Hollywood sinemasından çıkan ve dünya çapında ilgi gören filmlerin oyun versiyonları da hemen piyasaya sürülüyor genelde. Bu da filme olan ilgiyi devam ettiren, güzel bir pazarlama stratejisi. Bu tip oyunlar, filmin hayranları tarafından seviliyor. Filme hayranlık duyan insanlar ana karakterler ile oyunda kendilerini gayet iyi hissediyorlar. Mesela Yüzüklerin Efendisi filminden sonra filmin oyunu yapılmış ve bu PC versiyonu ile insanlar karakterleri Aragorn yapıp, Orklarla savaşmıştı. Şimdi devir, akıllı telefon devri. Artık yeni filmler çıktıktan hemen sonra uygulama marketlerinde oyunları çıkıyor. İşte sizin için derlediğimiz filmden uyarlama 5 oyun…

The Dark Knight Rises

Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin bir uyarlaması olan The Dark Knight Rises yüksek oynanabilirliği ve harika grafikleri ile en çok oynanan film uyarlamalarından biri. Gotham şehrindeki Batman’in tüm dostları ve düşmanlarını görebileceğiniz oyun Google Play Store’da oldukça yüksek puana sahip.

Thor

Thor filmi özellikle Türkiye’de büyük beğeni topladı. Sonrasında film seriye dönüştü ve 2. filmi de kısa bir zaman önce sinemalarda yer bulmuştu. Serinin yine devam edeceğini de biliyoruz. Thor’u yönettiğiniz aksiyon-macera oyununu cihazınıza indirmek için 1,6GB boş alana ihtiyacınız var. Bunu unutmayın! :) Güçlü bir telefona sahip olmanız gerekebilir.

Hobbit

Orta Dünya’yı goblinler ve orklardan temizlemek görevleriyle yola çıktığınız oyun size verdiği yan görevlerle de iyi vakit geçirmenizi sağlıyor. Kentinizi geliştirdiğiniz oyunda cüce ya da elf olabiliyorsunuz. Ücretsiz olan oyun, internet üzerinde de oldukça popüler. ( Oyunu Google Play’da Hobbit: King. of Middle-earth yazarak bulabilirsiniz. )

super-kahraman-oyunlari

Toy Story

Özellikle birçoğumuzun çocukluğuna damga vuran animasyon Toy Story serisinin oyunu da oldukça eğlenceliymiş!. Oyun aynı zamanda en çok indirilen bulmaca oyunları arasında da yer almakta. Oyunu ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. ( Oyunu Google Play’da Toy Story: Smash It! FREE yazarak bulabilirsiniz. )

Transformers Legends

Transformers efsanesinin mobil oyunu olan Transformers Legends, Autobotlar ve Decepticonlar arasındaki savaşı konu alıyor ve hikaye bu yönde ilerliyor. Siz de tarafınızı seçin ve bu ücretsiz oyunun online olarak keyfini çıkarın!

Hakan KARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir