Samsung S7390 Galaxy Trend Lite modelinde, diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekrandaki görüntüyü kaydetmek mümkün. Bunun için Android markette yer alan uygulamalar da kullanılabilirken, telefonun tuşlarından yararlanarak da aynı işlem yapılabilir.

Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik ile o an ekranda bulunan görüntüyü galeriye kaydedip, üzerinde düzenleme yapabilir, paylaşımda bulunabilirsiniz.

Samsung S7390 Galaxy Trend Lite telefonunuzdan ekran görüntüsü alabilmek için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız; ilgili ekrandayken, görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin. Yani yapılması gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde.

S7390-galaxy-trend-lite-ekran-goruntusu-alma

 

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde ekranda  fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyar ve yukarıdaki bildirim ekranında bildirim alırsınız.

Yakaladığınız görüntü telefonun galerisinde yer alan ‘screenshots’ albümüne eklenmiş olacaktır.

3 thoughts on “Samsung S7390 Galaxy Trend Lite Ekran Görüntüsü Alma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir