Samsung i9082 Galaxy Grand Duos telefonunuzda bulunan uygulamaların donanım erişimlerini ve izin istemlerini kontrol edebilmek için telefonunuzu rootlamanız gerekmektedir. Telefonunuzu rootladığınızda telefonunuza Superuser uygulaması kurulacaktır. Bu uygulama ile diğer uygulamaların yetkilendirilmelerini yönetebileceksiniz.

Root işleminin telefonunuzu garanti dışı bırakacağını unutmayın. Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir.  Telefonunuzu şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %25’e getirin.

Root işlemini telefonunuzun android sürümüne göre yapacaksınız. Lütfen ayarlardan cihaz hakkında kısmına girin ve telefonunuzun 4.1.2 mi yoksa 4.2.2 mi olduğunu öğrenin. Ayrıca bilgisayar ile telefonun sağlıklı şekilde iltiş kurabilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buraya tıklayarak indirin.

İhtiyacınız olan dosyalar;

1: Odin Downloader

2: i9082 CWM

3: i9082 Android 4.1.2 UPDATE-SuperSU-v1.25.zip

4: i9082-4.2.2UPDATE-SuperSU-v1.51.zip

5: Fix Recovery

Sadece 1. ve 2. dosyaları .rar’dan çıkarın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecektir. Yazıları gördüğünüzde tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Downlaod Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

Odin programını açın. ağlantı başarılı şekilde yapılmışsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarasını göreceksiniz. Başka hiç bir işaretleme yapmadan PDA butonuna tıklayıp indirdiğiniz CWM-touch_i9082_chotu.tar dosyasını seçin.

i9082 root odin

Start butonu aktileştiğinde Start butonuna tıklayıp yüklemi işlemini başlatabilirsiniz. Ortalama 1 dakikalik   yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Şimdi telefonunuzun sürümüne göre indirmiş olduğunu dosyasyı ve Fix Recovery dosyasını hafıza kartınızın ana dizinine atın. Telefonu kapatın. Hafıza kartını telefona takın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakıp diğerlerine basılı tutmaya devam edin. Biraz sonra telefon CWM modunda açılacaktır. Bu ekranda dokunmatik de çalışcakatır.

Yapılacak işlemleri yukarıdaki resimlerden de takip edebilirsiniz.  Yapacağınız işlemler sırasıyla;

1: install zip from sdcard

2: choose zip from sdcard

3:  Fix Recovery dosyasınıs eç

4: Yes install

5: install zip from sdcard

6: choose zip from sdcard

7: UPDATE-SuperSU-v1.25 (telefonunuz 4.2.2 ise 4.2.2 dosyasını seçeceksiniz)

8: Yes Install UPDATE-SuperSU-v1.25

Dördüncü işlemi yaptıktan sonra kısa bir yükleme gerçekleştirilecektir. Şimdi Go Back seçeneğinden geri gelip reboot system ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. İşlem tamamdır. Telefonunuz rootlanmıştır. Menüde Superuser uygulamasını göreceksiniz. Uygulamayı açın. güncelleme isteyebilir. Normal seçeneği ile uıygulamayı güncelleyin.

Anlatılan işlemler cihazınızı rootlayamıyorsa lütfen buradan Kingo Android Root programını deneyin.

Tüm işlemleri denemenize rağmen hata alıyorsanız Root Genius progrmını deneyin.

14 thoughts on “Samsung i9082 Galaxy Grand Duos Root Yapma”
 1. Hocam downloading ekranında telefonu bilgisayara bağladığımda bağlanma sesi geliyor ancak telefonu göremiyorum orda sıkıntı yaşıyorum yardımınızı bekliyorum.

  1. Bilgisayarınızda Kies yoksa Liesi kurun ve bilgisayarınızı resetleyin. Kies açık olmasın sadece kurulu olması yeterli. buna rağmen sürücüleri yüklenmiyorsa başka bir kablo ve bilgisayarda deneybilirsiniz.

 2. Merhaba herşeyiyaptım ancak UPDATE-SuperSU 1.25’i sd kartimin ana dizinine atmama rağmen “Choose zip from sd car” a girdiğimde zip dosyası gözükmüyor sadece klasörlerim gözüküyor. Telefonum glalaxy grand 4.1.2 Acil yardım edin lütfen.

  1. bu arada Update-SuperSU dosyasını sdcard/Android klasörüne atınca CWMde gördü ama işlem yapmadım. Çekindim acikcasi

  1. 4.1.2 için de 4.2.2 içinde dosya mevcut. hangi sürümü kullanıyorsanız o dosyayla işlem yapın.

  1. odin ile yükleme yapmalısınız ancak bu modele daha önce yazılım yükleme şansımız olmadığı için sitemizde bununla ilgili henüz makale yok.

 3. Ben 4.2.2 kullanıyorum ve CWM’yi kurdum. Ama ne olduysa o CWM ekranına giriş yapamıyorum yardım lütfen?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir