Sony Xperia Z model telefonunuzda eski bir sürüm yazılım kullanıyorsanız telefonunuzu güncellemenizi öneriyoruz. Güncel yazılım, tespit edilmiş açık ve hataların giderilmesinin yanı sıra yeni-ek özellikler demektir.

Sony Ericsson Xperia serilerini güncellemenin iki yöntemi var. İlk yöntem olarak telefonunuzu Wi-fi üzerinden güncelleyebilirsiniz. Bunun için bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağa ihtiyacınız olacak. Kablosuz ağa bağlanın ve Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Yazılım güncelleme yörüngesini izleyerek yazılım güncellemelerini kontrol edin. Güncelleme bulunduğunda telefon sistemi bu güncellemeyi kurmanız için sizi yönlendirecektir.

Wi-fi ile güncelleme bulamadığınızda veya bu yöntem ile ilgili sorun yaşadığınızda Sony PC Companion programı ile de güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem bilgisayar üzerinden yapıldığından daha sağlıklıdır. Yazılım güncellemesinin Sony masaüstü programıyla nasıl yapıldığını görmek için makalenin sonundaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Eğer telefonunuz normal şekilde çalışmıyorsa, sürekli reset atıyorsa veya model-desen kilidi yüzünden bloke olmuşsa, yine Sony PC Companion programı ile telefonunuzu normal çalışır hale getirebilirsiniz. Sony Ericsson ve Sony Xperia modellerine donanımsal format atılamadığından yani onarım moduna(recovery mode) tuşlarla ulaşılamadığından, Xperia modellerine sadece yazılım yüklemesi yaparak format atabilirsiniz. Bu yükleme esnasında yedekleme yapmazsanız, işlem sonrası telefonunuza sonradan yüklenmiş tüm kişisel bilgi-veri ve uygulamalar silinerek, ayarlarınız da sıfırlanmış olur. Yani telefonunuz aynı zamanda formatlanmış da olacaktır. Nasıl yapıldığını görmek için de aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Xperia Modellerine Format Atma – Yazılım Yükleme

One thought on “Sony Xperia Z Yazılım Yükleme – Güncelleme – Format Atma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir