Samsung i9295 Galaxy S4 Active Ekran Görüntüsü Alma

Samsung i9295 Galaxy S4 Active telefonunda o an ekranında bulunan görüntüyü kaydederek, daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşmak gibi gibi çeşitli amaçlarla kullanmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, ekran görüntüsü kaydetmek, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılır ve telefonun ekranında gördüğünüz görüntüyü kaydedebilmenizi sağlar.

Akıllı telefonların hemen hepsinde bulunan bu özellik Android işletim sistemi kullanan Galaxy S4 Active’de de mevcut ve bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilmeniz mümkün.

Ekran görüntüsü alabilmek için ilgili ekranda, ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak kısa bir süre beklemelisiniz.Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

galaxy active ekran goruntusu almaKombinasyonu başarılı bir şekilde yaptığınızda ekranda fotoğraf çekilmesine benzer bir hareketlenme görür ve deklanşör sesi duyarsınız. Üst durum çubuğunda da ‘Ekran görüntüsü kaydediliyor’ şeklinde uyarıyı görürsünüz. Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisinde bulunan ‘Screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir