Samsung S7580 Galaxy Trend Plus modelinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefona virüs bulaşmışsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.  Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal Fransa romudur. Android 4.2.2 sürümüne aittir.  Bu işlem sadece S7580 modeli içindir. Farklı bir Galaxy Trend Plus modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de batarya şarj seviyesini %50 civarında tutun. Eğer IMEI numarası değiştirilmiş/onarılmış bir cihaza sahipseniz yükleme sonrasında şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise gitmeniz gerekecek.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S7580XXUBOA2_S7580OJVBOA2_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

s7580 yazılım yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (S7580XXUBOA2_S7580OJVBOA2__S7580XXUBOA1_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

15 thoughts on “Samsung S7580 Galaxy Trend Plus Yazılım Yükleme”
 1. Initialzation da kalıyor hocam nasıl yapabiliriz bunu acaba ne kadar sürede aktif olur ? birde emmc iptalse nasıl düzelir ne yapmak gerekiyor modelim S7580 emmc fiyatları ne kadar acaba ?

 2. merhabalar yazılımı yüklüyorum odinde reset yazıyor tel yeniden başlıyr fakat samsung yazısında kalıyor öneriniz ?

  1. Merhaba, öncelikle recovery modtan format atmayı deneyin olmazsa farklı bir iki yazılım deneyin, hepsinde aynısını yapıyorsa sorun yazılımsal olmayabailir.

  1. Bunun birçok sebebi olabilir. Bağlantı kurulamıyor olabilir, telefon soketinde sorun olmuş olabilir, yaızlım cihaza uygun olmayabailir. Message kısmını buraya aktarabilir misiniz?

 3. halil bey sizinle irtibat kurabileceğimiz online olduğunuz herhangi bir sosyal medya kanalınızı buraya yazarmısınız.

 4. Geçmişte yazılım yüklediğimde olmuştu ama artık fail diyo ve yazılımı yüklemiyo telefonum açılış anında takılı kalıyor.

  1. başlar başlamaz fail diye hata veriyorsa farklı bir yazılım deneyin, onda da aynı hatayı veriyorsa cihazın emmc çipi zarar görmüş olabilir.

 5. yaw kardeşim çok saol bende bunun romunu bulmaya çalışıyordum çok saol eyw adamsın

  1. SELAM HALİL BEY S7580 VAR DEFALARCA YAZILIM ATTIM AMA İÇİNDEKİ VİRÜS TEMİZLENMEDİ TELEFON KENDİLİĞİNDEN RESETTE ATIYOR YARDIMCI OLURMUSNUZ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir