzereyim ancak sorun yaşar mıyım bilmiyorum, bu nedenle Xiomi Mi 11 T Pro ve Xiomi 12 T Pro modellerine IMEI atılabiliyormu, atılıabiliyorsa nerede ve ne şekilde yapılıyor, açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

  1. Ozan Bey merhaba. Mi 12T Pro şu an olmuyor, önümüzdeki süreçte olmaya başlarsa da kapı 100 dolar civarından açılır. Mi 11T pro modelindeyse de versiyonlar arası farklılıklar var. Bazıları olurken bazıları olmuyor ve olanların da ortalama 1000 lira gibi bir maliyeti oluyor. Telefon Türkiye’de şebeke alamayacak bir versiyonsa olmayacaktır.

   1. Teşekkür ederim.
    Şöyle bir durum var;
    Mi 11 T Pro yu alıp IMEI attırmadan şimdilik Türkiye’de kullanan arkadaşlar ancak malum belli bir süresi var ve dolunca kapanacak , bu şekilde kullanılıyor olması Türkiye’de şebeke alıyor anlamına gelirmi.
    IMEI işlemine 1000 Tl. Benim için uygun, şayet şebeke alıyor olması durumunda bu işlerle meşgul servislerde sorun çıkmadan yaptırabilirmiyim.

 6. Merhaba Elımde Bır HONOR 8X Var Cıhazım Her 2 Hattıda Kapandı Yurt Dışı Bır Ürün Androıd 10 Olması Lazım Buna Imeı Atma Sansımız Var mı ?

  1. Merhaba. Bu modellerde işleme başlamadan yorum yapmak zor. Kirin işlemcili olduğu için çok nadir versiyon için işlem mümkün olabiliyor. Kapsamlı bir teknik servise göstermeniz en doğrusu olacaktır.

     1. Galaxy A52 ve A04s’e imei atilir mi . Diger yorumlarda atilir demissiniz de A52 icin sordurdum herkes atilmaz diyor

      1. Şöyle ki Android 12 işletim sistemiyle çalışan telefonların büyük çoğunluğunda imei onarımı yapmak mümkün olmuyor. Ancak Android 11’e düşürülebilen ve sürüm düşürme işlemi sonrası sorunsuz çalışan modeller için işlem mümkündür. A52 için bazı versiyonlarda bu işlemin yapılabildiğini gördük ama A04s zaten Android 12’yle geldiği için ona direkt deneme yapılabilir. Henüz deneme şansımız olmadığından kesin bilgi veremiyoruz. Yonga setine bakılırsa imei onarımı yapılabilir gibi duruyor.

          1. Merhaba. İşlem gereksini olarak Android 11’e düşürme işlemi verimli olmadığı için şu an herhangi bir gelişme yok maalesef.

    1. Merhaba mi11t düz modelini getirtim adam kilidi kaldırıp verdim imei atabilirsin dedi imei attıktan sonra sıfırlanır veya güncelleme alırsa attığım imei kaybolur mu onu merak ediyorum

  1. Merhaba. Sorunuzun cevabı 2 yorum aşağıda var aslında ama tekrarlayalım; Android 11 olanların tamamına, Android 12 versiyonundaki işletim sistemi kullanan cihazların ise bir kısmına atılabiliyor.

 7. Samsung a70 telefona imei onarım işlemi yapılıyormu? yapılıyorsa nasıl yapabilirsiniz?

  1. Merhaba. Evet, yapılabiliyor. Çevrenizdeki kapsamlı bir teknik servise uğrarsanız, box gibi özel cihazlar yardımıyla imei onarımı yapabilirler.

  1. Merhaba. Android 11 olanların tamamına, Android 12 versiyonundaki işletim sistemi kullanan cihazların ise bir kısmına atılabiliyor.

   1. Merhaba yurtdışı imei kayıtlı Samsung s 22 ve oppo find x3 e imei kayıt işlemi yapılabiliyormu
    Teşekürler

 8. Kolay gelsin, Huawei p30 için kayıt işlemi yapılabiliyor mu(düz p30)
  Yapılabilmesinin herhangi bir yolu varsa yardımcı olabilir misiniz

  1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla mümkün olan bir işlem değil. Telefonda kullanılan yonga seti işleme engel oluyor diye biliyoruz.

   1. Öyle mi peki konyada nerede yapılıyor biliyor musunuz ? Bi araştırır mısınız ?!? Perişan oldum resmen?

    1. Size özellikle bir yer söyleyemeyiz ama Kadıköy gibi İstanbul’un merkezi noktalarındaki kapsamlı teknik servislere sorarsanız yardımcı olabilirler diye düşünüyoruz.

 9. “Türkiye piyasası sadece Apple iPhone modellerinden oluşur” derken resmen SAÇMALAMIŞSIN yoksa sen apple fanboy musun !

  1. Soru cümlesinin sonuna ünlem işareti değil, soru işareti koyulur. Soru işareti fanboyuyum ben.

   1. Merhaba. Tahminimizce mümkün ama üzerinde çalışma fırsatımız olmadığı için kesin bilgi veremiyoruz.

 10. merhaba, Galaxy A52 – A52 5G (5G türkiye’de satılmıyor, ana konum A52 (SM-A525F/DS, DSN)) cihazlarına IMEI atılabilir mi? Snapdragon tabanlı işlemci kullanıyor. (atılsa bile Samsung Servis’leri düzgün çalışabilecek mi?)

  1. Merhaba. A52 oluyor ancak Snapdragon’lu A52 5G oluyor mu emin değiliz. O yüzden kesin bilgi paylaşamıyoruz.

 11. Merhaba ,
  xiaomi mi 11 t pro 12 ram 256 gb imail atılabiliyor mu ? Imail atılıyorsa başka telefonun imaili atılıncada kapanır mı ?

  1. Merhaba. Kapanma ihtimali her zaman vardır. Imei onarım işlemi de yapılabiliyor ancak biraz masraflı ve zaman alıyor.

  1. Kirin yonga seti kullandığından önceleri olmuyordu ancak yeni bir yol geliştirilmiş olabilir. Kapsamlı bir teknik servise sorarsanız kesin cevap alacaksınızdır.

  1. Merhaba. Kesin emin olmamakla birlikte atılabileceğini pek sanmıyoruz. En büyük sıkıntı yazılım dosyaları gibi dökümanlara ulaşmak ve işlemcinin Qualcomm olması.

 12. Merhaba üstat OnePlus 10 pro almayı düşünüyorum IMEI konusunda endişelerim var bu telefona ileride ime atılacak mı piyasada programı mı yok ya da hiç mi atılmayacak kapalı bir cihaz mı net bir bilgi verir misin çoğu diyor ki telefon yeni olduğu için piyasada daha program yok ama oneplus telefonlara ime herzaman atılır diyorlar bilgi verirsen sevinirim ben de ona göre davranacağım

  1. Merhaba. Şu an atılabileceğini sanmıyoruz. Hatta OnePlus dökümanlarına ülkemizden ulaşım zor olduğu için sonrasında bile sorun yaşayabilirsiniz. O yüzden pek de tavsiye etmeyiz.

   1. Bildiğimiz kadarıyla şu an atılamıyor. Ancak bazı kapsamlı teknik servisler geçici kayıt yapabiliyorlar.

  1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla şu an yapılamıyor, sadece geçici kayıt mümkün olabiliyor. Kapsamlı bir teknik servise uğrarsanız kesin bilgi paylaşacaklardır.

   1. Biz atmıyoruz ama çevrenizdeki kapsamlı teknik servislere sorarsanız illaki yapabilecek birine denk gelirsiniz.

  1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla bu modele atılamıyor ama yanılıyor da olabiliriz. Bir teknik servise danışırsanız kesin bilgi vereceklerdir.

     1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla şu an mümkün değil. Ancak teknik servisler kesin cevap vereceklerdir. Danışmanızı öneririz.

       1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla şu an mümkün değil ama yaza doğru güncellemesi çıkacağı söyleniyor. Ara ara teknik servislere sorarak bilgi alabilirsiniz.

 13. Redmi note 9 a çakma imei atılırmi kesin cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ?

  1. Redmi modellerinde kesin cevap mümkün değildir. Çünkü modellerin çok fazla versiyonu mevcut. Mi kilidi olmayan cihazların büyük çoğunluğu için imei onarım işlemi mümkün.

      1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla şu an atılamıyor. Bir ihtimal süre uzatma yapılabilir.

 14. kolay gelsin

  LG Optimus L5 II E460 imei atilıyormu
  lütfen yardımcı olun
  2 haftadır ugrasıyorum.

  1. Merhaba. Atılıyor olması gerekir ama özel cihazlarla. Yani kodla falan imei onarımı yapılamaz.

   1. merhaba almanyadan getirteciğim “XİAOMİ NOT 10 LİTE” adlı nodele imei atılırmı teşekür ederim

 15. Merhaba.
  LG G7 ve LG V40 telefonlara imei atılıyor mu? ve Türkçeleştirme yapılıyor mu? Eğer oluyorsa bunu yapabilen kutuların veya yazılımların isimleri ne? Yaşadığım şehirde yapabilen bir teknik servis bulamadım, yardımcı olursaniz sevinirim.

  1. Merhaba. Söz konusu modellerle ilgili kesin bilgi sahibi değiliz. Ama İstanbul’da yüksek ihtimalle yapılabiliyordur. Birkaç kapsamlı teknik servisi arayıp bilgi almanızı öneririz.

      1. Merhaba. S8 ve S9 serisi oluyor, S10 serisi ise bildiğimiz kadarıyla sadece server üzerinden, yüksek maliyetle yapılabiliyor.

    1. Bildiğimiz kadarıyla şu an mümkün değil. Bu soruya dair cevap yorumlarda vardı zaten, size o yüzden cevap verilmemişti.

 16. Telefon a20 android sürümü 10 atılılır mı birkaç yere sordum güncelleme ile ilgili bişeylee dedi ama aklım ermedi

  1. Son sürüm güncellemesi almış telefonlarda sorun olduğu doğrudur. Bir kaç yere daha sorun ve kesin sonuca o şekilde ulaşmayı deneyin.

 17. Hocam Samsung Galaxy S8+ SM-G955F modeline imei atılıyor mu? Seri numarası R58J606P4JF .Yanıtlayabilirseniz müteşekkir kalırım.

   1. Tayfun sağır hocam hayırlı akşamlar
    LG G8 ThinQ G820 UM modeline IMEI repair işlemi mümkün mü ?

 18. merhaba samsung a20 ımeı atılır mı acaba
  versiyon
  AP :A205FNXXU8BTG2
  CP :A205fnxxu8btg1
  CSC:A205FNOXM8BTG2
  MODEL:SM-205FN/DS
  BUNA IMEI ATILIR MI ACABA

     1. Samet merhaba. Kesin bilgi sahibi değiliz ancak Reno 4z mediatek chip set kullanıyor ve bunu kullanan modellerde genel itibariyle imei onarım işlemi yapılabiliyor. Hafıza versiyonu önemsizdir.

      1. Merhaba cevabınız için çok teşekür ederim bide benim almanyadan getireceğim oppo reno 4 z ile türkiyede orjinal olan oppo reno 4 z l lerin kamera şekileri aynı deil modeleri aynı ama ikiside 5 g olup ikiside 8 gb ram 128 gb hafizası vardır bu konu hakında bir bilgibiz varmı

      2. oppo reno 4 lite ile oppo reno 4z aynı cihaz modeli demi çünkû almanyada oppo reno 4z diye yazinca aynı telefon cikiyor türkiyedede oppo reno 4 lite yazınca aynı telefon cikiyor kameralarînın şekli farklı sadece

  1. Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla şu an olamıyor ama yakın zamanda mümkün olacaktır.

    1. Murat merhaba. Atılabiliyor olması gerekir ama Sony için işlem yapacak teknik servis bulmanız biraz zor olabilir.

    2. Telefonum samsung a50 gecici imei attim tekrar kapandi bi oncekinde telefonu guncelledigim icin kalici imei atilamiyo denip gecici atildi nasil cozebilirim ?

    1. Bülen Bey merhaba. Mate 30 Pro Kirin işlemci kullanıyor ve bu işlemciyi kullanan modellerde imei onarım işlemi yapılamıyor.

    1. Model hakkında kesin bilgi sahibi değiliz ancak yüksek ihtimalle şu an olmuyordur.

  2. Merhaba almanyadan kulanmak için oppo reno 4 z getirmek istiyorumda oppo reno 4 z ye imei atılırmı kesin bir bilginiz varmı atılırsada size yolasak cihazi siz atarmisiniz teşekür ederim

 19. kayıtlı faturalı samsung A50 telefonumuz su sızdığı için anakartı bozuldu. ikinci el ekranı bozuk yurtdışı çift simli ama imei si kaydedilmiş bir telefon alıp anakartını kullandım. bu anakartı takınca desen kilidini açamadık ve hard reset attık. sonrasında telefonda sadece acil çağrılar için uyarısı var sim kartı görmüyor. *#06# yapınca imei var ve görünüyor ama “hatta kayıtlı değil” uyarısı alıyoruz. e devletten de bakınca sorun olmadığı belli. telefoncu *#1234# ile bakınca güncelleme yapılmış bunu şimdilik yapamayız bir iki ay bekleyin bi güncel yazılım çıksın o zaman çözeriz gibi birşey dediler. işin içinden çıkamadım bir de size danışmak istedim. ettiğimiz masrafla kaldık çözüm bekliyoruz, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. Caner merhaba. Başka teknik servislere de danışın. Farklı cihazlarla belki söz konusu güncelleme aşılabilir. Ancak bunun dışında bir çözüm yok. Makineler bununla ilgili güncelleme yayınlamadığı sürece işlem mümkün olmayacaktır.

   1. makinelere güncelleme geleceğini ama kısa sürede olmayacağını düşünüyorum. o zamana kadar elimizde tutacağız telefonu belliki. cevap için teşekkür ederim.

 20. Xiomi 10 ligt ve Samsung S20 ultra 128 GB imeil atılıyor mu abi bir bilgi verir misini server ile oluyor ise hangisine oluyor ve nerede nasıl yaptiririm teşekkürler

        1. Merhaba. Acil cevap için alttaki yorumları okusaydınız keşke. Atılamıyor maalesef.

       1. Hocam öncelikle iyi geceler nasılsınız umarım iyisinizdir hocam boş sorularla yeterimce uğraşmış gözüküyorsunuz fakat benimde miniminacık bir sorum olucak size galaxy A10 s yapılıyor mu ne kadar teşekkür ederim

       1. A10s yurt dışından aldım teli yeni model sanırım, İMEİ atılır mı yada değiştirebiliyor mu başka kullanmadım tel İMEİ ne, yani bu eski tel Türkiye de alındı

   1. Hocam yanlız ben servisede gösterdim telefon olmaz dediler ancak kaydını yaptırmanız lazım dediler bu sizin dediğiniz server olayı nerede yapılıyor

    1. E tabi 800 liraya imei attırmaktansa kayıt yapılması daha mantıklı. O yüzden öyle denilmiştir. Server üzerinden de herkes işlem yapamıyor zaten ve her versiyon da olmuyor.

   2. P 30 lite aldım Irak’tan 3 ay kullandım IMEI gitti IMEI atılabilir mi yada başka bir çözüm yolu varmı ?

 21. Merhaba suan redmi not8 pro kulaniyorum imei atmis durumdayim ama adriod 10suan telefona gunceleme gelmis 11yada12olcak sanirim gunceleme atsam imei uçma gibi bir durum olurmu acaba uçarsada imei atılırmı ? Teşekkûrler .

  1. Yakup merhaba. Bunu imei attırdığın servise sorman gerekir. Yapılan işlemin türüne göre değişkenlik gösterebilir.

 22. Merhabalar tayfin bey bende samsung s10e var mail caktirdim sebeke si gitti teknik servis bekle guncelleme gelince duzeltiriz dedi bunu duzeltmenin bi yolu varmidir?

  1. Baykal merhaba. Teknik servis arkadaşın verdiği bilgi doğrudur. Beklemeniz gerekecek.

    1. Mi 10 Snapdragon işlemci kullandığı için mümkün değil maalesef. Note 9 düşünebilirsiniz.

       1. Xiomi 10 ligt ve Samsung S20 ultra 128 GB imeil atılıyor mu abi bir bilgi verir misini server ile oluyor ise hangisine oluyor ve nerede nasıl yaptiririm teşekkürler

        1. Yukarıda bu sorular sorulmuş ve cevapları verilmiştir. Sizin için de aynı cevaplar geçerli.

 23. Selamun aleykum kardesim bende samsung note 10 plus var cift hatli guvenlik yamasi 1 agustos buna imei atiliyor mu

 24. SM. A205F model galaxy A20 telefona imeil atılıyor mu atabilir misiniz ? Atabilirseniz fiyat nedir?

   1. hocam son güncelleme aldıktan sonra benim imeil süresi doldu o kadar telefoncuya götürdüm imeil atamadılarson güncellemeyi yüklediğim için. Siznasıl atacaksınız ayıptır sorması_?

     1. Valla hocam İskenderun da sormadığım yer kalmadı kimse atamadı yeni imei bekle diyorlar yılbaşına kadar

 25. Merhaba yurt dışından Oppo Reno 2Z aldım IMEI atılıyordu acaba yoksa telefon çöp olacak

 26. Merhaba yeni çıkan oneplus nord modeli var snapdaragon 765g işlemcisi var imei tamiri yapılabilir mi maliyeti kabaca ne kadar olur?

  1. Merhaba. Güncel Snapdragon işlemci kullanan cihazlarda imei onarımı mümkün olmuyor maalesef. Ama kesin bilgi sahibi de değiliz.

 27. selam ıyı gunler samsung a 50 var yurt dıısndan getırdım tlf cuya gotordum ve androıd yasama duzeyı 1 agustos 2020 yazıyor tlf cu atılamaz dıyor a 50 ımel atılablirmi

  1. Sorunuza alttaki yorumda cevap verildi. Başka bir telefoncuya uğrayın, yapabilen çıkacaktır.

    1. Merhaba. Evet, atılabiliyor. Kişisel bilgi paylaşımı yapmıyoruz maalesef. Yakınlarınızdaki teknik servislere danışın lütfen.

    1. Bilemiyoruz. Etrafınıza gördüğünüz tüm teknik servislere sorun. İstanbul’da bütün ilçe merkezlerinde yapabilen teknik servis bulunur.

 28. selamun aleykum hayırlı aksamlar arkadaslar bende bir telefon var telefoncular imei atılmadıgını soyledıler acaba atılırmı samsung galasy a9 2018

  1. Aleykumselam. Evet, sadece server üzerinden yapılabiliyor ve ortalama 100 dolar maliyeti oluyor.

   1. Selamun aleyküm huwaei y9 2019 prime var işlemcisi kırın 710 buna imeil atılırmı telefoncular atılmaz diyorlar

  1. Hayırlı günler huawei nova 5t imei atılabiliyor mu ? birkaç telefoncuya sordum yapılmıyor dediler.

   1. Merhaba. Yurtdışından Xiaomi redmi K30 5g almayı düşünüyorum. Hurda bir telefonun (internete bağlanabilir) imeisini ona geçirilebilinir mi? (galiba imei klonlama)

    1. Merhaba. Çoğu Xiaomi modeli için işlem yapabilmek mümkün ama söz konusu model hakkında kesin bilgiye sahip değiliz maalesef.

 29. Merhaba nova 5t ye atılıyormu veya xiaomi mi note 10 ve note 10 lite ye acil cevap bekliyorum teşekkürler.

 30. merhaba arkadaşım amerikadan gelecek ve yanında getirmesi ve imei attırması mümkün olan en üst model cihazlar nelerdir 2 yahut 3 örnek verir misiniz forumda gördüğüm kadarıyla s9 plus

  1. Batuhan merhaba. Evet, S9 Plus mevcutlar arasındaki en risksiz olanı. Diğer bir çok üst modelde risk var maalesef.

        1. Güncellemeler işlem durumunu değiştirebiliyor. Ve her güncelleme için ayrı işlem yaptığından işlem yapan cihazların uygun duruma gelmesi bekleniyor.

 31. Merhaba redmi note 8 kullanıcısıyım ve tanıdığım bir telefoncu takas + para karşılığında redmi note 9 önerdi kaçak imei atacağını söyledi. Sizde garantili telefonu verip üst modeli ama kaçak kayıtlısını almam doğru olur mu? Türkiye bunun önüne geçecek hamleler yaparsa telefon elimde kalır mı?

  1. Merhaba. Telefon elinizde kalmaz ama ara ara imei attırma yapmanız gerekebilir. İmkanınız varsa garantili bir seçenekle takas yapmaya çalışın.

 32. Merhaba samsung galaxy a9 ve s9 plus yurtdisi telefonlara cift hatli ikisida imeil atiliyormu atiliyorsa maliyeti nedir cok tesekkur ederim simdisen

 33. Merhabalar Oppo telefonlara imei atılabiliyor mu yurt dışından reno 3 pro almayı düşünüyorum da

  1. Merhaba. Bazı versiyonlara atılabiliyor ama kesin bilgiye sahip değiliz. Kapsamlı bir teknik servise danışırsanız, net sonuç alabilirsiniz.

    1. Selam kardeşim öncelikle teşekkür ederim verdiğini bilgiler için.. yurtdışın’dan dönüş yapacağım IMEI atılan hangi marka ve model telfon tavsiye edersiniz. Retmji note 9 veya 10 RAM ve kamera modeli yüksek olan .. saygılar hakanfatoshakan06@gmail.com mail atarsanız sevinirim Ankara’dan selamlar

 34. Merhaba,

  Honor 10 marka cihazım var çift simli telefon 1 yılda kapandı imei atılmıyor muş bu kadar telefona yalnız başka sim kartı takınca telefon yine 6 ay kullanılıyor bunda ki mantık nedir ve kendi hattımın operatörünü değiştirsem acaba kullanmaya devam edebilir miyim?

  1. Bildiğimiz kadarıyla şu an atılamıyor. Kapsamlı bir teknik servise danışısanız, size kesin bilgiyi vereceklerdir.

 35. Merhaba iyi çalışmalar
  Samsung A6 plus modeline imei atılabilir mi?
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Sadece server üzerinden işlem yapabilmek mümkün oluyor ama oldukça maliyetli. Yaklaşık 100 dolar kadar. O yüzden atılmıyor gibi düşünebilirsiniz.

   1. Merhaba Huawei mate 20 pro. Piyasaya çıkalı 2 yılı geçti hala Bi klonuna ulaşabilmiş değilim var mı gelişme

    1. Merhaba. Mate 20 pro Kirin işlemci kullanan bir model ve ilerleyen süreçte de yüksek ihtimalle imei onarımı mümkün olmayacaktır.

     1. Bildiğin hiç bişey yok kusura bakma ve verdiğin bilgilerin tamamına yakınıda yanlış. Ne diyeyim allah feraset ve ilim versin sana

   2. Merhaba. İmei si bitmiş ve bootloader kapalı olan mi note 10 pro modeline imei atilabilir mi? Ücret nedir? Sanırım yetkilk bir hesap ile bir şeyler yapılması gerekirmis ama kimse net bir sey diyemiyor.

    1. Cihan merhaba. Bu konuda kesin bilgi alabilmek için kapsamlı bir teknik servise uğrayıp, telefonu göstermelisin. Modelden ziyade cihazın yazılım bilgileri belirleyici olacaktır. Teknik servis gördükten sonra yorum yapabilir.

 36. Merhaba,
  a70 güncel durumu nedir imei atılabiliyor mu ? atılırsa güncelleme alır mı telefon ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

   1. Onu ve Hakan merhaba. Aslında olabiliyor ama izlenen yol biraz farklı ve pahalı. Sadece server üzerinden yapılabiliyor ve yaklaşık 130 dolar maliyeti var.

    1. Teşekkür ederim ilginiz için. Peki imei atıldıktan sonra güncelleme alabilir miyiz ? (mesela imei2 repair yapsak imei1 üzerinden hala güncelleme gelir mi ?)

     1. Bir çok yöntem için güncelleme devre dışı kalır. Ama server üzerinden yapılırsa sıkıntı olmaz.

    2. Selamlar Samsung a 70 ds modeli yurt dışı imei atılmaya başladımı boxlara bu konuda güncelleme geldimi ayrıca huawei y9 2019 diğer adıyla enjoy 9 plus var yurt dışı kirin 710 işlemcili imei rapair yapılabilirmi bu tarih itibariyle ve yine yurt dışı j4 plus a imei atılırmı teşekkürler

       1. Merhaba. Sadece server üzerinden işlem yapılabiliyor ve ortalama 100 dolar gibi bir maliyeti oluyor.

  1. Atakan merhaba. Söz konusu model Kirin işlemciyle çalışıyor ve bu donanımı kullanan cihazlarda şu an imei onarımı yapılamıyor.

   1. Merhaba bende degişim bir model var sony xperia x5 pureness seffaf ekran nadir bir telefon sınırlı üretim buna imei atmak mümkünü!

  1. Evet, atılabiliyor. Kapsamlı bir teknik servise başvurursanız, yardımcı olacaklardır.

 37. Merhaba tayfun bey samsung m20 cihazım var android 10 sürüm mevcut cihazda imei atılması gerekiyo 3 yere götürdüm yapamadılar acaba atılırmı imei

  1. Erhan Bey merhaba. Bildiğimiz kadarıyla şu anda atılamıyor. Bir süre beklemeniz gerekecek.

   1. Merhaba 2 ay önce sormuştum ozaman atılmıyo demiştiniz samsung m20 cihaza şuan atılabilirmi imei

 38. Tayfun bey merhaba. Huawei nova 4e markalı, MAR-LX2 modelli ve hisilicon kirin 710 işlemcili bir cihazım war. Yakında kapanacak.bu cihaza imei Atılır mı. Atılıyorsa yetkili servis bu hizmeti saglar mı.

    1. Zannedersek olmuyordu ama emin değiliz. Kapsamlı bir teknik servise danışmalısınız.

   1. Tayfun bey merhabalar yurt dışından 1 adet huaweı Y9 1 adet de huaweı Y9 prime getirdim günlerinin dolmasına 4 gün kaldı 4 gün sonra kapanacak bu modellere imeı atıla biliyorum atılıyorsa sizinle nasıl iletişime geçebilirim acaba şimdiden teşekkürler

    1. Cengiz Bey merhaba. 2 modelde de Kirin işlemci kullanılmış. Bildiğimiz kadarıyla şu an bu işlemciyi kullanan telefonlarda imei onarımı yapılamıyor maalesef.

 39. SAMSUNG A50 İMEİ ATTIRDIM. ATTIRDIKTAN SONRA ARASIRA ŞÖYLE BİR EKRAN CIKIYOR SARI ÜNLEM İŞARETİ the phone is not running samsung official software VE YENIDEN BASLATIYOR TELEFONU. BİRDE AYARLARA GİRİP SON YAZILIM GÜNCELLEMESİNE TIKLAYINCA HATA VERIYOR

  1. Ramazan Bey merhaba. Öncelikle teknik servisin güncelleme konusunda sizi bilgilendirmesi gerekirdi. Şu an telefonu tekrar işlem yaptırdığınız yere götürmeniz ve sonrasında onarım yapıldığında bir daha güncelleme seçeneğini kullanmamanız gerekecek. Tabi farklı bir uygulama yapılmadıysa.

   1. Yurtdisi A50 telefonumda şu anda android 10 güncellemesi mevcut.imei çakma yapılamaz dedi bir telefoncu. Şu anda tarihi geldigi icin kapandı telefon.sizce de bir yolu yok mu.tesekkurler

    1. Bu arada eğer android 9 olarak kalsaydı ve android 10 güncellemesi yapılmasaydı olurmuş dedi telefoncu.

 40. Merhaba Tayfun bey,
  Annem için yurtdışından Samsung J5 2016 J510FN dual modeli tlf geldi yaklaşık 7-8 ay sonra iki simport da kapandı, bu model imei onarımı mümkün hale geldimi acaba, J510 F yazılımı yüklenip imei atılabilir diye duydum bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  1. Ali Bey merhaba. Imei onarım işlemi yapabilen cihazlardan Z3X ile şu an onarım mümkün değil. Belki octopus box ile mümkün olabilir ama bizim son güncel bildiğimiz şekliyle onunla da olmuyor. Yine de denk geldiğiniz tüm kapsamlı teknik servislere bu soruyu yönlendirirseniz kesin bir sonuca varabilirsiniz.

   1. Merhaba tayfun bey ben şuan ıraktayım ve galaxy not 8 gelirken getirmeyi düşünüyorum acaba imei atılabiliyormu bu telefona ?

    1. Merhaba. Bir çoğuna atılabiliyor. Ama zorlayan versiyonlar da yok değil. Ulaşabileceğiniz bir teknik servis varsa model numarası ve yazılım bilgilerini onunla paylaşarak kesin bilgiye ulaşabilirsiniz.

   1. Model sadece 10 lite olmamalı, bişey 10 lite olmalı. Tam model yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

     1. Hayır, atılamaz. Sadece server üzerinden işlem yapılabilir ki o da ortalama 100 dolar bir maliyete yol açıyor.

 41. merhaba,
  LG G8 ve LG V50 cihazlara imei atmak mümkün mü?
  değiştirilebiliyor olsa da ülkemizde kullanımda sıkıntı olur mu?
  teşekkürler

  1. Fatih Bey merhaba. Şu an atılamıyor ama ilerleyen süreçte belki. BTK bu konuya her gün yeni bir engel getirdiği için şu süreçte yurt dışı telefon tavsiye etmiyoruz.

   1. Tayfun bey merhaba,
    son bir sorum var.
    LG G7 lere atılabiliyor mu?Malum,ülkemizde 3500tl civarı,dışarıda 1200-1500 tl bandında.Denenebilir bir risk diye düşünüyorum.
    teşekkür ederim.

    1. Fatih Bey merhaba. Her ürün kodu olmasa da çoğunda imei onarımı mümkün. Kapsamlı bir teknik servise bu konuyla ilgili danışırsanız size mümkün olan ürün kodlarından(G710 gibi) bir kaç tane söyleyebilirler. Bu şekilde emin olarak satın alma yapabilirsiniz.

    1. Atılamıyor olması lazım. Kapsamlı bir teknik servise danışırsanız kesin bilgi vereceklerdir.

 42. Merhaba almanyadan p30 pro getirmeyi düşünüyorum imei atılabilirmi. Atılabirse orjinali gibi olur mu ?

  1. Merhaba. Orijinali gibi olmayacaktır. Sıfırlama ya da güncelleme yapamayacaksınız. Ayrıca bildiğimiz kadarıyla şu an söz konusu modele imei de atılamıyor.

   1. Huawei Mate 20 Lite imei atılıyo mu acaba bilgisi olan var mı tel kapandı arkadaşlar açil yardım

   1. Yani biz bilemiyoruz işte bu işlem nerede nasıl yapılır. Sadece öneride bulunabiliyoruz. Herhangi bir teknik servise danışırsanız yardımcı olacaklardır zaten.

   1. Peki ankarada meil atan bi yer varmi tanidik bizde attiricaz ama yer bulamadik birde xioami mi 9 t imeil atilirmi lutfen cevap verin

   2. Hocam istanbulda veya izmit çevresinde biryer varmı önerebileceğiniz şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar

    1. Kim, nerede, ne şekilde imei atabiliyor bilemiyoruz maalesef. Etrafınızdaki teknik servislere soracaksınız. Ama bildiğimiz kadarıyla şu an Note 10 ve S10 serisine imei atılamıyor.

    1. Her versiyon ve her sürüme atılamıyor olsa da bu model için çoğusuna atılabiliyor diye biliyoruz.

 43. P30 lite için gelişme bekliyoruz, 2 gün sonra kazanacağı sms i geldi. Ne yapmamızı tavsiye edersiniz?

     1. Çok teşeklür ederim ilginiz için. İstanbulda veya kocaeli gebze taraflarıda olabilir önerebileceğiniz bir yer var mı?

   1. Sa aleyküm hocam ben yurt dışındayım mi 9 kullanıyorum IMEI atiliyormu ve ya güzel bir TLF tavsiye eder mişin IMEI aTilan tsk

    1. A.s. Xiaomi modellerinde durum biraz karmaşıktır. Tanıdığınız bir teknik servis varsa telefon hakkında ve mi kilit durumunu kendisine atarak kesin bilgi alabilirsiniz.

 44. Cat s61 telefon aldım yurtdışından. eski note edge telefonumun IMEI nosunu ona atabilir miyim

  1. Eğer Cat S612e imei atılabiliyorsa hangi marka ya da model atacağınızın bir önemi yoktur. Atılır yani.

 45. Iyi günler Samsung J400F/DS model telefona imei atalır mı? Çok uzun zamandır bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada andorid 9.0 sürümüdür.

  1. Alper merhaba. Evet, bu model için imei onarımı yapılabilir. Ancak biraz masraflı olacaktır. Tahminimiz 100-150 lira civarı bir masraf çıkacağı yönünde.

 46. merhaba ,acaba xiaomi mi 9 modellerine IMEI atılıyor mu ? Önceki yorumlarda olmuyor denmiş ama herhangi bir değişiklik oldu mu acaba ?

  1. Ali merhaba. Şu an bu konuda net bilgimiz yok maalesef. Xiaomi modellerinin bazıları kilitli oluyor ve kilit açma işlemleri sancılı. Eğer global versiyon ve mi kilidi olmayan bir cihaz denk getirebilirsiniz, imei onarımı yapılabilecektir muhtemelen.

 47. Merhabalar tayfun bey bende Samsung sm-j330f/ds modeli var buna imei nasıl atabilirim ? z3x samsung tool pro ( sadece programı bilgisayarda kurarak ) programını bilgisayara kurarak atabiliyor muyum ?
  Teşekkürler.

  1. Akif merhaba. Hayır, sadece program yeterli olmaz. Box da olmalı. Bu yüzden bir teknik servise başvurmanız en doğrusu olacaktır.

   1. Tayfun bey İmei sıkıntısını giderdim ve *#06# yi tuşladığımda İmei görünüyor lakin ‘ sadece acil durum aramaları ’ var şebekede bu durumu nasıl giderebilirim cevabınız için teşekkürler .