Öncelikle şunu belirtelim; bu işlemi sadece teknik servisçi arkadaşlar için yazıyoruz. Z3X Box’ınız varsa veya Odin konusunda bilgiliyseniz işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bilindiği üzere Samsung’un yeni cihazları normal yollar dışında formatlandığında açılışta Google hesabınızı girmenizi ister.

Güvenlik güncellemesi almış olan Android 7 yüklü Samsung A520F Galaxy A5 2017 modelleri klasik yöntemlerle tekrar akitf edilemiyor. Kısa bir araştırmadan sonra işe yarayan bir yöntem bulduk ve bunu paylaşmak istedik.

İşlemi gerçekleştirmek için güvenlik güncellemesi almamış olan bir rom yüklemeniz gerekecek. Z3X Box supporttan  A520FXXS2AQF2_MSR2AQG1  romunu indirip yükleyin. Eğer recovery.img hatası alırsanız bu dosyanın tikini kaldırıp öyle yükleyin. Odin ile yükleme yapacaksanız recovery.img dosyasını romdan ayırmanız gerekecek.

Yüklemeden sonra cihaz şifre isteyecektir. Cihazı recovery moda alıp formatlayın. Rekeli olan uygulamaları bir hafıza kartına atıp telefona takın. Elinizde uygulamalar yoksa buradan indirebilirsiniz.

Telefon açıldığında Wi-Fi ağına bağlayın. Wi-fi ekranındayken  Yeni ağ ekle seçeneğine dokunup çıkan isim kutucuğuna bir şeyler yazıp yazdığınız yazıyı seçin. Google Yardım seçeneği çıkacaktır. Bu butona dokunun Google uygulaması açılacaktır. Google arama çubuğuna Dosya Yöneticisi yazıp uygulamayı açın.

Öncelikle Android_6_Google_Account_Manager uygulamasını kurun sonra Frp_2016_All uygulamasını kurup açın. Diğer işlemler için şu makalenin 11. maddesinden devam edebilirsiniz.

9 thoughts on “Samsung A520F Galaxy A5 2017 Reset FRP”
  1. merhabalar a510f u5 cihazım var reset frp sizin sitenizde göremedim bunun için dosyalar mevcut mu başka sitedeki anlatımlar çok kötü çözemedim elimde z3x mevcut

  2. Mrb google yardım çıkmıyor maalesef. Ayrıca recovery moda aldığımda komut yok diyor bir süre sonra recovery moda giriyor ama fail hatası veriyor.

      1. Merhaba cevabınız için tşk ederim ama odin hata veriyor sürekli Fail hatası alıyorum, rom da atamıyorum. Önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir