Yurtdışından getirilen, J2 Prime olarak da anılan Samsung G532F Galaxy Grand Prime + modellerinde genelde sim ağ kilidi vardır. Desteklenmeyen bir sim kart takıldığında cihaz sizden sim ağ kilidi girmenizi ister. Türkiye’de faaliyet gösteren operatörlerin sim kartlarını kullanabilmeniz için bu kilidin kaldırılması gerekir.

 Cihazın satın alındığı nokta ile irtibata geçip belirli bir ücret karşılığında bu kilit kaldırılabiliyor ancak eğer bu imkanınız yoksa teknik servislerin kilidi kırması gerekecektir. Bu makaleyi  teknik servisçi arkadaşlar için yazıyoruz. Eğer kullanıcı iseniz lütfen bir teknik servise danışın.

Unlock işlemini Z3X Box Samsung Tool PRO kullanarak gerçekleştireceğiz. Z3X Box cihazın rootlanmasını istemektedir. Ancak bu cihazı çalışır halde rootlamak çok zor.  Biz cihazı rootlayıp unlock işlemini yaptıktan sonra yeniden yazılım yükledik. İşlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

Cihazın OEM kilidini ve USB Hata Ayıklama Modunu açın. Cihazı download moda alıp aşağıdaki dosyayı Odin ile PDA(AP) kısmından yükleyin.

1: G532F root-boot.tar

Cihaz açıldığında şifre isteyecektir. Buna takılmayın. Samsung Tool PRO programını açıp G532F modelini seçin. Unlock sekmesine geçin.

ADB kutucuğundan cihazı seçin. Unlock butonuna tıklayın.Program root yetkisi alıp unlock işlemini gerçekleştirecektir. İşlem tamam ancak telefon hala sizden cihaz şifresi istiyor olacaktır. Bunun için elinizde varsa stock rom yükleyin. Yoksa buradan indirip yükleyebilirsiniz.

42 thoughts on “Samsung G532F Galaxy Grand Prime + (J2 Prime) Z3X Box Unlock Yapma”
 1. hocam merhaba zx3 ten dosyayı yükledim şimdi ekranda şifre var ve zx3 ten com vermediği için unlock yapamıyorum tavsiyeniz nedir

  1. Sedat Bey merhaba. Son görselin üzerindeki paragrafta yazdığı gibi şifreyi yok sayarak işleme devam etmeyi deneniz mi? Com seçimi yapmayacaksınız ADB bölümünde cihaz işlem için görünecektir.

 2. Hocam iyi gunler samsung galaxy Grand prime + duos sm-g 532f var telefonda yanlizca acil aramalar yaziyor kartı takiyorum arama yapmiyor telefoncu imei atilmasi gerekiyor diyor ama 4 ay sonra geri kapanir diyor neden kapanmayan imei numara varmi ne yyapmamiz lazim cift hatli

  1. Merhaba, bu model için imei onarımı mümkün değil, certificate dosyası yazılabliyor ancak bilindiği gibi ülkemizde klon cihaz kullanmak yasak, o yüzdenn yasal olan 4 ay sonunda telefon tekrar kullanıma kapanır.

   1. hocam yeni bşladığım için.. cert yedeğiini farklı bir cihazın yedeğini mi almış olmamız gerekiyor.
    Aynı uygulamayı j5 lerde de oluyor mu z3x ile?

    1. Evet cert yedeği çalışan bir telefondan alınmalı ama türkiyede klon yasağı var. Dolayısıyla işe yaramaz. Yırtdışında kullanılan bir cihazın cert dosyasını kullanırsanız türkiyede 4 ay kullanılabilir. Sonra kayıt dışı olur.

     1. bunu her defasinda deneme imkânimiz var mi?
      yoksa sadece bir defaya mahsus mu gecerli oluyor hocam?

 3. samsung galaxy s gt-i9003 telefon samsung yazısın da takılıyor telefon açılmadığı için usb hata ayıklamayı açamıyor oyuz den odin de görmüyor nasıl bir yol izlemem gerek acaba ?

 4. Hocam elimde bu telefondan var imei kayıtlı değil , yurtdışından geldi henüz açmadım ama sim taktığım zaman kapanacak tabiki. İmei onarımını nasıl yapabilirim?

 5. Meraba hocam samsung grand prime 532 f imiel bulamıyorum siz bulunabilir demiştiniz istanbuldayim esenyurtun çok yerine baktım yok nerde bulurum

   1. Cihaz çift hatlı. Birinci imei var ikinci imei /01 şeklinde. Bunu düzeltmenin bir yolu varmı?

 6. Hocam elimde yurtdışından gelmiş bu telefon var. Unlock sorunu yaşamadım ama imei olayını değiştirmek mümkün mü ? Birkaç ay önce olmadığını duymuştum şimdi güncellenmiş olabilir diye sorayım dedim.

 7. Bunları yaptığimız zaman telimiz root lanacak mı
  Bide şu Z3X box ta Tel ismim yazmiyor ve card not found diyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir