Motorola Moto G model telefonunuzda kullandığınız mobil internetinizi bilgisayarınızda kullanabilir veya arkadaşlarınızla paylaşabilirisniz.

Mobil internet paylaşımında dikkat etmeniz gereken en önemli konu sahip olduğunuz internet paketinizin limitidir. Eğer limitli bir internet paketi kullanıyorsanız sürpriz faturalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden internetinizi paylaşmadan önce bunu göz önüne alın.

Telefondaki mobil internetinizi 3 yöntemle paylaşabilirsiniz.

Birinci yöntem USB kablosu yoluyla internetinizi bilgisayarda kullanabilirsiniz. Bunun için bir USB kablosuna ihtiyacınız olacak. Telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesi sağlayın. Menüden ayarlara girin. Ayarlarda Kablosuz ve Ağlar kategorisinde Diğer seçeneğine dokunun. Bağl. paylaşımı ve mobil hotspot seçenğine dokunun.  USB ile bağlantı paylaşımını aktifleştirin. Şimdi mobil internetinizi kullanarak bilgisayardan internete girebilirsiniz.

İkinci yöntem ise Bluetooth ile internet bağlantısı paylaşımı seçeneğidir. Blutooth fonksiyonuna sahip bir bilgisayar, tablet veya cep telefonuyla internetinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için Bluetooth ile bağlantı paylaşımı seçeneğini aktifleştirip bağlantınızı payşacağaınız cihazı bluetooth menüsünden eklemelisiniz.

Üçüncü ve en çok kullanılan yöntem ise Taşınabilir Kablosuz hotspot seçeneğidir. Bu seçenek ile wi-fi aracılığıyla internetinizi paylaşabilirsiniz. Aynı menüde bulunan Taşınabilir Kablosuz hotspot seçeneğini aktifleştirin ve hemen altındaki Kablosuz hotspot kurulumu yap seçeneğiyle cihazınız için bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz şifreyi bilen herkes sizin cihazınıza bağlanıp mobil internet bağlantınızı kullanabilir.

Paylaşım yapmadığınız zaman hem izinsiz erişimleri engellemek hem de bataryanızın ömrünü uzatmak için bütün seçenekleri pasifleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir