Bu makaleyi elinde Z3X Box bulunan teknik servisçi arkadaşlar için yazıyoruz.  Bilindiği üzere güvenlik güncellemesi alan A310/A310F modellerinde klasik yöntemlerle Google hesabı atlanamıyor.

Diğer boxlarda durum nedir bilmiyoruz ama bizim deneyip başarılı olduğumuz yöntemi sizlerle paylaşacağız. 

Öncelikle supportan COMBINATION_FAC_FA51_A310FXXU3AQC1 dosyasını indirip zipten çıkarın. Telefonu download moda alıp Odine veya Samsung Tool PRO ile PDA seçeneğinden yükleyin. Sadece boot ve sboot değil, tüm dosyayı yükleyin. Cihaz Factory Binary olarak açılacak.

Meniye girebileceksiniz yani. Geliştirici seçenekleri açık değilse açıp USB hata ayıklamayı açın. Z3X Box ile Reset FRP yapın. Cihaz açıldığında ayarlardan fabrika ayarlarına dönün.

Son olarak en güncel romu Odine veya Samsung Tool Pro ile yükleyin. Cihaz kurulum ekranında açılacaktır. İlerlediğinizde sizden hesap istenmeyecek. Menüye girdiğinde ayarlardan telefonu sıfırlayın.

14 thoughts on “Samsung A310 Galaxy A3 2016 Z3X Box Reset FRP”
 1. A310FXXU3BQC2_sBoot_for_ResetFRP_EMMC OCTOBUS SUPPORT İNDİRİP YÜKLEYİN UART MODE İLE DİREK OCTOBUSLA HALLEDERSİNİZ.

  1. çalışan başka bir A300HQ cihazdan. ülkemizde klon yasağı olduğu için cert dosyası işe yaramıyor maalesef. her iki cihaz da klona düşecektir bir süre sonra.

 2. en güncel romu Odine veya Samsung Tool Pro ile yükleyin demişssiniz onu nerden bulucaz.? Sizin sitenizde yazılım yükleme var ordaki dosyayı yüklesek oluyormu?
  A310FXXU2APDC_A310FOJV1APD1_TUR
  bu dosya yani ??

  1. Teknik servislerin takip ettiği bir kaç yazılım sistesi mevcut. Konuyu teknik servis kategorisinde yazdığım için detaya girmedim. En güncel rom için biz genelde ya sammobile.com sitesini ya da Samfirm.exe programını kullanıyoruz.

  1. Merhaba, bu makale Teknik Servis kategorisinde yayınlanmış olup işlem için Z3X Box sahibi olmanız gerekmektedir. Gerekli yazılımlar Z3X Box Support bölümünde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir