LG D802 G2 Root Yapma

Root işlemi ile LG D802TR G2 cihazınızda süper kullanıcı konumuna gelebilirsiniz. Root yetkisi telefonda normal şartlarda izin verilmeyen değişiklikler yapma hakkını verir size. Ayrıca diğer uygulamaların erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Telefonunuzu rootladığınızda garanti kapsamı dışına çıkacaksınız. Garantisi devam eden bir telefonunuz varsa lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Root işlemi cihazınızdan herhangi bir veri silmeyecektir. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üstünde tutmaya çalışın.

Daha önce hiç telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamdıysanız büyük olasılıkla sürücü problemi yaşacaksınız. Bu yüzden işlemlere başlamadan önce lütfen LG PC Suite programını buradan indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İhtiyacınız olan dosyalar

1: LG D802 G2 Root Update

Dosyayı indirip winrar veya winzip yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Telefon menüsünden Ayarlara girin. Genel sekmesinde Telefon Hakkında‘ya girin. Yazılım Bilgilerine dokunun. Yapım Numarasına 7 defa dokunun. Geri gelin. Genel sekmesinde Geliştirici Seçenekleri‘ne girin. USB Hata Ayıklama Modunu işaretleyin.

Genel sekmesinden Güvenlik seçeneğini açın. Burada bulunan Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini işaretleyin.

Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Telefon ekranında çıkan seçeneklerden  Telefonu şarj edin seçeneğini seçin. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Ekrana RSA izin kutusu çıkarsa Tamam‘a dokunun.


İndirdiğiniz klasördeki root.bat dosyasını çalıştırın.

lg g2 root yapma 1Devam etmek için klavyeden herahngi bir tuşa basın.

lg g2 root yapma 2Bir, iki defa daha devam etmek için tuşa basın uyarısı çıkabilir ancak yukarıdaki resimde Now please unplug… ile devam eden uyarı yazısını gördüğünüzde aşağıdaki işlemleri yapın.


1: Usb kablosunu telefondan çıkarın.

2: Geliştirici seçeneklerine girip USB Hata Ayıklama Modunun işaretçiğini kaldırıp yeniden aktifleştirin.

3: Usb kablosunu telefona takın. Telefonu şarj edin uyarısını seçin.

Şimdi klavyeden herhangi bir tuşa basarak işlemlere devam edebilirsiniz.  Tuşa bastığınızda telefon ekranınızda çıkan uyarılar görebilirsiniz. Bir şey yapmanıza gerek yok. Aşağıdaki ekranı görene kadar bekleyin.

lg g2 root yapma 3

Done mesajını gördüğünüzde herhangi bir tuşa basarak siyah ekranı kapatabilirsiniz. İşlem başarıyla bitmiş demektir bu. Telefon menüsüne girin. Superuser isimli bir uygulama göreceksiniz. İzin isteklerini bu uygulama ile kontrol edebileceksiniz.

Not: Yukarıdaki işlemler karışık geldiyse veya cihaza superuser yüklenmesine rağmen rootlu gözükmüyorsa  iRoot programı ile de telefonunuzu kolayca rootlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “LG D802 G2 Root Yapma

    1. işlemin bu nedenle ilerlemediğini düşünüyorsanız telefonu sıfırlayıp baştan başlayın lütfen,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir