Şub 15 2018

Samsung N920C Galaxy Note 5 Android 7 Yazılım Yükleme


Samsung N920C Galaxy Note 5 modeli güncelleme almış olup Şubat 2018 tarihi itibari ile en güncel rom olan Android 7 sürümüne yükseltilmiştir.  Kullanmakta olduğunuz Note 5 güncel değilse ve Wi-Fi üzerinden güncelleme alamıyorsanız anlatacağımız yüklemeyi yaparak güncel Android 7 sürümüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca eğer telefonda yazılımsal hatalar varsa veya virüs kaptığından şüpheleniyorsanız yeniden yükleme yaparak sistem sorunlarını çözebilirsiniz.

Önemli Not: Orijinal IMEI numarasına sahip olmayan telefona yükleme yapmayınız. Aksi durumda yüklemeden sonra şebeke alamayabilirsiniz. IMEI numaranızı telefona *#06# kodunu tuşlayarak öğrenebilir ve bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verileri silebilir. Önemli bilgileriniz varsa lütfen yedek alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.Anlatılan işlem sadece N920C modeli içindir. Farklı bir Galaxy Note 5 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. 

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N920CXXS4CRA1_N920COJV4CRA1_N920CXXU4CRA1_HOME


Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.


AP: N920CXXS4CRA1_N920COJV4CRA1_N920CXXU4CRA1_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz uzun süre açılmazsa format atmayı deneyin.

Yorum Yaz

  • nihat on 22 Temmuz 2018 at 00:48
  • Cevapla

  merhaba benim cihaz note 5 sm-n920c yukledim yuklendi sebeke vardi gorunuyordu ama hat calismiyordu bende modem yukledim suan imei tamamen gitti yani ozelliklerden gecip baktim imei bilinmeyen diyor *#06# tikliyorum imei numarasi gorunmuyor yok yani bu imei geri nasil alabilirim lutfen yardim

  1. Merhaba, yeniden yazılım yüklerseniz geri gelecektir. *#06# kodunu girip çıkan imei numarasının kayıtlı olup olmadığını kontrol edin : https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

  • abdulhakim on 29 Haziran 2018 at 23:01
  • Cevapla

  abi hata veriyo sürekli imei yi ırak a kayıtlı ondan mı acaba ne yaapmalıyım telefon açılmıyo custom binary problemini aşmak için

  1. imei ile bir ilgisi yok. farklı bir yazılım deneyebilirsiniz.

  • Ahmet on 11 Haziran 2018 at 23:28
  • Cevapla

  Merhaba 920p modeli telefonum Amerika’dan geldive yarım yamalak Türkçe bu yazılımı yüklesem telefonunum düzelir mi tam olarak Türkçe olur mu ve de 4,5 g s çalışmıyor bu yazılımı yüklemelimiyim teşekkür ederim

  1. Merhaba, bahsedilen modeller farklıdır. Yazılımlar birbirine uymayacaktır. Bu cihaz belirli bir operatör için özel olarak üretilmiştir. Bu yüzden tüm dilleri desteklemez be 4.5g desteği yoktur.

    • Ahmet on 12 Haziran 2018 at 22:51
    • Cevapla

    Yanı kaldır at mı dersin üstadım?

  • suat on 11 Haziran 2018 at 15:10
  • Cevapla

  merhaba abi benim telefonun anakartı yurt dışından geldi telefoncu 6.0.1 SM-N920I sürümünü yükledi anakart farklı ben simdi N920C sürümünü yüklersem bi sıkıntı olurmu

  1. Merhaba, cihazın imei numarası orijinal değilse hiç birşey yüklememenizi öneririm. Ayrıca N920I modeli ve N920C modeli farklıdır, yazılımlaer birbirine uymaz.

    • suat on 12 Haziran 2018 at 22:33
    • Cevapla

    Abi telefonun marka modeli SM-920C ama telefon deniz suyuyla temas eti ve anakart oksitlenip yandı denildi bana . Telefonun ana kartı yurt dışından getirildi ve deyiştirildi . Anakart farklı ancak model numarası SM-920I ve sürüm 6.0.1 yüklenmiş durumda . Sürüm yükseltme durumunda SM-920I Model numarasıyla uyumlu bi sürümemi yükseltebiliyorum sadece ? ama anakartım farklı.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.