Casper Via V5 telefonunuzda tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki yöntemi kullanarak, telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an akıllı telefon ekranında yer alan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ve daha sonra üzerinde düzenleme yapmak, paylaşmak gibi amaçlarla kullanılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. bir çok farklı şekilde adlandırılan özelliğin kullanımı da oldukça basittir.

Casper Via V5, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan bir çok markanın ürünleriyle aynıdır.

Via V5 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için ilgili ekrandayken açma-kapama(kilit) tuşu ile ses kısma tuşuna birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Açma-Kapama(Kilit) Tuşu + Ses Kısma Tuşu
casper-via-v5-ekran-goruntusu-almaYöntemi doğru şekilde kullanıp, işlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde, ekran fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Ekran görüntüsü‘ bölümünde bulabilirsiniz.

19 thoughts on “Casper Via V5 Ekran Görüntüsü Alma”
    1. Biraz daha dikkatli uygulayın. Eğer güncelleme işe değişmemişse standart kombinasyon budur.

    1. dosya yöneticisinde “taşı” fonksiyonunu kullanarak fotoğraflarınızı bir araya getirebilirsiniz.

  1. Tuş kombinasyonunu yapıyorum ama ekran görüntüsü alamıyorum ne yapmalıyım saolun simdiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir