Samsung N9000Q Galaxy Note 3 DNS Değiştirme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung N9000Q Galaxy Note 3 telefonunuzun DSN ayarlarında değişiklik yaparak, internet bağlantınıza özgürlük ve hız kazandırmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

DNS ayarı değiştirdiğinizde erişimi engellenmiş siteler ulaşabilir veya internet bağlantınızın hızını arttırabilirsiniz. Bu işlem sadece wi-fi üzerinden yaptığınız bağlantılar için mümkün olup, mobil ağ üzerinden yaptığınız bağlantılar için geçerli değildir. Zira mobil ağ üzerinden yaptığınız bağlantıların gelişmiş seçeneklerine ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Galaxy Note 3′de DNS ayarı değiştirebilmek için öncelikle Menü>Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Wi-fi yörüngesini izleyip, Wi-fi özelliğini aktif duruma getirmeli ve kablosuz bir ağa bağlanmalısınız.

Daha sonra aşağıdaki görsellerde sırasıyla aktarmaya çalıştığımız gibi ağ adına basılı tutarak ‘Ağ yapısını değiştir’ seçeneğine dokunmalısınız. Bu hamle bağlanmış olduğunuz kablosuz ağın gelişmiş ayarlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

GÖRSELLERİN BÜYÜK HALİ İÇİN LÜTFEN İLGİLİ FOTOĞRAFA TIKLAYIN

‘Ağ yapısını değiştir’ seçeneğine dokunduğunuzda önünüzde bir menü açılır ki burada da ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ seçeneğine dokunmalı ve yeni menünün açılmasını sağlamalısınız. Burada yapmış olduğunuz her hamle menünün biraz daha açılmasını sağlayacaktır.

Uzayan menüde DHCP olan ‘IP Ayarları’ sekmesine ulaşarak bu bölümü ‘Statik’ olarak değiştirmelisiniz. Bu hamle DNS 1 ve DNS 2 ayarlarına ulaşmanızı sağlar. Bu alanlara yeni DNS’leri girerek, ‘Kaydet’e dokunmanız ayarları değiştirmeniz anlamına gelir.

Elinizde çalışan dns yoksa aşağıdakileri kullanabilirsiniz:
8.8.8.8
8.8.4.4

Şimdi wi-fi özelliğini kapatıp, tekrar açarak yeni ayarları geçerli kılabilirsiniz.

20 Yorum

 1. mert dedi ki:

  sa abi iphone 6 için dns değiştirme olayı nasıl oluyor ?

 2. erva dedi ki:

  gerçekten işe yarıyor çok teşekkürler :)

 3. duygu kavcı dedi ki:

  merhabalar samsung note 3 var wifi calısmıyor ve goturdugum telefoncular yapamadı sız yardımcı olurmusunuz

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Wi-Fi arızaları cep telefonlarındaki en zor arızalardan biri ve genellikle tamiri mümkün olmuyor. Telefonunuzun garantisi varsa yetkili servise başvurmanızı öneririz. Aksi halde anakart değişimi yaptırmanız gerekebilir ki bu da neredeyse telefon parası.

 4. ahahmet dedi ki:

  WiFi ye baglanmadan dns ayarları drgisyirelemezmi

  • editör dedi ki:

   Dns değişimi wifi içindir. Mobil internet için vpn uygulamaları kullanmalısınız.

 5. emir dedi ki:

  Wifi ağına bağlanmadan olmazmı acaba

 6. baran dedi ki:

  statik yaptıktan sonra kaydet tuşunun parlaklığı gidiyo ve tuşa basılmıyor. DNS’i değiştirsen bile kaydet diyemiyosun yani. bunun hakkında fikri olan var mı

 7. ufuk dedi ki:

  sağol cozuldu dostum

 8. Teşekkür ederim. Çok iyi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir