Sürekli yeniden başlama ve logoda kalma sorunları Samsung E2121 ve Samsung E2121B modellerinde sıkça karşılaşılan bir sorun. Bu sorunu çözmek için telefon yeniden yazılım yüklemeniz gerekir. Z3X Box ile yazılım yükleme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Normal kullanıcıysanız bir teknik servise gitmeniz gerekecek.

Z3X Box bir Samsung yazılım yükleme ve onarım kutusudur. Yazılım yüklemeyi diğer samsung boxlarıyla da yapabilirsiniz ancak bizim elimizde Z3X Box olduğundan anlatımı bu box üzerinden yapacağız.

Dolu bir batarya ile işlem yapın.  İşlem esnasında batarya biterse baştan başlamanız gerekecek. Farklı bir yzılım yüklemek istiyorsanız supporttan indirebilirsiniz. Hangisinin türkçe olduğundan emin değilseniz aşağıda bizim verdiğimiz yazılımı yükleyebilirsiniz.

E2121BXXJG1_OXAJG1

Samsung 2G Tools programını açın E2121B modelini seçin. Settings Model sekmesinden Use USB seçeneğini işaretleyin.

samsung e2121 z3x yazılım yükleme

BIN,CLA – TFS ve CSC butonlarını tıklayarak yazılım dosylarını seçin.

Telefonu bataryasız olarak E210 Combo kablosu ile boxa bağlayın. Firmware butonuna basıp işlemi başlatın. İşlem başladığında bataryayı telefona takın. Yükleme başlamazsa güç tuşuna basıp bırakın. Yükleme işlemi 10-15 dakika kadar sürebilir. İşlem bittiğinde bağlantyı kesip telefonu açın. İşlem tamamdır.

NOT: Sürekli olarak yarıda kesiliyorsa önce Erase EPP işlemi yapın sonra yeniden yükleme yapın.

12 thoughts on “Samsung E2121 Z3X Box Yazılım Yükleme”
  1. bende yazılım yükledim telefon bir daha açılmadı 2 telefon oldu elimde kaldı hiç bi şekilde yazılımdan sonra tepki vermiyor yardımcı olursanız sevinirim

  2. Hocam Cihazı bataryasız bağlayınca aygıt yöneticisinde USB VCom Port diye bir aygıt çıkıyor driver bir türlü kuramadım driver linki verebilirmisiniz ?

  3. e2121b elimde bir tane var kendi kendine acılıp kapanıyor
    zx3 e210 kablo ile usb ve ag tskılımı olacak bişgi albilirmiyim tşşk edederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir