Samsung J500F Galaxy J5 Android 6.0.1 Yazılım Yükleme

Samsung J500F Galaxy J5 modeli Android 5.1.1 ile piyasaya çıkıp Android 6.0.1 güncellemesi almış olan bir telefondur. Eğer telefonunuz hala 5.1.1’de ise ve güncelleme alamıyorsanız kendiniz yükleme yaparak 6.0.1 sürümüne sahip olabilirsiniz. Android 6.0.1 yüklemesi ile aynı zamanda sistemsel hataları da giderebilirsiniz. Yüklemesini yapacağımız yazılım orijinal Türkiye romudur.

Önemli Not: Orijinal IMEI numarasına sahip olmayan telefona yükleme yapmayınız. Aksi durumda yüklemeden sonra şebeke alamayabilirsiniz. IMEI numaranızı telefona *#06# kodunu tuşlayarak öğrenebilir ve bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefondaki bilgilerinizi silebilir. Sizin için önemli olan bilgilerinizi lütfen yedekleyin. Yazılımı yüklerken telefonun kapanmaması gerekiyor. Bu yüzden telefonu şarj edip batarya seviyesini %25’im üzerine çıkarın. Anlatılan işlem sadece J500F modeli içindir. Farklı bir Galaxy J5 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. 

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J500FXXU1BQG9_J500FOJV1BQG2_J500FXXU1BPF3

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde olduğu gibi dosya seçimlerini yapınız.


AP: J500FXXU1BQG9_J500FOJV1BQG2_J500FXXU1BPF3_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin.

Author: Halil Akgül

23 thoughts on “Samsung J500F Galaxy J5 Android 6.0.1 Yazılım Yükleme

 1. İlk Yüklediğimde 1 saat sürdü açılması Samsung Yazısı gitmedi yani şimdi formatladım ve yeniden Odinden yükleme yapmaya çalışıyorum “”” SetupConnection..”””” kısmında bekliyor sürekli . Acaba Odinde Eksik Bir şey mi Yapıyorum cevap verirmisiniz ?

   1. Ve Şuan Hiçbir Şekilde Açamıyorum Format Bile Atamıyorum Lütfen Yardım Edin …

      1. Mehmet Ali merhaba. Öncelikle şunu bilmelisin ki burada kimse sana özel olarak yardımcı olmak zorunda değil. Makale ve alttaki yorumlardaki cevaplar, senin bu konuda doğru yönlendirilebilmen içindir. Yaptığın işlemde yaşadığın sorunu tam olarak anlayamadık ama telefon model numarasının J500F olduğundan emin olmalısın. Ayrıca bu modelin ilk açılış işlemlerinin çok uzun sürdüğünü de unutmaman gerekir.

 2. j600f android 6.0.1 yazılımı yükledim , pass yazısıda çıktı telefon yeniden başladı ve samsung logosunda takılı kaldı belli sürede kısa titriyor ne zaman açılır .

    1. İşlemi tekrarlayın ve sonrasında telefon yine açılmazsa, kapatıp tuş formatı uygulayın.

 3. Merhaba, Arkadaşlar,
  Ekranda Download mode da şöyle yazıyor;
  ODIN MODE
  PRODUCT NAME: SM-J500F
  CURRENT BINNARY: Samsung Offical
  FRP LOCK: ON
  WARANTY VOID: 0x0
  QUALCOM SECUREBOOT: ENABLE (CSB)
  RP SWREV: S1, T1, H1, R1, A1, P1
  SECURE DOWNLOAD: ENABLE

  Yüklemenin bitmesine yakın FAIL oluyor odin de.
  Ne yapmalıyım.

  1. sürüm düşürmeye çalışıyorsunuz sanırım, buna izim vermeyecektir. Geliştirici seçeneklerinden OEM kilidini açıp tekrar deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir