Samsung N9000Q Galaxy Note 3 telefonunuzun DSN ayarlarında değişiklik yaparak, internet bağlantınıza özgürlük ve hız kazandırmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

DNS ayarı değiştirdiğinizde erişimi engellenmiş siteler ulaşabilir veya internet bağlantınızın hızını arttırabilirsiniz. Bu işlem sadece wi-fi üzerinden yaptığınız bağlantılar için mümkün olup, mobil ağ üzerinden yaptığınız bağlantılar için geçerli değildir. Zira mobil ağ üzerinden yaptığınız bağlantıların gelişmiş seçeneklerine ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Galaxy Note 3′de DNS ayarı değiştirebilmek için öncelikle Menü>Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Wi-fi yörüngesini izleyip, Wi-fi özelliğini aktif duruma getirmeli ve kablosuz bir ağa bağlanmalısınız.

Daha sonra aşağıdaki görsellerde sırasıyla aktarmaya çalıştığımız gibi ağ adına basılı tutarak ‘Ağ yapısını değiştir’ seçeneğine dokunmalısınız. Bu hamle bağlanmış olduğunuz kablosuz ağın gelişmiş ayarlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

GÖRSELLERİN BÜYÜK HALİ İÇİN LÜTFEN İLGİLİ FOTOĞRAFA TIKLAYIN

‘Ağ yapısını değiştir’ seçeneğine dokunduğunuzda önünüzde bir menü açılır ki burada da ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ seçeneğine dokunmalı ve yeni menünün açılmasını sağlamalısınız. Burada yapmış olduğunuz her hamle menünün biraz daha açılmasını sağlayacaktır.

Uzayan menüde DHCP olan ‘IP Ayarları’ sekmesine ulaşarak bu bölümü ‘Statik’ olarak değiştirmelisiniz. Bu hamle DNS 1 ve DNS 2 ayarlarına ulaşmanızı sağlar. Bu alanlara yeni DNS’leri girerek, ‘Kaydet’e dokunmanız ayarları değiştirmeniz anlamına gelir.

Elinizde çalışan dns yoksa aşağıdakileri kullanabilirsiniz:
8.8.8.8
8.8.4.4

Şimdi wi-fi özelliğini kapatıp, tekrar açarak yeni ayarları geçerli kılabilirsiniz.

20 thoughts on “Samsung N9000Q Galaxy Note 3 DNS Değiştirme”
 1. merhabalar samsung note 3 var wifi calısmıyor ve goturdugum telefoncular yapamadı sız yardımcı olurmusunuz

  1. Wi-Fi arızaları cep telefonlarındaki en zor arızalardan biri ve genellikle tamiri mümkün olmuyor. Telefonunuzun garantisi varsa yetkili servise başvurmanızı öneririz. Aksi halde anakart değişimi yaptırmanız gerekebilir ki bu da neredeyse telefon parası.

  1. Dns değişimi wifi içindir. Mobil internet için vpn uygulamaları kullanmalısınız.

  1. Dns değişimi wifi içindir. Mobil internet için vpn oluşturmanız lazım. Vpn için marketten vpn araması yapın. Bir kaç iyi vpn uygualaması var.

 2. statik yaptıktan sonra kaydet tuşunun parlaklığı gidiyo ve tuşa basılmıyor. DNS’i değiştirsen bile kaydet diyemiyosun yani. bunun hakkında fikri olan var mı

   1. öncelikle bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. DNSleri değiştirdikten sonra şifreyi yazıyorum ama IP yazmadan aktif olmuyo. Üzerindeki silik IPyi yazıncada bağlanmıyo bunun için birşey yapılabilinir mi ?

      1. cihazınız root yetkisi istiyor olabilir o zaman, ya da telefonu formatlayıp en baştan deneybilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir