Samsung N920C Galaxy Note 5 modeli güncelleme almış olup Şubat 2018 tarihi itibari ile en güncel rom olan Android 7 sürümüne yükseltilmiştir.  Kullanmakta olduğunuz Note 5 güncel değilse ve Wi-Fi üzerinden güncelleme alamıyorsanız anlatacağımız yüklemeyi yaparak güncel Android 7 sürümüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca eğer telefonda yazılımsal hatalar varsa veya virüs kaptığından şüpheleniyorsanız yeniden yükleme yaparak sistem sorunlarını çözebilirsiniz.

Önemli Not: Orijinal IMEI numarasına sahip olmayan telefona yükleme yapmayınız. Aksi durumda yüklemeden sonra şebeke alamayabilirsiniz. IMEI numaranızı telefona *#06# kodunu tuşlayarak öğrenebilir ve bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verileri silebilir. Önemli bilgileriniz varsa lütfen yedek alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.Anlatılan işlem sadece N920C modeli içindir. Farklı bir Galaxy Note 5 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. 

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N920CXXS4CRA1_N920COJV4CRA1_N920CXXU4CRA1_HOME

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: N920CXXS4CRA1_N920COJV4CRA1_N920CXXU4CRA1_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz uzun süre açılmazsa format atmayı deneyin.

28 thoughts on “Samsung N920C Galaxy Note 5 Android 7 Yazılım Yükleme”
 1. merhaba odin yükleme yaparken hidden da hata veriyor yüklemeden çıkıyor yanlış bir işlemmi yapıyoruz yoksa dosyada hatamı var acaba ?

 2. Merhaba,
  Benim telefonuma imei sonradan atılmış. Rom’u yükledim hat görmüyor şimdi :(
  Çözümü gösterebilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla…

 3. kardeş eline klavyene saglık.. birçok konuda sitenden faydalandık.. teşekkür ederiz

 4. Halil Akgül kardeşim benim telefonumu odin görmüyor bilgisayarda görmüyor arkadaşımın telefonuda note 5 onu takıyorum görüyor yani driver sıkıntısı yok birisi *#9900# sistem dump menüsüne girip ayarlarla oynadı o günden beri telefon hızlı şarj olmuyor ve bilgisayarda görmüyor orjinal yazılım atmak istiyorum USB görmediği için onuda yapamıyorum bu sorunu nasıl gidere bilirim yardımcı ola bilirseniz şimdiden teşekkürler.

  Saygılarımla.

   1. Merhaba, Yaptım kardeşim yine olmadı bunu servise gönderdim bana ekran, batarya, arka kapak değişecek deyip 1180 tl para istediler sormak istediğim şu, Bu telefonu USB dışında eski telefonlar gibi bir board üzerine yatırıp yazılım atıla biliyormu ?

    Saygılarımla.

    1. Telefon soketinde sorun yoksa ayarlarla ilgili bir şeydir, bir teknik servise göstermeniz iyi olacaktır, port ayarlarına bakılması lazım. Port ayarları doğru yapılandırılmış olmasına rağmen sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle telefon soketinde sorun vardır, yine de arıza tespiti için teknik servisin bakması lazım.

     1. Halil Akgül Kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını, Bol kazançlı günler dilerim. Sağlıcakla.

 5. ustam böyle kalıyor yazmıyor
  Initialzation..
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  SingleDownload.
  boot.img
  NAND Write Start!!

  1. kabloyu direkt bilgisayara bağlayın, arada usb çoğaltıcı veya ek olmasın, buna rğamen sorun devam ediyorsa farklı bir yazılım ve kablo ile deneyin.

 6. merhaba benim cihaz note 5 sm-n920c yukledim yuklendi sebeke vardi gorunuyordu ama hat calismiyordu bende modem yukledim suan imei tamamen gitti yani ozelliklerden gecip baktim imei bilinmeyen diyor *#06# tikliyorum imei numarasi gorunmuyor yok yani bu imei geri nasil alabilirim lutfen yardim

 7. abi hata veriyo sürekli imei yi ırak a kayıtlı ondan mı acaba ne yaapmalıyım telefon açılmıyo custom binary problemini aşmak için

 8. Merhaba 920p modeli telefonum Amerika’dan geldive yarım yamalak Türkçe bu yazılımı yüklesem telefonunum düzelir mi tam olarak Türkçe olur mu ve de 4,5 g s çalışmıyor bu yazılımı yüklemelimiyim teşekkür ederim

  1. Merhaba, bahsedilen modeller farklıdır. Yazılımlar birbirine uymayacaktır. Bu cihaz belirli bir operatör için özel olarak üretilmiştir. Bu yüzden tüm dilleri desteklemez be 4.5g desteği yoktur.

 9. merhaba abi benim telefonun anakartı yurt dışından geldi telefoncu 6.0.1 SM-N920I sürümünü yükledi anakart farklı ben simdi N920C sürümünü yüklersem bi sıkıntı olurmu

  1. Merhaba, cihazın imei numarası orijinal değilse hiç birşey yüklememenizi öneririm. Ayrıca N920I modeli ve N920C modeli farklıdır, yazılımlaer birbirine uymaz.

   1. Abi telefonun marka modeli SM-920C ama telefon deniz suyuyla temas eti ve anakart oksitlenip yandı denildi bana . Telefonun ana kartı yurt dışından getirildi ve deyiştirildi . Anakart farklı ancak model numarası SM-920I ve sürüm 6.0.1 yüklenmiş durumda . Sürüm yükseltme durumunda SM-920I Model numarasıyla uyumlu bi sürümemi yükseltebiliyorum sadece ? ama anakartım farklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir