Samsung Galaxy S3 Mini i8190 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için Samsung Galaxy S3 Mini i8190 tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran(home) tuşuna basın ve ardından kilit tuşuna basılı tutarak bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş) tuşu + kilit(güç) tuşu şeklindedir.Samsung Galaxy S3 Mini i8190 Ekran Görüntüsü Almaİşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ bölümünde bulabilirsiniz.

53 thoughts on “Samsung Galaxy S3 Mini i8190 Ekran Görüntüsü Alma”
 1. benim telefonum samsung galaxy s3 mini ekran açılmıyor. Basıyorum ama ekran görüntüsü gelmiyor. Sadece ışık geliyor ekran değil

  1. Telefonunuzun ekranı bozulmuş olabilir ya da soketi yerinden oynamış olabilir. Yapabiliyorsanız arkadaki vidaları söküp kontrol edebilir ya da bir teknik servise başvurabilirsiniz.

  1. telefonu kapatıp açın ve tekrar deneyin, buna rağmen olmuyorsa tuşların çalıştığından emin olun, tuşlarda sorun yoksa tuş kombinasyonu değişmiş olabilir. ses kısma + güç tuşlarını deneyebilirsiniz.

 2. Çok denedim fakat hepsi nasıl ss alınabileceğini gösteriyor yinede teşekkür ederim:)

  1. Play Store’a girip ilk sırada çıkan uygulamayı indirin. Biz bu işlevi yapan herhangi bir uygulama kullanmadık.

   1. Ama öyle adam akılli bir uygulama yok ki. Evet benim de çalşmyor. Progam varsa önerebilirmisiniz

 3. bu özellik çalışıyor du ama şimdi çalışmıyor neden çalışmaz ayarlar ile ilgili ve ya güncelleme ile ilgili birşey var mıdır? bilen yardımcı olursa sevinirim.

  1. bu özellik açılıp kapanana bir özellik değildir, işlemleri doğru yaparsanız ekran görüntüsü alırsınız.

  1. telefonunuz orjinalse yukarıda anlatıldığı gibi aynı anda tuşlara basarsanız olur. orjinal değilse tuş farklılıkları olabilir veya hiç olmayabilir.

 4. Oluyor beyler boşuna olmuyor falan yazmayın sorun telefonunuzda ozaman paranıza kıyın orjinal alın

  1. çin malı çok fazla model var. deneme yapmalısınız, bütünb tuş fonkisyonlarını deneyin lütfen ama en çok kullanılanlar şunlar:
   ses açma + güç(açma-kapama)
   ses açma + güç + home(orta tuş)

     1. Telefonum ı8200 s3mını. normal olan i8190 s3mını.lakin i8200da ekran görüntüsü alamıyorum nasıl olacak?

   1. galeride olması lazım. Screencapture veya screenshot diye bir klasörde tutar genelde resimleri.

  1. kore malı diye tabir edilen telefonların da hepsi aynı değil. lütfen bütün tuş kombinasyonlarını deneyin. ama genelde home tuşu + güç tuşu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir