Samsung S7390 Galaxy Trend Lite telefonunuza yazılım yüklemek istediğiniz taktirde öncelikle telefonunuzu yükleme moduna yani ‘download mode’a almalısınız. Download moda geçiş yapmayan cihazlara yazılım yüklemesi yapmak mümkün olmayacaktır. Bunun için telefonunuzun tüm fiziksel tuşlarının çalışıyor olması gerekir.

Download mode, ‘Odin’ gibi programlar yardımıyla yazılım yüklenecek telefonları yükleme işlemi için hazır hale getirir. Galaxy Trend Lite gibi Android işletim sistemi kullanan Samsung modellerinin hemen hepsi aynı yolla Download moda alınır. Normal modla veya onarım moduyla yazılım yüklemesi yapamazsınız.

Galaxy Trend Lite modelini Download moda almak için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanacağız. Öncelikle telefonu kapatın ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. Dolayısıyla yapılması gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalıdır.

S7390-galaxy-trend-lite-download-mode

 

İşlemi başarıyla gerçekleştirirseniz, içinde sarı ünlem işareti olan bir uyarı levhasıyla karşılaşırsınız. Bu ekran download moda geçiş için teyit amaçlıdır ve burada dokunmatik çalışmaz. Download moda geçiş için ses açma tuşuna, download moda geçmeden cihazı normal olarak yeniden başlatmak için ise ses kısma tuşuna bir kez basmanız gerekir.

Download moddan çıkmak için ise telefonun bataryasını sökebilirsiniz.

 

 

2 thoughts on “Samsung S7390 Galaxy Trend Lite Download Mode”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir