Samsung’un Batarya Sorununu Çözmek için Bazı Planları Var!

Tüm akıllı telefonların ortak sorunu; pilin çabuk tükenmesi… Samsung gibi büyük firmalarda bu soruna çözüm bulmak için uğraşıyorlar. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde tanıttığı Galaxy S5 telefon modeli için pil sorununu çözmek ve daha kalıcı ile verimli bir çözüm bulmak için uğraş verdiğini öğreniyoruz. Bunların bir tanesi de Galaxy S5‘in özellikleri arasında yer alan LucidLogix tarafından geliştirilmiş pil ömrünü korumaya yönelik seçenekler.

LucidLogix firmasını telefon sektöründe olanlar duymuştur: bu firma özellikle pil ömrünü korumak veya daha da verimli kullanıp, uzatmak için başarılı çalışmalar yapan bir firma. Bu firma tarafından geliştirilen NavExtend, WebExtend ve GamExtend, Xtend pil ömrü koruma özellikleri serisi kapsamında Samsung Galaxy S5’te de yer alacaklar.

Bu özellikleri kısaca anlatmak gerekirse; örneğin NavExtend özelliği GPS ve navigasyon özellikleri kullanırken daha az pil tüketimine odaklanıyor. Bu özelliğin pil ömrüne etkisi %25 oranında. Diğer özellik olan WebExtend de internette dolaşırken harcanan enerjiyi yüzde 25’e kadar azaltıyor. Daha önce Galaxy Note 3’te de gördüğümüz GameExtend özelliği ise oyunlar gibi cihazın pilini oldukça yoran görevlerde enerji tüketimini oldukça azaltıyor.

samsung-galaxy-s5-bataryasi-ne-kadar-gidiyor

Önceki modellerinde de benzer yollar deneyen ancak kesin bir başarı sağlayamayan Samsung, bakalım yeni amiral gemisinde beklenilen sonuca ulaşabilecek mi?

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir