Samsung S6102 Galaxy Y Duos Arapça Yazılım Yükleme

Samsung S6102 Galaxy Y Duos telefonunuzda Arapça diline ihtiyaç duyuyorsanız, anlattığımız yazılım yüklemeyi uygulayarak  telefona Arapça dil paketini yükleyebilirsiniz.  İhtiyacınıza göre daha sonra başka diller de yükleyebilirsiniz.

Yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Lütfen yedeklerinizi alın. Yükleme yaparken telefonunuzun kapanmasını engellemek için telefonunuzu şarja takın. Batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerinde tutun. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Programı açmayın, sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosylar:

1:  Odin Downloader

2:  S6102JPMA3_S6102OJPMA3_arabic

Her iki dosyayı da indirip winrar ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekrana ingilizce yazılar gelene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefofunuzu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklemesi gerçekleşecektir.

samsung s6102 galaxy y duos arapça yazılım yükleme

Odin programını açın. Telefon ve bilgisayar birbirlerine başarılı bir şekilde bağlanmışlarsa ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna tıklayıp indirdiğiniz S6102JPMA3_S6102OJPMA3_S6102XXMA2_HOME.tar.md5 dosyasını seçin.


Start butonu yükleme işlemini başlatın. Ortalama 5 dakika sürecek bir yükleme işleminden sonra telefon kendini yeniden başlatacak ve programın sol üst köşesinde PASS yazısı yazacaktır. Telefon açıldığında usb bağlantısını kesebilir ve kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Samsung S6102 Galaxy Y Duos Arapça Yazılım Yükleme

  1. Herşeyi tam yapıyorum pass yazısı çıkıyor telefon kapanıyor yeniden başlamak üzereyken tekrar kapanıyor bu sürekli böyle devam ediyor telefon açılmıyor

      1. Telefonumun modeli s6102, restart sorunu cozuldu arapca yazilimi da yukledim telefon acildi ayarlari yaptim sonra telefonun isigi sondu tuslara basiyorum hic etki etmiyo ekran karanlik kapatip aciyim dedim acarken samsung s6102 yazisi yaziyor orda bi 10 dk bekledikten sonra aciliyor telefon ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.