Nokia N70 Format Atma

Nokia N70 telefonunuz normalinden daha ağır çalışıyor veya hafıza az, bazı bilgileri silin diye hatalar veriyorsa bu sorunları telefonu formatlayarak çözebilirsiniz. Telefonu formatlamaya başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. Telefonunuzdaki tüm bilgileriniz silinecektir. Sim kart ve hafıza kartınızdaki bilgiler aynen duracaktır ama her ihtimale karşı kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Nokia N70 telefonunuzu sıfırlamanın – formatlamanın bir kaç yolu var. En sağlıklısı tuş kombinasyonu ile yapılan formattır. Bu yöntemde telefonumuzun tuşlarından yararlanacağız. Lütfen telefonu kapatın ve telefon kapalıyken  * + 3 + arama tuşu + açma-kapama tuşlarına beraber basıp ekrana ülke seçimi gelene kadar basılı tutuyoruz. Ülke seçimi ekranında tuşları bırakıp telefonu kendimize göre kişiselleştiriyoruz.

nokia n70 format atma

Bir diğer yöntem ise telefonun menüsünden telefonu fabrika ayarlarına geri çevirme ymntemidir. Bu yöntem daha çok ayarları sıfırlamak içindir. Menü>Araçlar>Ayarlar>Telefon>Genel>Orjinal Telefon ayarları yolunu izleyerek izleyerek  telefonu sıfırlayabilirsiniz. Bu yöntem sizden güvenlik kodu soracaktır. Güvenlik kodunu girip sıfırlama işlemine onay verebilirsiniz.

Üsteki sıfırlama yöntemini Nokia format kodu girerek de gerçekleştirebilirsiniz. Telefon açık ve ana ekranda iken *#7370# format kodunu girdiğinizde telefon size  orjinal ayarlara geri dönmek istediğinizden emin olup olmadığınızı sorar. Eğer devam etmek istiyorsanız evet diyerek kilit kodumuzu giriyoruz.

 

 

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir