Sony Xperia ZL akıllı telefonunuza herhangi bir nedenle format atmak istediğinizde aşağıda anlatacağımız yolu kullanmalısınız. Format atmak, işlemleri doğru yaptığınız taktirde telefonunuza herhangi bir zarar vermeyeceği gibi daha iyi çalışmasını da sağlayabilir.

Sony marka akıllı telefonlar için bir format kodu ve aksi durumlar için bir kurtarma modu(recovery mode) bulunmaz. Bu yüzden kodla ya da tuşlarla format atmak mümkün olmaz. Bu seçeneklerin yerine yazılım yükleme seçeneği kullanılır. Bunun için de Sony’nin yardımcı masaüstü programı PC Companion’dan yararlanılır.

Kasılma, ağırlaşma, donma, sürekli tekrarlayan hatalar ve ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi yazılımsal tüm aksilikler için bu yol kullanılabilir. Eğer Xperia ZL açılışta takılıp kalıyorsa yine bu yola başvurmalısınız.

sony-xperia-zl-hard-format-atma

Yapılacak işlem tam bir yazılım yüklemesi manasına geldiğinden, telefonun formatlamasını sağlayacağı gibi en güncel yazılımla yenilenmesine de olanak tanır. İşlemin adımlarını daha önce genel bir başlık altında yazdığımız makaleden görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir