Sony Xperia E Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia E akıllı telefonunuzda yazılımsal bir sıkıntı oluştuğunda ilk olarak cihaza format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefona zarar vermeyeceği gibi size sorunun donanımsal olup olmadığı konusunda da fikir verecektir.

Sony marka telefonlarda format için bir kod ve oluşabilecek aksilikler için bir kurtarma modu(recovery mode) bulunmaz. Bu yüzden kodla ya da tuşlarla format mümkün olmaz! Geriye kalan tek seçenek ise ön belleği de sildiğinden, en etkili olan yol yazılım yüklemesi yapmak! Bunun için de Sony’nin akıllı telefonlar için geliştirdiği PC Companion programını kullanmalısınız.

Donma, kasılma, ağırlaşma, ekran kilit desenini bloke etme-unutma, sürekli tekrarlayan uygulama ya da işletim sistemi hataları ile telefonun açılış introsunda kalması gibi tüm yazılımsal sorunlar bu yöntemle çözülebilir. İşlemi doğru yapmanıza karşın sorununuz devam ediyorsa, sorunun donanımsal olma ihtimali var.

sony-xperia-e-hard-format-atma

Sony masaüstü yardımcı programı PC Companion üzerinden yapılan işlem tam bir yazılım yüklemesi anlamı taşıdığından, ön bellek temizliği de yaparak telefonu formatlar ve en yeni yazılıma günceller. İşlemin adımlarını daha önce genel bir başlık altında yazdığımız makaleden görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

Sony Marka Akıllı Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir