Z3X Box ile Samsung E1081T  model telefonunuzun seri numarasını (imei) onarabilirsiniz. Z3X Box bir Samsung onarım/yazılım yükleme boxudır. Piyasada değişik Samsung boxları da mevcuttur. Ancak bizim elimizde Z3X Box olduğundan onarım işlemini bu programla nasıl yaptığımızı anlatacağız.

İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için lütfen dolu bir batarya kullanın. İmei onarım işleminden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Önemli bilgilerinizin yedeğini her ihtimale karşı almayı unutmayın.

Bu tip işlemlerden önce telefonunuzda samsung driverlerinin zaten yüklü olduğunu varsayıyoruz.

e1081T imei onarimi.PNG

Samsung 2G Tools programını açın.

E1081T modelini seçin.

İMEİ seçeneğini resimde olduğu gibi tıklayın, telefonunuzun arka kısmında yer alan orjinal imei numaranızı bu bölüme yazınız.

Telefonunuzun bataryasını çıkartın.

J750 kablonuzun uart kısmını box kutusuna bağlayın.

Bu kısımda biraz hızlı hareket etmeniz gerekmektedir.

Repair bölümünde yer alan Custom butonuna tıklayın.

Aynı anda j750 kablonuzu telefona bağlayınız ve aynı anda bataryayı da telefona takın.

Kısa bir işlemden sonra işlem başlayacaktır. Eğer başlamaz veya hata verirse; bataryayı ve kabloyu çıkartıp daha hızlı bir şekilde yapınız.

Repair – ok yazısını gördüğünüzde imei onarımı başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

Not: İletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal seri numaralarını kullanın. Bu yazı sadece imei onarımı için yazılmıştır.

…..

HAKAN KARA

10 thoughts on “Samsung E1081T Z3X Imei Repair – İmei Onarımı”
  1. Ya arkadaşlar bu model için COM bağlantısını nasıl yapıcam. Bi türlü olmuyor. Spedrum driveri de yükledim. 1205 görünüyor. Ama 1081t bi türlü görmüyor. Şaştım kaldım. Bi yardımcı olun lütfen

    1. Cihazın soket gibi bağlantısıyla ilgili bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurdunuz mu?

      1. Hayır pc cihazı görüyor. Ama bilinmeyen aygıt olarak kalıyor. 1205 i bağladığımda com port olarak görüyor, z3x de com bağlantısı görüyor. Ama 1081t de sadece aygıt olarak görüyor, com olmuyor. Acaba 1081t Spreadtrum işlemcilimi değil. Driver den kaynaklımı acaba. Doğru düzgün bi bilgide bulamıyorum nette.

  2. SORUNUMU HALLETİM AMA SİZİN YÖTEMİNİZLE DEYİL YAPAMAYAN ARKADAŞLAR TAFSİYEM

    Z3X BOX KULLANIYORSANIZ VE BAŞARISIZ OLUYORSANIZ SEBEBİ 2G SEÇİMİNDEN FLAŞ MODUNU SEÇİN ::::::: BU KONUYU KİMSE SÖYLEMEMİŞ HALİL ARKADAŞIMIZA TEŞEKÜRLER BİLGİ İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir