iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Nasıl Resetlenir?

Diğer tüm Apple iPhone modellerinde olduğu gibi iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde de telefonu yeniden başlatmak için bir tuş kombinasyonu mevcuttur.

Telefon herhangi bir sebeboten dolayı tepki vermemeye başladığında, donduğunda veya siyah ekranda kaldığında bataryayı sökemediğiniz için telefonu yeniden başlatmaya zorlamanız gerekecek.

Reset dediğimiz bu yeniden başlamaya zorlama işlemi format değildir. Telefonunuzdan  kişisel bilgi ve verilieriniz silinmeyecektir. Telefon açıldığında cihazı kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde yeniden aşlatmayı gerçekleştirmek için sırasıyla şı işlemleri yapmalısınız.

1: Ses açma tuşuna basıp bırakın.
2: Ses kısma tuşuna basıp bırakın.
3: Güç tuşuna basıp basılı tutun.

Apple logosunu görene kadar güç tuşuna basmaya devam etmelisiniz. Elmayı gördüğünüzde güç tuşunu da bırakabilirsiniz. Telefon kendini normal şekilde açacaktır. Bu işlemi yaparken cihazın şarja veya bilgisayara bağlı olmadığından emin olun. Telefona kablo takılıyken yaparsanız yeniden başlatmayı doğru şekilde yapmayabilir.

Resetleme işlemini yapmanıza rağmen telefon size tepki vermiyorsa donanımsal bir sorun meydana gelmiş olabilir. Genelde ekran arızası yüzünden dokunmatik panel işlemez. Bu durumda bir teknik servise danışmanızı öneririz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir