Samsung I9003 Galaxy SL telefonunuzda Arapça dil yoksa ve Arapça dil yüklemesi yapmak istiyorsanız bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Yapacağımız işlem bizim denediğimizde telefonda veri kaybına yol açmadı. Ancak her ihtimale karşılık veri yedeği almakta fayda var. Ayrıca işlem öncesi telefonu iyice şarj ederek, en az %50 seviyesine gelmesini sağlamak, telefonun işlem sırasında kapanarak zarar görmesini engeller. Yine dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise eğer varsa telefonunuzdan Türkçe dilinin kalkacağıdır! Telefonunuzda sadece İngilizce ve Arapça dil seçenekleri bulunacaktır.

Öncelikle bilgisayarınızın telefon sürücülerini yükleyebilmesi için, bilgisayarınızda yoksa lütfen ‘Kies‘ programını kurun.

Yeni yazılımı yükleyebilmek için ‘Odin‘ programını kullanmanız gerekir.

İhtiyacınız olan dosyalar;

1: I9003JPKPH_I9003OJPKPC_XSG.zip

2:Odi0n Downloader

İndirdiğiniz dosyalardan herhangi birisi sıkıştırılmışsa, lütfen rar’dan çıkarın. Daha sonra telefonunuzu ses kısma, ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak açın. Bu, telefonunuzun yükleme modu olan Download mode‘a alınmasını sağlayacaktır.

Telefonu bilgisayara bağlayın ve gerekli sürücülerin yüklenmesi için bekleyin. Daha sonra Odin programını açın ve telefonunuzu bulmasını bekleyin. Odin telefonunuzu bulduğunda ‘ID:COM‘ başlığında görünür.

i9003-arapca-arabic-rom-yazilim-indir

 

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken sadece dosya seçimi yapıp, işaretlemelerin doğru olduğundan emin olmak. Eğer işaretlemeler yukarıdaki görsel gibiyse, programın ‘PDA‘ kısmına tıklayın ve indirmiş olduğunuz yeni yazılım dosyasını seçin. Eğer her şey tamamsa ‘Start’ butonuyla işlemi başlatabilirsiniz.

Yazılım yüklemesi başarıyla tamamlandığında görseldeki gibi ‘PASS!’ uyarısı ve bildirim ekranında bildiri alırsınız. Zaten yazılım yüklemesi bittiğinde telefonunuz normal olarak yeniden başlayacaktır.

Eğer işlem bittikten sonra telefonunuz sürekli kendini resetlerse öncelikle batarya çıkarıp, yeniden başlatmayı deneyin. Eğer hala aynı şekilde sürekli reset atıyorsa telefonu formatlamanız gerekir. Nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir