Sony Xperia E Dual Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia E Dual model akıllı telefonunuza format atmak istediğinizde aşağıda anlatacağımız yolu kullanmalısınız. Format atma işlemi telefona zarar vermeyeceği gibi eskisinden daha da iyi çalışmasını sağlayacaktır.

Sony modellerinde kurtarma modu(recovery mode) maalesef bulunmuyor. Ayrıca bir format kodu da yok! Bu yüzden format atma işlemi sadece yazılım yüklemesi şeklinde yapılabiliyor. Bunun için Sony masaüstü programı olan PC Companion’u kullanmak gerekli.

Ağırlaşma, donma, kasılma, sürekli takılma, kilit sorunları, sürekli tekrarlayan reset gibi yazıılımsal tüm problem için bu yol kullanılabilir. Bu işlem sonunda telefonunuz formatlanacağı gibi en güncel yazılıma da kavuşacaktır.

sony-xperia-e-dual-hard-format-atma

Yukarıda da belirttiğimiz gibi PC Companion üzerinden yapılacak işlem tam bir yazılım yüklemesi anlamına gelir ve yazılım güncellemesi anlamı da taşır. Bu işlem sonrası eski sürüme dönme mümkün olmaz. İşlemin adımlarını daha önce genel bir başlık altında yazdığımız makaleden görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir