Samsung SGH-M919 Galaxy S4 Root Yapma

Samsung SGH-M919 Galaxy S4 model telefonunuzda bulunan uygulamalarınızın donanım ve yazılım erişim izinlerini kontrol edebilmek için telefonu rootlamanız gerekmektedir. Root işlemi telefonunza SuperSu uygulamasını kuracaktır. Yetkilendirmeyi bu uygulama üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzu garantı dışı bırakacaktır. Eğer garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun. root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. İşlem boyunca telefonunuzun kapanmasını engellemek için lütfen en az %25 seviyesinde olan bir batarya ile işlem yapın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: CF-Auto-Root-jfltetmo-jfltetmo-sghm919

Her iki dosyayı da indirip winrar ile bir klasöre çıkarın. Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Kies programını açmayın sadece kurulu olması yeterlidir.

samsung m919 root yapma

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(kilit) tuşlarına beraber basın ve ekrana ingilizce yazılar gelene kadar basılı tutun. Yazıları gördüğünüzde tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu download Moda alacaktır. Telefon download modtayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Telefon ve bilgisayar birbirine doğru şekilde bağlanmışsa ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna basıp indirdiğiniz CF-Auto-Root-jfltetmo-jfltetmo-sghm919.tar.md5 dosyasını seçin. Yüklemeye başlamak için Start butonuna basın. Kısa bir yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefonun açılmasını bekleyin. Açılınca usb kablosunu çıkarabilirsiniz. Mümkünse bir wi-fi ağına bağlanın ve menüdeki SuperSu uygulamasını açın. Güncelleme isterse Normal şekilde güncelleyin. Ayrıca bir uyarı penceresi çıkacak ve KNOX’un devre dışı bırakılması gerektiğini size bildirecektir. Bu uyarıya Ok/Yes diyoruz. KNOX devre dışı kalıyor. Artık telefonunuz rootludur.


Author: Halil Akgül

27 thoughts on “Samsung SGH-M919 Galaxy S4 Root Yapma

 1. Merhaba usta..bende samsung s4 sgh m919 modeli var..dediğin işlemieri sorunsuz yaptım fakat benim size başka bir sorum olacak..ben bu telefonda hat üzerinden görüntülü görüşme yapamıyorum..video aramasına tıkladığım zaman şu uyarı çıkıyor..(görüntülü aramalar desteklenmiyor) tlf imei klon imei android sürümü 4.4.2 ana bant sürümü:I9505XXUGNK4 sizce bu sorun romla alakalı olabilirmi.son olarak bişey daha sorcam 4 tane şebeke modu var..yalnızca gsm seçtiğim zaman E çıkıyor fakat diğer şebeke modlarında hep 4G çıkıyor neden 3G çıkmıyor.cevap yazarsanız sevinirim kolay gelsin.

  1. merhaba, bazı cihazlar imei onarım işleminden sonra şebeke/band sorunları çıkarabiliyorlar. kullandığınız hattın 3g desteklediğinden emin olun. buna rağmen 3g çekiminde sorun yaşıyorsanız onarımdan dolayı sorun çıkıyordur, bunun da pek çözümü yok.

   görüntülü görüşmeye gelince; görüntülü görüşme 3g bandına mahsus bir şey değil, 4gde de görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

   1. Cevap yazdığınız için teşekkür ederim.Maalesef usta hiç bir şekilde hat üzerinden görüntülü görüşme yapamıyorum..sadece internet üzerinden uygulamalar sayesinde görüntülü görüşme yapıyorum.2 hattım var ikisinide denedim yine olmadı.kişilerde video araması yazıyor ama olmuyor işte.hiç arama yapmıyor size dediğim uyarı çıkıyor sadece..romdan kaynaklı olabilir mi?

      1. Merhaba usta..verdiğin linklerdeki romları tek tek deniyorum şebekede sorun olmadı imei aynı duruyor fakat hat üzerinden görüntülü görüşme yapamıyorum ve şuan için yüklediğim romlarda da hala türkçe dil seçeneği çıkmadı.bütün romları deneyince size bilgi veririm.görüşmek üzere kolay gelsin.

       1. merhaba, bildiğim kadarıyla türkçe dili yok hiçbirinde. tr bandlarını desteklemediği için görüntülü görüşme yapmıyor olabilir cihaz.

        1. evet usta hepsini denedim..türkçe dil desteği yok ve hat üzerinden görüntülü görüşme yapmadı yine. Asıl sorun şu oldu şimdi içinde türkçe dil desteği olan m919 rom bulamıyorum :)

  2. bu cihaz için türkçe dil mevcut değil zaten, cihazı rootlayıp marketten morelocale 2 uygulamasını indirip türkçeyi seçebilirsiniz. tamamı türkçe olmasa da tahminen yüzde 80 türkçe olacaktır.

    1. Usta sonunda aradığım romu buldum ama yüklemesi çok uğraştırdı.şuan android sürümü 5.0.1 oldu.içinde türkçe dilde mevcut üstelik telefon çok hızlandı.romu ayırdım bir köşeye bilginiz olsun..isteyen olursa sgh-m919 modeli için yardımcı olurum iyi çalışmalar.

      1. tabiki kardeşim seve seve ne demek. bu durumdan muzdarib olanlarada yardımcı olmak isterim.ben çok uğraştım bu romu bulmak için.başkaları benim gibi rezillik çekmesin.Sadece Allah razı olsun demeniz yeterli.en kısa sürede size ulaşacağım görüşmek üzere ;)

 2. dediklerini yaptım suanda recorvy yazıyor odinde fakat 25 dk kadar bekledim hala dolmadı bi hatamı yaptım?

  1. yüklemenin başladığından emin misiniz. makaleyi okuyup işlemleri sırasıyla ve eksiksiz yapmaya çalışın.

 3. Merhaba hocam.
  Dediğiniz adımları uyguladım fakat %25 gibi bir yerde duruyo ve bir ilerleme göstermiyor.
  19:35 de işleme başladım şuan hala aynı durumda acil yardımcı olabilirmisiniz ?
  Teşekkürler…

   1. Aaaa hocam çok özür dilerim şuan telefona bu işlemi başlattım modeli GT-I9500 şuan telefon açılmıyor yardımcı olursanız çok minnettar kalırım teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir