Samsung E2200 modeli SPREADTRUM işlemcili bir telefondır. Bu tip işlemcili telefonların çoğu boxa ihtiyaç duyulmadan onarılabiliyor.

Z3X Boxta E2200 modelini seçtiğinizde karşınıza başka bir model cihaz gelecektir. Bizim burada işlem yapacağımız cihazın görüntüsü aşağıdadır. Bundan farklı bir cihazınız varsa aşağıdaki işlemleri yapmayın.

samsung e2200 imei repair

Size bu telefonun imei numarasınız boxsız nasıl onarabileceğinizi anlatacağız. İşlem boyunca lütfen şarjı olan bir batarya kullanın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  SPREADTRUM SCI-USB2Serial-version-1.5.6.1

2:  Spd Imei tool

Her iki dosyayı da indirip winrar ile bir klasöre çıkartın.

Telefonu çalışır halde usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Sürücüler yüklenmezse indirdiğiniz  usb sürücüsünü tanıtın. Sürücüler yüklendiğinde bağlanılan com portu  Bağlantı noktalarında göreceksiniz.

Sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsanız buradan Samsung Driver Pack dosyasını indrip hepsini kurun ve bilgisiyarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayar telefonu görmüyorsa. kablo telefona takılı iken telefonu kapatıp açın.

Spd Imei Tool klasörünün içindeki Bin klasöürünü açıp WriteIMEI programını çalıştırın.

samsung e1205Y imei repair imei onarımı

1: Com Portu doğru şekilde ayarlayın. Aygıt yöneticisinden bağlanılan portı görebilirsiniz.

2: Mode Select butonuna basıp çıkan pencerede Normal Mode seçin.

3: Set butonuna basıp açılan pencereden SIM 2 kutucuğunun işaretini kaldırın. Save buonuna basıp geri gelin. (Çift hatlı telefonunuz varsa bu işlemi yapmayın.)

4: Read butonuna basın telefon bağlantısı kurulmuşsa şuanki imei numarasını okuyacaktır.

5: IMEI kutucuğuna imei numarasını yazın.

6: Write butonuna tıklayın.  Telefon kendini yeniden başlatabilir. İşlem başarılı biterse yeşil renge dönecektir.İlk seferde işlem yapamayabilir. Tekran Write butonuna tıklayın. Sarı rengi görün.(Bazen kırmızıda kalmasına rağmen imei onarımını yapmaktadır. imein onarılıp onarılmadığına kontrol edin.)

Bilindiği üzere ülkemizde iletişim araçlarının seri numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarınızı kullanın.

10 thoughts on “Samsung E2200 Imei Repair – Imei Onarımı”
 1. Dijital sürücüler imzalanmamış hatası alıyoruz.Z3X port görüypr ama cihaz okumuyor.Bu verdiğiniz programda da port gözükmüyor. Netteki CMD den dijital imzaları kapatan kodu da yaptım sorun devam ediyor.

  1. Bu bilgisayarınız ile ilgili bir sorun. Dijital sürücüleri devre dışı bırakmanız gerekir. Uyguladığınız kodlar işe yaramamış olabilir.

 2. Merhaba.. Samsung GT-E2200 modeli z3x box üzerinden yazılım attım ama türkçe olmadığı için yeniden yazılım atmak istedim ikinci yazılımı attıktan sonra cihaz bir daha açılmadı.. yazılım atarken hata yaptığımı düşünmüyorum.. Cihazı bilgisayara bağlarken bağlanmış gibi ses çıkarıyor ama bilgisayarın sağ alt köşesinde yazılım yüklenemedi hatası veriyor aygıt yöneticisinde telefon bilgisayara bağlı iken unknown device hatası veriyor hangi sürücüyü denediysem bir türlü telefonu bilgisayara tanıtamadım ve yazılım atamadım.. cihaz kapalı halde açamıyorum.. Sizin bilginizden sürekli faydalandım şimdiden teşekkür ederim..

   1. Başka bilgisayara bağlayınca da aynı hatayı ( unknown device ) hatası veriyor.

    1. flash tamamen silinmişse telefon tanınmayan cihaza düşüyor olabailir.

     samsung driver paketini sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın kurun, sonra bilgisayarı yeniden başlatın. http://dosya.ceplik.com/?p=1096

     buna rağmen sürücüler yüklenmiyorsa dediğim gibi flash tamamen silinmiş olabilir. yine de çalışır durumda bir e2200 modelini bağlayıp sürücüleri görüp görmediğini kontrol etmek lazım.

     1. Flash tamamen silinmiş olabilir Driver paketini yükledim ama yine de unknown device hatası vermeye devam ediyor. Flash tamamen silinmiş ise bunun bir çözümü var mı..?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir