Root işlemi cihazdaki Android işletim sistemini modifiye edebilmek için yapılır. Root yetkisini elde ettiğinizde işletim sisteminde kod veya uygulama aracılığı ile sistemde değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin sistemin kaldırılmasına zin vermediği bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz “Root Nedir?” konusuna bakabilirsiniz.

Samsung G361H Galaxy Core Prime modelini rootlamak için biz yazılım yükleme yöntemini uygulayacağız. Yani rootlanmış bir romu cihaza yükleyeceğiz. Bu işlem telefonun garantisini devre dışı bırakır. Garantili bir telefonunuz varsa unroot yapsanız bile garanti kapsamı dışına çıkacaktır. Anlatacağımız yükleme işlemi sadece G361H ve G361H/DS modelleri içindir. Farklı modele sahip bir cihazınız varsa lütfen bu işlemi uygulamayın.

Bu işlem cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririm. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek içinde batarya şarj seviyesini %50 civarında tutmaya çalışın.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerrin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G361HXXU0AOJ1_Pre_Rooted

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

g361 core prime root yapma

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (G361HXXU0AOJ1_G361HOXE0AOJ1_G361HXXU0AOJ1_ROOT_NO_KNOX_SER.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

23 thoughts on “Samsung G361H Galaxy Core Prime Root Yapma”
 1. YAzılım yükledikten sonra samsung yazısından sonra cihaz açılıyor ancak görüntü gelmiyor.Dosya arızalı mı?fark lı denedim sorun aynı.Rootlu dosya yükledikten sonra bu şekilde oldu.Daha önce böyle bir sorun yoktu.

  1. Modelin doğru olduğundan emin olmanıza rağmen bu sorunu yaşıyorsanız cihaz güncellenmiş olduğu için rootu kabul etmiyor olabilir. Stock romu yükleyip tekrar deneyebilirsiniz.

   1. sammobile üzerinden yazılım yükledikden sonra root yazılım yapıyorum bu sefer bilgisayar telefon işareti çıkıyor kies güncellame diyor.

     1. Kingo rootla da denedim başarılı diyor ancak z3x den işlem yaptığımda Super Kullanıcı yetkisi kontolü… hata Bu model otomatik root desteklemiyor uyarısıyla karşılaşıyorum.

 2. benim bi sorum olacak.bu romu yuklemenin teklikesi varmi yani yazilimcilar telefonuma cesitli yollarla zarar vere bilirlermi?virus trojan filan gibi yani.yoksa insanlar niye ugrasip bedavaya rom yapsinlarki?

  1. merhaba, bu rom rootlu zaten, yani modifiye edilmiş yazılım, herhangi bir zararı yok, insanlar değil smasungun kendisi yapıyor bu romları ve piyasaya veriyor, yazılımda virüs yoktur, virüs sonradan bulaşır, eğer dikkatli kullanmazsanız.

 3. bu romu kurdum uygulama silince yeniden başlatıyo ve bazı uygulamlara yetki vermiyor veriyor ama erişim saglamıyor

  1. cihazı rootladığınızda güncelleme alamayabilirsiniz. manuel yüklemeniz gerekecek. Odin ile güncel sürümü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

 4. atınca renkli ekrana düşüp hata verdi . stock rom ile ayağa kalktı belki bendeki versiyon ile aynı olmayabilir de. indiren arkadaslar her ihtimale karsı stock rom da indirsin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir