Samsung S6102 Galaxy Y Duos Türkçe Yazılım Yükleme

Samsung S6102 Galaxy Y Duos model telefonunuzda Türkçe dili yoksa anlatacağımız yüklemeyi yaparak telefonunuza Türkçe dil paketini yükleyebilirsiniz.  Telefonunuz sürekli reset atıyor veya samsung yazısında kalıyorsa buradaki yüklemeyi yapın. Sonra Türkçe yüklemek için buradaki yüklemeyi de yapabilirsiniz.

Yükleme yapmadan önce ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için telefonu şarja takıp bataryayı doldurun. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Bilgisayarınızın telefonu başarılı bir şekilde tanıması için bilgisayarda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies programı kurulu değilse lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin ve programı açmayın. Programın kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacını olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  S6102XXMA2_S6102XEFMA1_turkce

Dosyaları indirip winrar ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekrana ingilizce yazılar gelene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Telefon Download Mode’una geçecektir.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın.  Sürücü yüklenmesi otomatik şekilde gerçekleşecektir.

samsung s6102 galaxy y duos türkçe yazılım yükleme


Odin programını açın. Telefon sürücüleri doğru şekilde yüklenmişse ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna tıklayıp indirdiğiniz S6102XXMA2_S6102XEFMA1_S6102XXMA2_HOME.tar.md5 dosyasını seçin.

Start butonu aktifleştiğinde butona tıklayarak işlemi başlatın. Yükleme işlemi 5 dakikaya kadar sürebilir. Bu esnada kablo bağlantısını kesinlikle kesmeyin. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Ayrıca programın sol üst köşesinde PASS yazısını göreceksiniz. Telefon açıldığında bağlantıyı kesebilirsiniz. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

8 thoughts on “Samsung S6102 Galaxy Y Duos Türkçe Yazılım Yükleme

  1. Samsung galaxy young duos s6102 kullaniyorum. Androidini deyisdim şimdi 4.0 oldu android. Şimdi youtubesi çalişmiyor. Bana yardimci olun

  2. Iki yildr s6102 kullaniyorum. Son bir kac haftadr sarj aleti takli olmadigi halde sarj oluyoms gibi gosteryr. Ara ara titriyor surekli. Bazende kendi kendime kapanip aciliyor. Bunun bir cozum yolu var mi ?

  3. Sansung duos kullanıyorum fabrlka ayarlarına donderdim telefonun türkce menûsü gitti nasıl yapacağım konusunda yardımcı olurmusunuz

    1. Ayarlardan dil seçeneğini değiştirebilirsiniz. Settings-local text ya da language kısmında bu seçeneği bulabilirsiniz.

  4. Gerçekten çok teşekkür ederim arkadaşım.telefonumu fabrika ayarlarına döndürmek istedim.samsung yazısı devamlı gidip geliyordu.senin sayende telefonum düzeldi.sağol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir