Replika(Çin, Kore, imitasyon) Note 3(N9006) telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemlerden, ekran kilit desenini bloke etmek-unutmak ya da tek seferde veri veya ayar sıfırlaması yapmak için format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Orjinalinin piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra ürünün replikası olan N9006 verisyonu da piyasadaki yerini aldı. Genellikle Android işletim sistemi kullanan bu modellere format atma yöntemi de orjinal ürünle çok benzer. Yine orjinal Samsung Galaxy Note 3’de olduğu gibi iki farklı yöntem var ve bu iki yöntemle de telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz mümkün.

İlk yöntem için telefonun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Daha Fazla…> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla(telefon belleğini sil seçeneği işaretlenerek)>  Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay vermelisiniz. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak, kurulum için normal olarak yeniden başlar.

Diğer seçenek ise uygulama ya da açılma hataları ile ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi menü erişiminde zorluk çıkaran telefonlar için en geçerli yol olan donanımdan format yöntemidir. Bu yöntemle amaç, telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak onarım ekranına(recovery mode) ulaşmaktır.

Not: Replika cihazlara fomat atıldığında genelde imei numarası da ilk haline döner. Yani daha önce imei onerımı yapmışsanız yeniden imei atmak zorunda kalabilirsiniz.

Telefonu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın.

Tuş kombinasyonu: Ses açma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu
replika-note-3-hard-format-atmaDoğru tuş kombinasyonuyla telefonu açtığınızda yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsınız. Bu ekran gelene kadar lütfen tuşları bırakmayın!

İlgili ekran geldiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Bu ekrandan onarım moduna ulaşmak için ‘[Recovery Mode]’ seçeneğini onaylamalısınız.
Bu bölümde seçim okunun aşağı-yukarı hareketi için ses açma tuşunu, onay için ise ses kısma tuşunu kullanmalısınız.
Ses açma tuşu yardımıyla Recovery mode seçeneği üzerine gelin ve ses kısma tuşuyla onaylayın.
Onaylama işlemini gerçekleştiremiyorsanuz lütfen buraya tıklayın. Alternatif yoldan format atabilirsiniz.
Onay sonrası yatık vaziyette bir Android robotuyla karşılaşırsınız. Bu ekranı geçmek için ana ekran(home) tuşuna bir kez basın.
Yeni gelecek ekran diğer tüm Android işletim sistemli cihazlarla aynı mantıkta işler. 
Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data / factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onay verin.
Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kpama(kilit) tuşuyla onaylayın.
Bu son teyit sonrası telefon sıfırlama işlemini yapar ve ilk ekrana geri döner. Burada ‘wipe cache partition‘ seçeneğini de aynı mantıkla onaylamak, cihazın ön belleğini de temizleyecektir.
Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylarsanız, cihaz normal olarak yeniden başlar.
NOT: Yukarıda anlatılan yöntem Replik Note 3’ün Android olanları için geçerlidir! Java destekli olanlar için bu yöntem geçerli olmayabilir! Ayrıca Çin telefonlar birbirlerine çok benzemelerine karşılık işletim sistemleri ya da işletim sistemi versiyonları değişebilir! Bu yüzden yukarıdaki yöntemin her Replika Note 3’e uymayabileceğini unutmayın!
235 thoughts on “Replika Note 3 Format Atma”
 1. Kardeş benim telefonda dedini yapıyom komut yok yazısı cıkıyo ve aniden gidiyo bunu nasıl yaparım

 2. Kore replika not3 var açıyorum android resmi ve yazısı gelince orda donuyo daha önce ekran kilitini unuttuğum için yukardaki tarif ettiğiniz işlemi bir kez uygulamıştım. Şimdi tekrar yapmaya çalışıyorum ama bahsettiğiniz kelime ekrana gelmiyo yapılacak bişey varmı acaba teşekkürler.

  1. tuşların çalıştığından eminseniz yazılımı çökmüş olabilir, bu durumda yaızlım yüklemeniz gerekecek. maalesef sitemizde replika cihazlar için yaızlım yükleme makalesi yok.

 3. Benim bi telefon var.Bu telefonun ekranının yarısı siyah.bunu nasıl çözerim.(Bu arada telefon spot note 3)

  1. Ekranın yarısının siyah olması, ekranın kırıldığı anlamına gelebilir. Tamiri için bir teknik servise başvurmalısınız ama Çin telefonlar için parça temini çok zordur.

 4. replika lg g3 var rootla telefonum acılıp kapanıyor surekli hardresette ise recevory mode ok almıyor ne yapamak gerek yardımcı olurmusunuz.

  1. büyük ihtimalle yazılımı çökmüştür, yazılım yüklenmeli ancak bizim replika cihazlara yazılım yükleme şansımız olmadı maalesef.

 5. Tayfun hocam benim telefon note 3china deseni unuttum format atamıyorum okka basamıyorum ses kapama tuşu çalışmıyor napabilirim?

  1. Ses kısma tuşu çalışmadan işlemi yapabilmeniz çok zor. Önce onun yaptırılması gerekecektir. Aksi halde recovery moda ulaşsanız bile seçeneklere arasında ilerleyemeyeceksiniz.

 6. Ben telefonumun desenini unuttum resetliyorum korece reset geliyor anlamadığım için resetliyemiyorum yardım ederseniz Sevinirim..

  1. Valla biz de Çince ya da Korece bilmiyoruz. Ama replika cihazlarda o menünün haricinde bir menüde daha olur ki o da ingilizcedir. Farklı tuş kombinasyonları deneyerek, telefonu o modda açmaya çalışın.

 7. Kore mali g3 format attim ne klavye ne galari nede camera menüde ise yarayan bir tek ayarlar menüsü var klavye olmadigi için hic bir şey yapamiyorum ne yapmam lazim

  1. Merhaba. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Çözüm olmazsa, yazılımı bulup, yazılım yüklemesi yapmalısınız. Ama replika ürünlerin yazılımını bulmak çok zordur, baya araştırma yapmanız gerekecek. Ayrıca eğer telefonu fabrika ayarlarına döndürürseniz, imei numarasının silinme ihtimalinin olduğunu unutmayın!

   1. IMEI numarasi silindi galiba yazilim yüklenmesini nerde yapacagim yani nerde araştiracagim hic bir yere giremiyorum ayarlardan yapabilecegim birşey varmi internete de baglanmiyor

    1. IMEI konusunda müdahale için; http://www.ceplik.com/QTJag

     Ama klavye çıkmıyorsa hâlâ yazılıma ihtiyacınız var demektir. Biz replika cihazlar yazılıma ihtiyaç duyduğunda umudu kesip, telefonu mezarlığa gönderiyoruz. Bu yüzden nerede bulabileceğiniz konusunda net bir cevabımız yok maalesef.

 8. DOSTLAR HARD RESET MENÜSÜNE GELİP ONAY TUŞUNA BASAMAYANLAR TELEFONU KAPATIN SES KISMA+ MENÜ + AÇMA KAPAMA TUŞUNA BERABER BASIN ÇİNCE FORMAT MENÜSÜ GELİYOR ALT SIRADA SONUNDA “e” YAZAN BÖLÜMÜ SES TUŞLARIYLA YÖNLENDİRİP POWER TUŞUYLA SEÇEBİLİRSİNİZ BÖYLECE CİHAZ FORMATLANIYOR..SAYGILAR

  1. Bilgilendirme için teşekkürler. Umarız arkadaşlar bu yorumu dikkate alır.

  2. ses ust tuş yani sesi + yapan tuş ile sağ yandaki güç tuşua TELEFON KAPALIYKEN aynı anda basılı tutunuz gelen menüde factory mode reset blümüne ses tuşuyla gelip güç tuşu ile onay verin android böcek resmi çıkacak home tuşuyla onay ver işlem tamam kapanıp açılacaktır kendiliğinden

 9. Korea benimki Yukardaki ekranda yazanlar geldi ama ters sekilde geldi. asagi yukari hareket ediyor ama secim yapilmiyor ne yapabilirim acil cevap lutfen? Ekran kilidini unuttum nasil format atabilirim??

  1. onay için dokunmatikler dahil tüm tuşları deneyin, yine de işe yaramazsa alternatif yolu deneybilirsiniz.

   1. geri dönüş için teşekkürler home tuşuyla aşağı yukarı iniyor ama diğer tuşlar onaylamıyor.. alternatif yolu güvenlik kodunu unuttuğum için işe yarar mı?

    1. Onay için kapasitif butonları da deneyin. Hiçbiri işe yaramıyorsa alternatif yol kullanılabilir tabiiki. İşe yarayıp yaramayacağı konusunda net yorum yapamayız ama genellikle yarıyor.

  1. Sim pin kodu değildir o, sim kilididir. Ama replika cihazlarda sim kilidi olmaması lazım. İşlemi tekrarlayın ve temiz bir kurulum yapın. O bölümü atlayacak bir seçenek varsa atlayın. Hiçbiri işe yaramazsa yazılım yüklemesi yapmalısınız.

  2. replika ürünler reset sonrası imei silebiliyor kodlar aracılığıyla imei atman lazım

 10. Meraba bende Note 3 var bana hata veriyo (Malesef rservices home durdu) yardımcı olurmusunz ?

  1. kardeş ayarlara gel diğer e bas ordan uyguşamalara gir sonra hepsi de yani tüm uygulamalara gel rServices homeyi bul tıkla üstüne durmaya zorla verileri sil de tamamdır.

 11. bu menüye girdiğim zaman sadece asagı yukarı yapabılıyorum seçimi hiç bi tuşla yapamıyorum acil yardım

  1. ‘Select boot mode’ yazısınında altında seçimi hangi tuşla yapacağınız yazıyor olmalı. Ayrıca bazı replika cihazlarda o menü işlem yapmaz. Bu gibi durumlarda farklı tuş kombinasyonları deneyerek, recovery moda ulaşmaya çalışmalısınız.

 12. Merhaba benim Kore note 3 cihazına arkadaşım format attıktan sonra şarz problemi oldu şarz %60 altına inince ekran kararı gidiyor ne yapmalıyım

  1. Merhaba. Kesin bir şey söylemek zor, bir çok farklı nedeni ve çözümü olabilir, cihazı görmeden net yorum yapamıyoruz. Teknik servise danışmanızı öneririz.

 13. not 3 te üstte resmi olan menü çıkıyor ama hiçbir tuşla seçemiyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba

 14. Cinmali s4 mini cok sayida desen girildi ve simdi google e posta istyo onuda bilmiyorum ses acma orta tus ve aciyorm reset ti seciyorm kaptma dugmesyle onayliyorm olmuyo alttaki diger siklarida seciyorm olmuyo kaptma tusu calismiyo ne yapmam lazim bu teli acmak icin

 15. MERHABA;
  ELİMDE REPLİKA NOTE3 VAR. SORUNUM KENDİ KENDİNE PROGRAM YÜKLEMESİ. SİZİN PAYLAŞMIŞ OLDUĞUNUZ ALTERNATİF FORMAT YÖNTEMİYLE ÇOK FORMAT ATTIM BUNUN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ÖNCELİKLE. FAKAT ARTIK FORMAT ATTIĞIMDA TLF KENDİLĞİNDEN VERİ BAĞLANTISINI AÇIYOR VE “DU SPEED, EASY TOUCH, HOLO LANG., BİR SÜRÜ OKEY VE SAVAŞ OYUNLARI, TEMİZLEME PROGRAMLARI, BATERY DOCTOR VS VS” GİBİ YIGINLA BİŞEYLER YÜKLÜYOR. BİLİNMEYEN KAYNAKLARDAN UYGULAMA İNDİRME ÖZELLİĞİDE KAPALI OLMASINA RAĞMEN NEDEN BÖYLE BİŞEY YAŞIYORUM. BİRDE FORMATTAN SONRA BU PROGRAMLARIN KLASÖRLERİ TLF.DA DURUYO GÖZÜKÜYO. LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN ARTIK KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM.
  İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  1. Bu duruma muhtemelen cihaza entegre bir uygulama yol açıyor. O uygulamanın hangisi olduğunu tespit edip kaldırmalısınız.

   1. Abi bende de ayninsozrun var telefonu uykudan uyandırıyordu reklamlar geliyor uygulamadı yükle diyor
    Bide telefona format atamiyorum telefonun ayarlar diye bi mebusu yok artık nereye gittiyse gitti telefonun ayarlar menusu yok bir kaç uygulamada menü geçişlerinde gözükmüyor cihaz note 3 yardımcı olursan sevinirim

    1. Önce tuşlama ekranında *#06# yaparak, kayıtlı olan imei numaranı bir kenara not et. Daha sonra yukarıdaki makale yardımıyla telefonuna format at. Son olarak da http://goo.gl/50ELgm bu makaleyle telefonuna not aldığın imei numarasını yükle.

   2. Merhaba benimde sikayetim aynı özlem hanımın bahsetiği gibi.Sizden ricam bu uygulamayı nasıl tespit edeceğim yardıncı olursanız sevinirim.

    1. Bu pek kolay olmayacak. Telefonun ana işlevlerini yapmasını sağlayan uygulamalar dışındakileri tek tek denemelisiniz. Bu tip uygulamaların genelde saçma isimleri olur. Belki bu şekilde daha rahat bulursunuz.

 16. HTC DESİRE 816 CİHAZIM CEBİMDEYKEN YATTA MASA ÜZERİNDE TERS DURURKEN KENDİLİĞNDE SESSİZE GEÇİYOR NASIL İPTAL EDEBİLİRİM BU DURUMU

  1. kurulum ekranında kolay ayarları seçtini sanırım. ayarlara girerseniz kolay görünüm/ayarlar vardır onu devre dışı bırakın.

 17. meraba abi ben telefona format attım hat çekmiyo şimdi imei numarasına baktım kayıtlı diyo ne yapmam lazım

 18. iyi günler ben format atıcam ama o yazılar ters çıkıyo bide ses yükseltme tuşu ile değilde menü ile yön değiştiriyo yardmcı oln lütfn

  1. sizin cihazınız bizim anlattığımız cihazdan farklı demekki, deneyerek format yöntemini bulmalısınız.

  1. replika cihazlar birbirinden farklılıklar gösterebilir.

   Onay sonrası yatık vaziyette bir Android robotuyla karşılaşırsınız. Bu ekranı geçmek için ana ekran(home) tuşuna bir kez basın.

   bu işlemi yapmanıza rağmen ekranı geçemiyorsanız farklı yollar araştırın.

 19. elimde replika not3 var ve sürekli kapak moduna giriyor format attım gene olmuyor manyetik alan neresi orayı söksem belki duzelirmi acil yerdım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin

  1. replika modellerinin hiç biri birbiri ile aynı değil o yüzden net yerini söyleyemeyiz anak bir mıknastıs bulup üstünde gezdirirseniz bulma ihtimaliniz yüksek.

   1. yani soktügüm zaman mıknatısın yapıştıgı yermi kapak modunun oldugu yer oluyor ona göre sökecem şimdi

      1. manyetik alna denk geldiğinde telefon kapak moduna girip çıkar, eğer her tarfına dolaştırmanıza rağmen tespit edemiyorsanız cihazda manyetik alan değil, fiziki bir harekete geçirme düğmesi/çubuğu falan var demektir.

       1. gerçekten teşekkur ediyorum size öncelikle peki bunu nasıl yaoabilirım siz terif edme sansınız varmı

        1. dediğim gibi replika cihazların hiç biri birbrine benzemez. o yüzden bizim buradan tarif etmemeiz mümkün değil, kendiniz deneyerek bulmalısınız.

 20. Faceye girdigimde birkac dakika baktiktan sonra tlf kilitleniyor ve acilmiyor sadece facede yapiyor.ve ekran kararip yeniden basliyor tlf.nedeni ne olabilir

  1. Facebook uygulaması telefonla uyumlu calışmıyor demekki. Güncellemesi var mı diye kontrol edin google play storeda.

 21. merhaba note 3 kore malı telefon kullanıyorum fabrika ayarlarını tekrardan yükledim fakat yükleme yaptıktan sonra telefon kendi kendine uygulama indirmeye başladı sürekli bişeyler indiriyorum yardımcı olurmusunuz

  1. güncelleme yapıyordur, telefonda zaten var olan uygulamaların güncelleştirlmesi gerekiyor. replika cihazlarda çok gereksiz uygulamalar olduğundan uzun sürebilir bu işlem.

   1. Uyguladigimiz yontemler yukarida anlatilmis. Bunlarla format atamiyorsaniz farkli yollar arastirin.

 22. Merhabalar Şuanda Elimde ALCATEL ONE TOUCH var Telefon Çok Kasıyor hiç Hareket Etmiyor 3 diş format atıyor şuanda Aceba Düzelir mi veya Düzelmezse Nasıl yapabilirim ?

 23. merhaba note 3 fabrika ayarlarına sıfırladım daha sonra açtığımızda facebook a grimemeye başladı ”android sürüm eski, yüksetmeniz gerekiyor” diye bir ibare geliyor. telefona yeni imei attım yine düzelmedi facebooka girmiyor yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.

  1. imie ile ilgili bir sorun değil bu. telefon yazılımı eski sürüm olduğundan sorın oluştuğunu cihaz söylüyor zaten. ayarlarda cihaz hakkındaya girip android sürümün kaç olduğuna bakın ve bulabilirsseniz yeni sürümünü yüklemeye çalışın. ya da facebooku marketten indirmek yerine interetten eski sürümlerini bulup telefona atmayı deneyin.

 24. Slm reprika note 3 kullaniyordum format atacaktim format atarken telfonun sarji biti format yarida kesildi ve bidah telfon acilmadi ne yspa bilirim

  1. merhaba, bu tür durumlarda genelde yazılım çöker, yeiden yazılım yüklemeniz gerekecek, maalesef replika telefonlar üzerinde çalışma fırsatımız olmadı bu yüzden sizi yönlendiremeyeceğiz.

    1. bir süt yorumda da söylediğim gibi replika cihazlara yazılım yükleme şansımız olmadı, biz de bilmyoruz yani.

 25. Merhabalar note 3 telefonum var replika ürünü sarj sorunum oldugun orjinal batarya aldim ama telefonuma tam takamiyorum oturmuyor,birde telefonda surekli reklamlar cikiyor onakari nasil yok edebilirim?

  1. orjinal telefonun bataryası kalındır. batarya alırken telefonun orjinal olmadığını belirtin daha ince bataryaları var onun. reklamlar ise genelde telefona virüs bulaştığında çıkar. telefonu formatlarsanız virüslerden kurtulursunuz.

 26. biz note 3 e format attık. ama kore malı olduğundan herşey kore dilinde napmalıyz

  1. Ayarlara girip türkçe dilini seçeceksiniz. Çark simgesi ayarlar A simgesi dil seçenekleridir.

 27. Note 3 n9006 telefonum var. Kendiliginden zero launcher yuklendi ve kendi kendine birseyler yukluyor bu zero launcherdan nasil kurtulabilirim yardım eder misiniz?

   1. Malesef olmuyor kaldır secenegi yok diger uygulamalardaki gibi zaten yuklendigindede telefon kendi kendine acilip kapanmisti.sizce fabrika ayarlarina dondursem gecer mi?

    1. normalde uygulama yönticisinden kaldırılabilmesi gerekiyor ancak formatlarsanız da sorun çözülecektir. format işlemi bütün kişisel bilgilerinizi de silecektir.

       1. syn editör verdiğiniz bilgiler için çok tşk. ederim. sayenizde kaç sefer format attım bilmiyorum. ama en son ramazan arkadaşımızdaki problem bende de var. format atmama rağmen hala program duruyor ve yine kaldıramıyorum ne yapmam gerekiyor. ilginize ve yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

 28. arkadaşlar bende resimde görülen siyah ekran geliyor ama yazılar çok farklı bu yüzden format atamıyorum
  bi yardım edin

    1. test modeuna girmişsiniz. recovery moda girmelisiniz. yukarıda anlattığımız tuş kombinasyonu ile bu mod açılıyorsa sizin telefonunuz yukarıda anlattığımız cihazdan farklı demektir. Diğer tuş komvbinasuonlarını deneyin.

      1. farklı tuşlara basarak recovery moda ulaşmaya çalışın. sizin cihazınız bizim işlem yaptığımız cihazla aynı değil demek ki.

         1. nasıl bir yardım bekliyorsunuz.anlattığımız işlem sizin cihaza uymuyorsa farklı yöntemler araştırın.

 29. telefonun ana ekranında” maalesef rserviceshome durdu “diye bir yazı var ve uygulamalara girmeye izin vermiyor.ne yapabilirim?

  1. sistem dosyalarından biri ya devre dışı kalmış ya da silinmiş, format atıp denemeniz lazım.

     1. imei numarasını bilmiyorum öğrenmek için anladığım kadarıyla arama ekranına girmem lazım ama telefon oraya girmeye izin vermiyor ve durmadan aynı” rserviceshome durdu” yazısı çıkıyor.

      1. o zaman riskie girip format atacaksınız, imei numaranız silinirse farklı kullanmasığınız bir telefonun imei numarasını kullanabilirsiniz.

 30. Otobuste gelirken telrfonu koltuktaki bilgisayara bagladim bi sure sonra kspandi acilmadi normal bilgisayara bagliyorum gormuyo sorun nedir

  1. Kısa devre oluşmuşsa batarya tamamen boşalmış olabilir. Bataryayı dışardan şarj edin veya veya başka bir batarya ile deneyin.

 31. benim niote3 kore malı kombinasyon tuşlarını basıyorum seçenekler çıkıyor ama ok tuşu olmuyor lütfen yardım

  1. Makaleyi okuyun. Alternatif yolu deneyin. O da olmazsa bir teknik servise danışın.

 32. ACİLLLLLL YARDIMMMMM!!!!!

  bendede kamerayı açınca galeri durdurdu hatası var eyer bişeyler biliyorsanız yardım edin….ama hafıza kartıyla alkası yok.benimkide note 3 kore….lütfen yardımmm

  1. Replika cihazlarda böyle sorunlar çokça çıkmaktadır. Genelde sıfırlamak gerekiyor.

     1. Fabrika ayaro format aynıdır. Formatla düzelmemişse yazılım denemelisiniz. Ancak bizim replika cihazlara yazılım yükleme şansımız olmadı.

 33. bu ekranı açıyorum aşağı inme tuşu orta düğme ve işin garibi seçme tuşu yok hangisine bassam olmuyor ve ekran ters görünüyor

    1. bazı cihazlar usb hata ayıklama modu açık olmadan da bilgisayar bağlantısı gerçekleştirebiliyor. alternatif yolu deneyin, olmuyorsa bir teknik servise uğrayın. Box(program kutusu) ile formtlanır telefon.

 34. note 3 telefonum birkaç gündür kendi kendine ekranda seçim yapıyor, nete girince kendi yorum yazıyor vs. ne yapmalıyım

 35. Kore malı note 3telefonum var birgün kendi kendine bi yazılım yükledi tel iphone tarzı oldu bunun virüs olduğu ve telimi ele geçirdiği söyleniyor ne yapmalıyım. Aciilll destek….

 36. Wipe data/factory reset komutuna kilit tusuyla basiyorum ama ekran degismiyo islem kac dakika suruyo bilgi verirseniz sevinirin not 2 telefon

  1. Ekran degismeyecek zaten. Anlik bir islem yapar. Asagida sari yaziyla iskem sonucu yazar. Reboot system now ile telefonu yeniden baslatip formatlanip formatlanmadigini kontrol edin. Basarisiz olmussa yeniden baslayin. Guc tusu ise yaramiyorsa diger tuslari deneyin. Soldaki dokunmatik tustan baslayabilirsiniz.

    1. telefon yazılımınız formatı engelliyor o zaman. lütfen bir teknik servise danışın.

 37. İyi pazarlar telefonu sıfırladım imei numarasını nasıl giricem yardımcı olursanız sevinirim

 38. lutfen yardim ederseniz sevinirim oncelikle ben telefonumu açıkken fabrika ayarlarına döndürmeye tıkladım daha sonra kore malı yada çakma herneyse oldugu için durdurmak istedim çünkü sonradan telefonumda sorun olabilecegini dusundum siliniyor yazisi yazarken kapama tuşuna bastım ve durdu sırasıyla
  reboot sytem now
  apply update from ADB
  aply update from sd card
  apply updata from cache
  wipe data / factory reset
  wipe cache partition
  bacup use data
  restore user data çıktı ne yapmalıyım

   1. siliniyor yazısı çikmissa format atmışsınız demektir zaten. reboot system now ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

 39. Merhaba iyi geceler bundan 1 ay öncesine kadar note 3 (korea) telefonumu sorunsuz kullanıyordum belli bir süre sonra kendi kendine kapanıp açılmaya başladı bu sorun telefonla birisiyle konuştuğum zamanda oluyordu. Bikaç gün sonra kapandı sabaha kadar açılmadığıda oluyordu şuan hiç açılmıyor telefonu şarja takıyorum sarj oluyor kırmızı ışık yanıyor ama ekran gelmiyor. Yukardaki işlemi de yaptım ama yine bi sonuç alamadım bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir .. Acil yardımm ..

  1. öncelikle çalıştığından emin olduğunuz bir batarya bulup cihazı açmayı deneyin. sağlam batarya ile de açılmıyorsa donanımsal bir sorunu vardemektir. bir teknik servise danışmanızı öneririz bu durumda.

  1. çince menüde eMMC seçeneği varsa format için onu uygulayın. sizin cihaz farklı sanırım. normalde inmgilizce çıkması lzım.

 40. mtk droid root sistemini yükledim ama tlf görmüyor ne yapmalıyım bana açıkca anlatırsan memnun olurum saygılarımla…birde normal şekilde root atarsam tlf birşey olurmu

  1. Görmemesinin bir cok nedeni olabilir. Suruculeri kontrol edin. Baska kablo deneyin. Telefon soketini kontrol edin. Repklia cihazlari root etme konusunda calismalarimiz olmadı. O yuzden root konusunda birsey diyemeyiz.

 41. Merhaba arkadaşlar benim sorunum mtk6582 note 3 aldım bundan 5 ay öncesinde hiçbir sıkıntım yoktu sensörlerine kadar çalışıyordu. telefon fazla zarar görmesin diye Flip cover telefon kabından aldım fakat belli süre sonra telefon yarım ekrana düşüyordu bataryayı çıkarmadan açılmıyordu birgün yine aynı sorun devam ettiğinde flip coveri çıkardım bataryayı çıkarıp taktım telefon açılıyor tuş kilidi açma süre zarfı ( 2-3 saniye) tekrar kapanıyor kendi kendine açılıyor telefon böyle yarım saate yakın kendi kendine açılıp kapanıyor önceden Bilgisayarıma taktığım telefonumu şimdi takınca bilgisayarım görmüyor telefona ayarlardan format attığımda herşey silinmiyor İmeim bile silinmiyor ve telefon kapanmaması için çok çaba sarfediyorum pc görmüyor şarj oluyor root rom hiç anlamam çok araştırdım fakat benim kafam almadı yalan yok bu sorunum nasıl çözülür küçük bir ilçede yaşıyorum bu telefonlardan anlayanda yok çok uzun yazdım özür dilerim yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum..

  1. merhaba, format attığınızda bilgilerinizin ve imei numaranızın silinmesi lazım. yani sizin telefonunuz formatlanmıyor demektir. bu yazılımsal bir sorundan kaynaklanıyordur büyük ihtimalle ama bizim de replika cihazlara yazılım yükleme şansımız olmadı. dah doğrusu çok fazla model var ve riskli bir işlem. bilgisayarı görmemesi sorunu ise ya soketten ya da kablodan yapar. bu ikisini kontrol etmelisiniz.

   1. çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için yani böyle idare mi etmeliyim yeni kablo alıp bu rootlama felan öğrenmeye çalışsam bu sorun düzelme ihtimali yok mu Tekrar Teşekkür ederim

    1. rootlama yazılımı etkilemez. buabilirseniz yazılım yüklemesini ypmaya çalışın.

 42. Merhaba.

  Öncelikle hem bu makaleyi hem diğerini defalarca okuduğumu belirteyim.Cihazı recovery modda açıyorum fakat onay yapamıyorum.
  Mtk droid toolsu indirdim fakat program cihazı görmüyor.Cihazda açılmadığı için hata ayıklama modundan olabilir diye düşünüyorum.Nasıl bir yol izlemem lazım?

  Teşekkürler.

  1. Baska bir kablo deneyin. Yine baglanti kurulmazsa buyuk ihtimalle telefonun soketinde sorun vardir.

 43. Hocam allah razı olsun telefon kitlenmişti içerden format atamıyodum bu çok iyi oldu sağolasın

 44. select boot mode ekranı biliorumm ama bu ekranda kısma-açma tuşu farketmez hepsiyle denedim bi türlü seçmeme izin vermiyor nedenini yazarsanız kafayı yedirtti bana

  1. makaleyi okusaydınız bunun için alternatif bir yolun olduğunu görürdünüz. makaleyi okuyun.

 45. merhaba yaklaşık iki aydır replika not3 kullanıyorum bu gün müzik dinlerken dirseğim çarptı kapandı ve sonra açma tuşuna bastım cırcle yazısı çıkıyor 5 6 saattir öyle şarja taktım çıkarttım ama hala aynı yazı çıkıyor ne yapmalıyım?

  1. merhaba, btaryayı çıkarıp 5 dakika sonra takıp açmayı deneyin. düzelmezse format atmayı deneyin.

   1. denedim ama olmuyor format atmayı denedim ama 5 dakikadan fazla tuşları tuttum yazı falan gelmedi

    1. yazılımı çökmüş olabilir o zaman. maalesef replika cihazlara yzılım yükleme şansımız olmadı.

     1. yine denedim bu sefer factory mode diye bir yazı çıktı ardından kore alfabesiyle yazılar çıktı home tuşuna basınca seçeneklerin üzerinde gidip geliyor

      1. sıfırlama seçeneği vardır belki ama hangisidir bilemiyorum, yanlış işlem yaparsanız telefona zarar da verebililirsiniz.

       1. tekrar bişi sorucam şu resimdeki yazı çıktı ama onaylıyamıyorum nasıl yapıcam

 46. Note 3 replika kullanıyorum format atarsam telefonun birdaha kullanamayabileceğimi söylediler varmı böyle bişey teşeklür ederim

  1. bazı cihazlarım imei numaraları silinmektedir. yeniden imei atmak zorunda kalabilirsiniz.

    1. hayır, format/reset sistemi her elektronik cihazda bulunur normalde. öyle birşey olsa reset değil imha olurdu ismi :)

 47. Replika Note3 telfonum son zamanlar kendiliğinden arasira mobil internete bağlaniyor. Fabrika ayarlatina döndüm. Avast antivürüs yükledim yine ayni ara ara kendiliğinden (mobil veri ) internete bağlaniyor.sorun yazilimdanmi kaynaklanıyor yoksa başka bi ayari varmidir.

  1. Kurdugunuz bir uygulama veya oyun buna sebep oluyordur. Yoksa durup duruken mobil af acilmaz.

   1. Antivürüs taramasinda güvenli olmayan ayricalik modu tespit edildi cihaziniz yüksek ayricalik modunda (yani işletim sistemine erişebilme özelliğiyle çalişiyor) yanlizca orjinal cihaz yazilimi kullanmanizi tavsiye ederiz yaziyor. Bunun için ne yapabilirim .

 48. Admin Öcelikle S.a Benim Tlefonum Replika Note 3 MTK Adrid Sürü Yüklü İçeriinde BenFormat atmam Lazım ( 3 Tuş) kobinasyonu ile ekrana auto test ıtem test test report debug test versin vede rebootgeliyor angisine basmam lazım format atmak için

 49. Fabrika ayarlarina dön ve verileri sil olarak geciyo telefonda acaba bunu yapinca resimlerim ve rehberim silinir mi ? Galeri de gizli ogeler kismim kitlendi acilmiyo galeri durduruldu yaziyo bunu duzeltmek istiyorum nasil yapabilirim ?

  1. evet verileri siler, resim ve müzikler dahil. telefonu bilgisayara bağlayıp yedeklerinizi alıp öyle format atabilirsiniz.

  1. Makalede nasil basildigi yazili. Bazi cihazlarda islem gormuyor o zaman alternatif yoldan yapabilirsiniz. Onun da makalede anlatimi var. Okuyun.

 50. defalarca format atmaya çalıştım yeni dolu batarya denedim ama format tamamlanıp açılması gerekirken açılmıyor ekranda hafif ışık hüzmesi gelip gidiyor tamircilere sordum yazılım atacaz dediler ama 100 tane yazılım var denememiz gerekiyor diyorlar ben kendim bu yzılımı atamazmıyım nereden indirebilirim bu yazılımı telefon replika kore not3 sizden telefonda bilgi alabilirmiyim irtibat kursak iyi olur

  1. Replika cihazlara yazilim atmadik hic. Evet cok fazla model oldugu icin denenmesi lazim ayrica deneme esnasinda cihaz tamamen cokebilir de.

 51. Benim sorunum açma tuşuna basıldığında telefon açılıyor ama menu gelmiyor sadce android işareti ve medyatek yazısı geliyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

  1. bazı cihazlar farklı. android işareti çıktığında home tuşuna basın. seçeneklerin gelmesi lazım

  2. Kore veya Çin malı ( Replika ) Galaxy S4, Note 3 Açılışı Orjinal Samsung Yapma
   Bildiğiniz üzere Kore malı (Replika) Ürünler Bir Media Tek Firması Ürünüdür ve Mtk Diye Modellere ayrlır… Telfonu Fabrika Ayarlarına Döndürüldüğünde Orjinal Samsung Yazısı Gider Ama Bunu Geri Getirmenin Çok Basit Bir Yolu var Sadece Arıyıcı Ekranına Yazdığımız Küçük Bir Kod İle  Şu ŞEkilde Düzelte Biliriz;
   Telefonunuzun Arayıcı .ekranına *#6600* veya *#0066# veya *#8800# yazmanız yeterli olacaktır… Bu kodu yazdıktan sonra telefon kendiliğinden açılıp kapanıp orjinal hale gelecektir…

   Sadece Galaxy S4 ve Note .3 İçin Geçerlidir..

 52. telefonun desen şifresini unuttum ve telefonu açamıyorum dediğiniz menü çıktı ama recovery mode yazısına aşağıya basarak tıklayamıyorum dediğiniz programı telefona indirme şansım yok çünkü kilit ekranı ve acil arama yazısı dışında şifremi unuttum yazısına girebiliyorum sadece bunlara gire biliyorum şimdi ne yapmalıyım yardım edin lütfen nasıl format atarım

  1. Tuş islem gormuyorsa program ile yapmaniz gerekecek. Programi telefona degil bilgisayara kuracaksiniz.

   1. bilgisayara indirirsem telefonanasıl yapacağım lütfen soylermisiniz ayrıca benimki kore malı birsorun olurmu

 53. Arkadaşimsaol bakiyorum çok kişiye yardim ediyorsunlutfen banada bir çare bende replika note3 aldım iki hafta kadar kulandim ve çocuk bir kaç uygulama atmıştı telefon kapandi açtık ana ekranda sadece android işareti ve medyatek yazısından başka bir şey gelmiyor ne yapmalıyız teşekkürler

  1. format atabiliyorsanız format atın. format menüsüne girmiyorsa yazılım yüklenmesi lazım. ancak bizim daha önce bu cihazlara yazılım yükleme şansımız olmadı.

   1. Aşağıdaki kodları sırasıyla arama ekranına yazın telefon kendini kapatıp orjinal samsung logosu ile açılacaktır.
    note 3 logo:
    *#*#11111#*#* : SM-N9006 6572 de denendi sorunsuz çalışıyor.
    *#0066# :SM-N900 Note3 6572 Logo denendi çalıştı.
    *#8800#*

 54. kardeş ses açma + kilit+ menü tuşuna basılı tutuyroum ancak ekrana farklı şeyler geliyor senin dediğin gibi değil örnğin : auto test , ıtem test ş debug test , version , reboot . seçenekler şunlar ne yapmalıyım acil cevap

 55. selam note 3 replika telefonumdan kendılıgınden yurt dısına binlerce mesaj gıtmıs fatura soku yasadım hemen sim kartımı telefondan cıkardım telefonumu nasıl güvenle kullanır hale getırırım yardımcı olursanız sevınıcem..

  1. kurduğunuz bir uygulama ile bulaşmış virüstür büyük ihtimalle. format atarsanız tüm uygulamalar ve virüs silinir. kurduğunuz uygulamalara dikkat edin. ayrıca ücretsiz avast antivirüs uygulamasını da kurabilirsiniz formattan sonra.

 56. Merhaba, ben iki gün önce replika samsung galaxy s5 aldım. uygulama yükledikçe telefonum kasmaya ve arada sırada kapanmaya başladı. çoğu uygulamayı sildim pek bişey kalmadı ama hala devam ediyor. Bir çözümü var mıdır?

  1. Merhaba, bütün telefonlar uygulama kurdukça ağırlaşır ancak replikalar biraz fazla sorun çıkarırlar. telefonu formatlarsanız ilk aldığınız hale gelir. ancak bazı replika cihazları formatladığınızda imei numaraları da silinmektedir. yani şebeke kesilmektedir. yeniden imei atmak zorunda kalabilirsiniz.

   1. Slm alykum hocam s5 tel aldim hic sikinti yok sadece konysma esnasinda kapanip aciliyor neden olabilir ve nasil cozebilirim simdiden ts ederim cvp icin mail atabilirseniz sevinirim poyraz__12@outlook.com cift alt tre

    1. konusma esnasında kapanıp açılıyorsa sıkıntı var demektir. replika cihazlarda çokça olan bir sorun bu. öncelikle bataryayı değiştirip denemelisiniz.

 57. Merhabalar, ben dün replika note 3 aldım. Gayet iyi çalışırken sabah dokunmatiği tamamen gitmiş durumdaydı ve ne yaptıysam düzelmedi. telefonu birçok kez kapatıp ve pili çıkartıp taktım yine aynı. Başka bir çözümü var mıdır ?

  1. zaman geçirmeden aldığınız yer ile irtibata geçin. değiştirmeye çalışın. tamirle düzeltilebilir belki ancak sürekli sorun çıkaracaktır.

 58. merhaba replika note3 kullanıyordum çok da memnundum ama ilk olarak durmadan uygulamalar durdu diye mesaj çıkmaya başladı sonra konuşurken şarjım bitti ve açamadım reset atıyorum ama açılmıyor ekranda hafif ışık hüzmesi oluşuyor gelip gidiyor bu ışık hüzmesi ne yapacağım acaba bataryamı bozuldu harici şarj cihazıylada şarj ediyorum sürekli batarya doluyor gösteiyo ama tık yok

 59. Merhaba ben yaklasık bir aydır çin malı note 3 kullanıyorum annemde kullanıyor fakat bu problem sadece bende oluyor. Ekran birden bire karıcalasıp sımsıyah oluyor bellı bir sure sonra tekrar kendıne geliyor. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

  1. ekranda kısa devre oluşuyordur büyük ihtmalle, nemden veya terden ıslanmışsa bu tür problem çıkabiliyor. aldığınız yere göstermenizi tavsiye ederim.

 60. recovery modu onaylamanız için bütün tuşlara basın seviye tuşları power tuşu ve home tuşu sonra ilgili ekran geliyor

 61. kendi telefonumun bataryasını taktım ama olmadı. yine açılmadı. ne yapmam gerekiyor şimdi

  1. bir teknik servise uğramanız iyi olacaktır. veya kendi servisi ile irtibata geçebilirsiniz. dolu batarya ile de açılmıyorsa ciddi bir sorunu vardır.

   1. ablamın telefonunun bataryasını kendi telefonuma taktığımda açılıyor. ama benim bataryam onun telefonunu açmıyor kesinlikle.
    umarım servis bu problemi çözer.
    ilginize teşekkür ederim.
    iyi çalışmalar

 62. Telefonum replika ilk önce bunu söyleyeyim. Bahsettiğiniz ekran açılıyor recovery bölümüne geliyorum ancak onaylayamıyorum acaba uzun sure basıldı mı tutmam gerekli ancak onu da denedin benim bunu uygulamam lazım çünkü telefonum (maalesef rServices Home durdu) diye bir hata veriyor. Bu yüzden ayarlar bölümünden Reşat atamıyorum. Lütfen yardımcı olun.

  1. bazı modellerde onya tuşu olarak home tuşu veya hemen solundaki dokunmatik tuş olarak ayarlanmış onları deneyin lütfen.

    1. hayır onay için basılı tutmanıza gerek yok. bir kere basıp bırakın. onay için bütün tuşları deneyin.

     1. Tüm tuşları deniyorum ama onaylanmıyor zaten burada aşağı tuşuyla onaylanması gerektiğini söylüyor. Sanırım bu şekilde olmayacak başka bir çözüm yolu var mı reset atmak için ?

       1. merhaba;
        Ayşe arkadaşımızın yaşadığı sıkıntıyı bende yaşıyorum. format için ilk sayfa geliyor ana menu tuşu ile reboot seçeneğini seçiyorum ama onaylaylayamıyorum bir türlü.ses açma veya kapa tuşuna basıyorum olmuyo, power tuşuna bile basıyorum yok bir türlü olmuyor. lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

        Ayşe arkadaşımız problemi çözebildi mi? Çözdüyse bize bilgi verebilir mi?

        Şimdiden teşekkür ederim.

        1. bazı modellerde bu sorun var.

         öncelikle antivirüs programınızı kapatın.

         şu linkteki programı indirip kurun. http://www.ceplik.com/mt65xx-android-telefonlarda-imei-onarimi-yapmak/

         telefonu bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. programı açın. program telefonu gördüğünde sağ altta reboot seçeneğine tıklayın çıkan seçeneklerden in recovery yi seçin. telefon kendini kapatıp yeniden açacaktır. açıldığında recovery moda geçecektir. Ekranda komut yok yazısını görürseniz. home(orta tuş) tuşuna basın seçenekler çıkar. ses kısma ile wipe data factory seçeneğinin üstüne gelin. güç tuşuna basın. yese delete all user data seçeneğinin üstüne gelin güç tuşuna basın. Ekran silikleştiğinde home tuşuna bir kere basın. siliniyor mesajı gelecektir. bitene kadar bekleyin.

         1. editör arkadaşım çok teşekkür ederim. problemi söylediklerini harfiyen yerine getirince çözdüm.
          Çalışmalarında başarılar diliyorum.

          1. Merhaba;
           yine bir replika note 3 problemimiz var. bu seferde ablamın telefonu kapandı ve açılmıyor. format atmaya çalışıyorum ama format ekranı gelmiyor bile. bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum.

          2. telefon hiç çalışmıyorsa öncelikle bataryayı kontrol etmeniz gerekir. harici şarj aleti(akıllı şarj) varsa bataryayı öyle şarj edip deneyin veya başka bir batarya ile çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

           çalışmayan telefona format atılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir