Bu makaleyi yazdığımız tarih itibari ile güncellenmiş olan Samsung A720F Galaxy A7 2017 modelleri normal olmayan yollarla sıfırlandığında açılışta istenen Google hesabını bilinen klasik yöntemlerle aşmak mümkün değildir.

Anlatacağımız yeni yöntem için biz Z3X Box’tan da yardım aldık ancak Odin ile de yapılabilen bir işlem olduğu için hem Teknik Servis hem de Püf Nokataları kategorisine ekledik.

Google hesabında kalan cihazı tekrar kullanılabilir duruma getirmek için cihaza önce Combination yazılımını yükleyip Factory Ninary modunda açıp USB Hata Ayıklamayı etkinleştireceğiz. Daha sonra güncel yazılım belirli bölümlerini yükleyip cihazı çalışır hale getirecez. Cihaz normal açıldığında ayarlardan sıfırlayıp formatlayacağız ve son olarak güncel romun tamamını yükleyip cihazı Android 7 yapacağız.

İhityacınız olan dosyalar:

1:  Odin Downloader

2: COMBINATION_FAC_FA60_A720FXXU2AQK2_FAC2AQK2

3: A720FXXU2BQL8-A720FXXU2BQI6-A720FOJV2BQL2(Android 7)

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için tableti Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz. Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Dosya seçimini yapın.

AP: COMBINATION_FAC_FA60_A720FXXU2AQK2_FAC2AQK2_CL12567279_QB15743504_REV01_user_mid_noship.tar.md5

Start butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemi bitince telefon kenidini yeniden başlatacaktır. Başlatmaz güç + ses kısma tuşlarına basılı tutup telefonu yeniden başlatın. Telefon Factory Binnary modunda açılacaktır. Ayarlara girip Geliştirici Seçeneklerini açın. USB Hata ayıklama açık olup olmadığını kontrol edin. Kapalıysa açın.

Telefonu kapatın ve tekrar Download moda alın. Z3X Box kullanıcıları için yükleme işlemi şöyle olacaktır.

BL: BL_A720FXXU2BQL8_CL12598883_QB16021537_REV00_user_low_ship.tar.md5

AP: AP_A720FXXU2BQL8_CL12598883_QB16021537_REV00_user_low_ship_meta.tar.md5

CSC:  HOME_CSC_OJV_A720FOJV2BQL2_CL12786850_QB16318677_REV00_user_low_ship.tar.md5

CSC dosasında hidden.img dosyasının tiki kaldırılacak. Yani hidden.img dosyası yüklenmeyecek.

Yükleme sonrası telefon normal şekilde açılacal. Ayarlardan cihazı sıfırlayın ve normal şekilde Android 7 yükleyin.

Odin ile yükleyecek arkadaşlar da Odin penceresinde aynı şekilde dosyaları seçip yüklemeyi deneybilirler ancak biz hidden.img hatası aldık. Eğer CSC dosyasından hidden.img dosyasını çıkarabilirseniz bu işlemi Odin ile de yapabilirsiniz.

16 thoughts on “Samsung A720F Galaxy A7 2017 Reset FRP (Bypass Google Account)”
 1. ustam işlemleri yaptım telefon karnel panıc upload mode kalıyor açılıyor bir kaç kere farklı yazılımlar attım gene aynı bu yazıda kalıyor sol üste yeşil kırmızı yazılar çıkıyor

     1. ustam cihazın combınatıon dosyasını yükleyim hata ayıklamayı açtıktan sonra yazılım yükledim ama frp kırılmamış gözüküyor unu nasıl düzelte biliriz

 2. Odinden yükleme nyaparken “param.bin fail” hatası veriyor, bunun çözümü nedir?

 3. emeğinize sağlık ama ne anladık bu işten ?:)

  odin ile yükleyecz de zaten sizde hata almışssınız .odin ile yapılabilir yazısını silin bence

  1. Odin ile yapılabilir, internette.md5 dosyasınının nasıl parçalara ayıralabileceği hakkında bilgi var. olay biraz karışık sadece. uğraşmak isteyen yapar. hayat böyle :)

   1. farklı bir yöntem daha buldum ama o da olmadı.burda ki anlatıma yakın ama ddaha detaylı biraz,cp seçeneği olmadan yükleniyor ama o bile olmadı.bootloader güncellendiği için çok zor şimdilik.
    bunun dışında sitenizi takip ediyorum,sayenizde çoğu sorunu hallediyoruz.teşekkür ederim :)

 4. halıl abı a720f tek hat lı olan modelımı anlattıgınız saygılarımı sunarım

 5. Hocam birebir aynisini yaptim ama frp kalkmadi .. kendi indirdigim yazilim vardi onunla denedim.. sizin verdiginiz yazilimi yüklememiz sartmi ? combination dosyasi sizin..

  1. kardes tabıkı de o dosyaları yukle onlar oynanmıs olması gerekıyor kı kaldırıyordur muhtemelen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir