Samsung i9250 Galaxy Nexus Ekran Görüntüsü Alma

Samsung i9250 Galaxy Nexus telefonunuzda o an ekranda bulunan görüntüyü kaydederek, daha sonra kullanmak ya da üzerinde değişiklikler yapmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapmanız mümkün.

Ekran görüntüsü alma işlevi akıllı telefonların hemen hepsinde yer alır ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılır. Galaxy Nexus da Android işletim sistemi kullanan bir telefon olduğundan bu işlemi çok basit bir şekilde yapmanız mümkün.

Google Play Store’da bu işlev için ayrıca uygulamalar da mevcut. İsterseniz marketin arama bölümüne ‘screenshot’ yazarak, bu uygulamalara ulaşabilir ve indirip, deneyebilirsiniz.

Samsung i9250 Galaxy Nexus‘da ekran görüntüsü alabilmek için tıpkı diğer ana ekran(orta) tuşu bulunmayan Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.
galaxy-nexus-ekran-goruntusu-alma

 

Ekran görüntüsü almak için telefonunuzun ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Kombinasyonu doğru yaptığınız taktirde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür ve deklanşör sesi duyarsınız. Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun Galeri> Albümler> Screenshots bölümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir