Samsung i9500 Galaxy S4 telefonunuzu rootlayarak telefondaki diğer uygulamaların  erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz. Bazı oyun ve uygulamalar ekstra donanım erişimleri isteyebilirler.  Root ile bu erişimlere de izin verebilirsiniz. Root işlemi yaptığınızda telefonunuza SuperSu uygulaması kurulcakatır. Bütün izin işlemlerini bu uygulama üzerinden yapabileceksiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkarır. Garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun. İşlemin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için bataryanızı şarj edin, batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin. Telefonunuzdan kişisel bilgileriniz silinmeyecektir. Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için telefonunuzda Kies 3 programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurduktan sonra programı açmayın sadece kurmanız yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  Odin Downloader

2:  CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar

Her iki dosyayı da indirip .rar’dan çıkarın.

Telefonunuzu kapatın.

Telefon kapalıyken  ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekrana mingilizce yazılar gelene kadar bekleyin. Yazıları gördüğünüzde tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. bu işlem telefonunuzu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

samsung i9500 4.3 root yapma

Odin programını açın. Telefon ve bilgisayar başarılı şekilde birbirlerine bağlanmışlarsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası yazacaktır. PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar.md5 dosyasını seçin. İşleme başlamak için Start butonuna basın. Çok kısa bir yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Menüye girin SuperSu uygulamasını açın. Çıkan Disable KNOX uyarısına OK diyin. İşlem tamamdır.

Android 4.3 sürümünü rootlamakta sorun yazşıyorsanız lütfen buradaki makaleye de göz atın.

11 thoughts on “Samsung i9500 Galaxy S4 Root Yapma”
  1. Merhaba işlemleri sorunsuz yaptım fakat supersu uygulamasını açtığımda ; (yüklenmiş SU kodlaması yok supersu bunu yükleyemiyor bir sorun oluştu! Eğer sisteminizi Android 4.3 e yükselttiyseniz, cihazınızı manuel olarak tekrar rootlamalısınız gerekmektedir.) gibi bir uyarı yazısı çıkıyor ve uygulamayı kapatıyor. benim telefonum android sürümü 5.0.1 bununla ilgili olabilir mi bu sorun ?

  2. benim ıp.com diye hiçbirşey yazmıyo telefonu ayarladım tehlike yazısı geldi sonra ses açma tuşuna bastım dowload diye bişe yazıyo acil cevap verin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir