Samsung N9000Q Galaxy Note 3 telefonunuzda bulunan interneti ister kendi bilgisayarınızla isterseniz de başka mobil cihaz ya da bilgisayarlarla paylaşabilirsiniz. Bunun için Android 4.3 işletim sisteminin sunduğu üç farklı seçenekten size en uygun olanını kullanabilirsiniz.

Note 3 cihazınızda bulunan interneti paylaşmak için öncelikle Menü> Ayarla> Kablosuz ve ağlar> Diğer… > Taşınabilir Mobil Ağ yörüngesini izlemelisiniz. Taşınabilir mobil ağ, telefonunuzda bulunan interneti paylaşmanıza imkan tanır ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bunun için 3 farklı seçenek sunar. Şimdi bu seçeneklere biraz değinelim…

Taşınabilir Wi-fi Noktası

Bu seçenek internetinizi wi-fi üzerinden paylaşmanızı sağlar ve Wi-Fi hotspot özelliği olarak adlandırılır. Bu seçeneği aktifleştirmek için öncelikle telefonunuzun wi-fi özelliğini açık duruma getirmelisiniz. Wi-fi’yi açtıktan sonra Taşınabilir Wi-fi Noktası bölümüne dokunun ve telefonunuza bir ad ile bir şifre belirleyin. İnterneti paylaşmak istediğiniz cihaz wi-fi araması yaptığından sizi bulacak ve belirlediğiniz şifre ile internetinizi kullanabilecektir.

note 3 modem olarak kullanmanote 3 modem olarak kullanma 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

USB bağlantısı

Adından da anlaşılacağı üzere, bu seçenek üzerinden internetinizi paylaşmak için data kablosu kullanmak zorundasınız. Data kablosunu bağlayıp, bu seçeneğe dokunduğunuzda, internetiniz kabloyu bağladığınız cihazla paylaşılır.

Bleutooth internet paylaşımı

Yine adından anlaşılacağı üzere bu seçenek de internetinizi bluetooth üzerinden diğer cihazlarla paylaşmanızı sağlar. Bluetooth’u açtıktan sonra bu seçeneğe dokunarak yine wi-fi hotspot özelliği gibi, interneti paylaşacağınız aygıtın sizi bulmasını ve size bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

One thought on “Samsung N9000Q Galaxy Note 3 Modem Olarak Kullanma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir