Samsung S7562 Galaxy S Duos Root Yapma

Samsung S7562 Galaxy S Duos telefonunuzdaki uygulamaların donanım erişimlerini ve yetkilendirilmelerini kontrol etmek istiyorsanız telefonunuzu rootlayıp yönetici konumuna geçmeniz gerekiyor. Root işlemi telefona superuser uygulamasını kuracaktır. Bu uygulama ile diğer uygulamaların erişimlerini kontrol edebilirsiniz.

Telefonunuzu rootladığınızda telefondan herhangi birşey silinmeyecektir. Telefonda yeteri kadar şarj olduğundan emin olun. Şarjınız az ise lütfen batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi içinbilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun.

Root işlemi telefonunuzu garanti dışı bırakacaktır. Eğer garantisi devam eden bir cihazınız varsa lütfen bunu göz önünde bulundurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  CWM Recovery

3: CWM-Superuser-3.1.3

Dosyları indirdikten sonra sadece Odini .rar’dan çıkarın.

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda samsung logosunu görünce güç düğmesini bırakın. Biraz sonra ekranda ingilizce yazılar göreceksiniz. Tuşları bırakıp bir kez ses açma tuşuna basın. Telefonunuz Download Mode’una geçecektir. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.


samsung s7562 galaxy s duos root yapmaOdin programını açın. Telefon ile bilgisayar birbiri ile başarılı şekilde iletişim kurmuşlarsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası çıkacaktır.

PDA butonuna basıp indirmiş olduğunuz recovery.tar dosyasını seçin.

Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna basın. Yükleme işlemi ortalama 1 dakika sürer. İşlem bittiğinde programın sol üst köşesinde PASS yazar ve telefon kendini yeniden başlatır.


Telefon açıldıktan sonra geri kapatın.

İndirmiş olduğunuz CWM-Superuser-3.1.3 dosyasını hafıza kartınıza atın ve hafıza kartınızı telefona takın.

Telefon kapalıyken ses açma + ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarının  hepsine beraber basın ve basılı tutun. Telefon ekranında samsung logosunu gördüğünüzde sadece güç tuşunu bırakın. Az sonra telefon CWM modunda açılacaktır. tuşları bırakabilirsiniz.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz.  Ses tuşlarını kullanarak gezinebilirsiniz. Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapın.

1:  install zip from sdcard seçeneğinin üzerine gelip home(orta tuş) tuşuna basın.

2: choose zip from sdcard seçeneğinin üzerindeyken tekrar home tuşuna basın.

3:  CWM-Superuser-3.1.3  dosyasının üzerine gelin ve tekrar home tuşuna basın.

4: yes install seçeneğini seçip tekrar home tuşuna basın.

Kısa bir yüklemeden sonra telefonunuz rootlanmış olacaktır. Şimdi geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Telefon açıldığında menüde superuser uygulamasını göreceksiniz. İşlem tamadır.

NOT: Biz bu cihazı vRoot programı ile de sorunsuzca rootladık.

Author: Halil Akgül

100 thoughts on “Samsung S7562 Galaxy S Duos Root Yapma

 1. Ben odin ile telefonun içine recovery i yazdım sonra aşamaları uyguladım ama super user i telefonun bios u gibi bişi :D ye girdim ses tuşladına fln basıp (sizin dediğiniz yere girdim ) ordan ben dosyayı buldum ama yzmadı failet fln dedi olmadı reboot yaptım ama yinede uygulama çıkmadı telefona bende ondan sonraki adımları yapmadım ki bişi olmazsın

   1. teşekkürler ve bir de kies programını indirdim setup halinde fakat çalıştırmaya çalıştığım zaman yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı hatası vermekte ne yapabilirim _

 2. Adımlarda anlatıldığı şekilde kolayca yaptım, sorunsuz çalışıyor. Tşk. baseband version:s7562xxlj3

 3. Odin3-v1.85 programını AÇIKTIKTAN Sonra start veremiorum recovery.tar dosyasını gelmediği için seçemiyorum

 4. hepsi adım adım tamamlıyorum oluyor cwm modunda yüklemesinide yapıyorum ama uygulama menüye gelmiyor

 5. pass işlemi geçti fakat sd kartta superuser olduğu halde install zip from sdcard seçeneği gelmiyor.ALT yorunlarda auto reboot seçeneğini kaldır demişsiniz fakat bene o seçenek değiştirilmiyor reset yaptım yeniden değiştirilmiyor.SUPEEUSER uygulamasını android sistmei üzerinden yüklesek root yapmış olurmuyuz?

  1. odin ile sorun yaşıyorsanız iroot ile deneyin. ya da farklı bir odin sürümü ile deneyin.

 6. Kardeşim Allah razı olsun. Yöntem hala işe yarıyor. Samsung GT-S7562 telefonu olanlar kesinlikle bu şekilde root etsin.

  1. Mantık yukarıda anlattığımız gibidir ama dosyalar farklıdır. Uygun Odni sürümü ve yazılım dosyası bulunarak işlem yapılmalı.

 7. Merhaba.benim telefonum samsung glaxy s 4 hızlı şarz adaptörü alsam telefonum hızlı şarz olur mu

  1. Orjinal ‘5 volt 2 amper’ şarj cihazı alırsanız, telefonunuz daha hızlı şarj olur.

    1. farklı yollar araştırın o zaman, cihazınız burdaki yöntemleri kabul etmiyor demektir.

 8. odinle yükleme başarılı olduğu halde install from sd card bölümü açılmıyor ne yapmam lazım

  1. odinde auto reboot seçeneğini kaldırın. hafıza kartı telefonda olsun. yükleme yapın telefon yeniden başlamayacak, RES OK mesajından sonra kabloyu telefondan çekip o haldeyken ses açma + home+ güç ile recovery moda girmeyi deneyin.

  1. cwmyi yüklenmemişse o hata alır, rootu kendi recovery modu ile yapamazsınız. odin ile cwm yüklemelisiniz. cihazınız cwm kabul etmiyorsa lütfen farkı yollar araştırın.

 9. Odin ile olan işlemi sorunsuz yaptım ama 2.işlem olan instal zip from seçenekler arasında yok. Ahmet arkadaşımızda aynı sorunu yaşamış sanırım aoto rebot’u kaldırıp yeniden yaptım ama menü hiç gelmedi. Direk telefon açılıyor Benmi yanlış düğmelere basıyorum ses açma+ home güce bastım siz öyle yazmışınız orada birde 4 yazıyor one anlamadım.

  1. odinde auto reboot tikini kaldırdığınızda telefon yeniden başlamaz. yüklemeden sonra kabloyu telefondan çekip o haldeyken ses açma + home + güç basıp ekrana samsung geldiğinde gücü bırakın diğer tyuşlara basmaya devam edin.

   1. Öncelikle hızlı cevap ve sabrınız ilginiz için teşekkür ederim.
    Yazılanları aynen yaptım.
    instal zip form seçeneği gelmedi.
    Tekrar odinden auto reboot tıkını kaldırıp yüklemedim. Yükleme oldu telefon kapanmadı.
    Kabloyu çekip ses açma+home+güç bastım samsung logo çıkınca güç bıraktım (logo altında sarı ünlem vardı)
    Diğer düğmeleri bırakmayıp basılı tuttum ama telefon tamamen açıldı. Nerede yanlış yapıyorum.
    Sabrınız için tekrar dan teşekkürler

    1. normalde işlem uyguladığınız gibi ama başarıyla bitmyorsa lüfen farklı yöntemler araştırın.

 10. recovery.tar dosyasını yükledim. pass dedi. telefonu recovery modda başlatınca instal zip from… diye bir seçenek çıkmıyor

  1. cihazınız recoveryi kabul etmiyor, odinde auto reboot seçeneğini kaldırın. yeniden yükleme yapın yükleme bitince telefon reset atmayacak, kabloyu çıkarıp ses açma + home 4 güç ile recoverye girmeye çalışın.

 11. Telefonum samsung glaxy s duos rootlu telefonumda yazılım güncelleştirmesi yapabilir miyim?

  1. wi-fi ve kies ile hata verecektir. Odin ile yazılım yüklemesi yapabilirsiniz eğer kullandığınız sürümdendaha güncel bir sürüm varsa.

    1. attığınız roma bağlı, kendi orjinal yazılımı dışında rom atarsanız sorun yaşayabilirsiniz.

 12. ben son aşamaya gelince yarıya kadar yükleme yapıyo sonunda failed … diyo napmam lazım

 13. Herşeyi tek tek kontrol edip defalarca yapmama rağmen pass yazısınıda gördüm.Telefonu açtığımda superuser uygulaması gözükmüyor yardımcı olun lütfen.

   1. Bütün işlemleri tek tek yaptım herhangi bir hata almıyorum,CWM-Superuser-3.1.3” programınıda yükleyip, reboot system now ile başlatıyorum ama superuser programı gözükmüyor haliyle telefon root’suz gözüküyor.

 14. option menüsü kullanıma açılmıyor ne yapmam lazım telefonu kapattım download menüsüne aldım kurdum ama option menüsünden auto rebootu kapatamıyorum acil yardım !!!!!!!!!!

 15. google play store açılmıyordu.fabrika ayarlarına döndürdüm bu seferde hesap açılmıyor ve hesap alınmıyor.tüm tuşlara bastığımızda açılan menüden resetlesem düzelir mi?

 16. root var ama telefon hafıza kartına link 2SD ile uygulama taşıyamıyorum nasıl taşırım?

  1. herhangi bir uygulamayı taşımaya çalıştığınızda program size ne yapmanız gerektiğini söylüyor zaten. hafıza kartınızı biçimlendirmeniz gerekecek.

 17. Frameroot sitesi linki gönderbilir misiniz ve hangi sürümünü indirmeliyim ..
  İndirdiklerimde boromir yerine gandalf yazıyor

 18. Eğer telefonum brick olursa telefoncu düzeltebilir mi ? Ve brick olduğunda telefonda neler gözlenir

  1. evet düzeltilebilir ancak gerekli JTAG ekipmanının olması lazım. brick olursa cihaz çalışmaz. yazılım yükleyemezsin yani.

 19. roott işlemi tamam çok teşekkürler şimdi telefonun ramını nasıl artırıp hızlandırcazz ?

 20. ben herşeyi yaptım ama CWM-Superuser 3.1.3 home tuşuyla basıyorum yes install seçeneği gelmiyor dosyalara giriyor CWM modundayken

  1. Kies yoksa kiesi kurun. bilgisayarı resetleyin, telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve tekrar deneyin. aygıt yöneticisinden sürücüşerin yüklenip yüklenmediğine bakabilirsiniz. Modem kısmında Samsung mobile modem olması laızm. sürücü yüklenmemişse stelefon soketinde sıkıntı olabilir.

 21. afedersiniz.Ben sizin dediklerinizi aynen yaptım fakat ‘CWM’modu açılmadı.Yardımcı olaursanız sevinirim.

 22. CWM mod deilde manuel mod yazıyor ve güç tuşuyka secim yaoıyorum yukarıda dediğiniz işlemler gözükmüyor nerede yanlış yaptım.

  1. doğru tuşlara bastığınızdan emin misiniz? Telefon kapalıyken ses açma + ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarının hepsine beraber basın ve basılı tutun.

 23. ha bide failed to verify whole-file signatüre yazşyo yüklenirken sonra installation abroted yaziyo

 24. Ben yaptım ama CWM deyken instal zip falan yazmıyodu bende apply external diye bişey yazıyodu onu sectim sonra o dosyayı seçtip yükleniyodu ama failed yazdı sonra bitti root olmadı naapmalıyım !!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir