Turkcell T40 Modem Olarak Kullanma

Turkcell T40 telefonunuzda bulunan interneti ister kendi bilgisayarınızla isterseniz de başka mobil cihaz ya da bilgisayarlarla paylaşabilirsiniz. Bunun için Android 4.3 işletim sisteminin sunduğu üç farklı seçenekten size en uygun olanını kullanabilirsiniz.

Turkcell T40 cihazınızda bulunan interneti paylaşmak için öncelikle Menü> Ayarla> Kablosuz ve ağlar> Diğer… > Taşınabilir Mobil Ağ yörüngesini izlemelisiniz. Taşınabilir mobil ağ, telefonunuzda bulunan interneti paylaşmanıza imkan tanır ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bunun için 3 farklı seçenek sunar. Şimdi bu seçeneklere biraz değinelim…

Taşınabilir Wi-fi Noktası

Bu seçenek internetinizi wi-fi üzerinden paylaşmanızı sağlar ve Wi-Fi hotspot özelliği olarak adlandırılır. Bu seçeneği aktifleştirmek için öncelikle telefonunuzun wi-fi özelliğini açık duruma getirmelisiniz. Wi-fi’yi açtıktan sonra Taşınabilir Wi-fi Noktası bölümüne dokunun ve telefonunuza bir ad ile bir şifre belirleyin. İnterneti paylaşmak istediğiniz cihaz wi-fi araması yaptığından sizi bulacak ve belirlediğiniz şifre ile internetinizi kullanabilecektir.

GÖRSELLERİN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN İLGİLİ FOTOĞRAFA TIKLAYIN.

USB bağlantısı

Adından da anlaşılacağı üzere, bu seçenek üzerinden internetinizi paylaşmak için data kablosu kullanmak zorundasınız. Data kablosunu bağlayıp, bu seçeneğe dokunduğunuzda, internetiniz kabloyu bağladığınız cihazla paylaşılır.

Bleutooth internet paylaşımı

Yine adından anlaşılacağı üzere bu seçenek de internetinizi bluetooth üzerinden diğer cihazlarla paylaşmanızı sağlar. Bluetooth’u açtıktan sonra bu seçeneğe dokunarak yine wi-fi hotspot özelliği gibi, interneti paylaşacağınız aygıtın sizi bulmasını ve size bağlanmasını sağlayabilirsiniz.


Author: Tayfun Sağır

12 thoughts on “Turkcell T40 Modem Olarak Kullanma

  1. mrb benım t40 kablosuz tusunu acmıyordu tesetledım baglandı bı sure sonra tekrar kapanıyor acıyorum telefon kendılıgınden kapanıp acılıyor 2 gun oyle kullandım sımdı ıse hıc acmıyor pls uardım

    1. Merhaba. Formatla düzelmemişse yazılım yükleyip denemelisiniz. Ancak bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı maalesef.

      1. 3 -4 ay önce yazılımı servıs yukledıydı aslında ama telefonu baya gec verıyorşlar o yuzden servıse gondermek ıstemıyorum kendım netten ındıre bılecegım bır net adresı varmı yardım ede bılırmısınız pls

        1. dediğim gibi bizim bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadı o yüzden sizi yönlendiremiyorum. bizzat denemediğimiz hiç bir işlemi ziyaretçilerimize önermiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir