iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Ekran Videosu Nasıl Kaydedilir?

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelllerinde de ekran görüntüsü alma ve ekran videosu kaydetmek mümkündür.  Screenshot denilen ekran görüntüsü alma fonksiyonu ile o an ekranda bulunan görüntüyü Fotoğraflar uygulamasına kaydedip isterseniz düzenleyip arkadaşlarınızla veya sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonunda ekran görüntüsü almak için ekran resmini almak istediğiniz ekrandayken güç ve home (orta) tuşa beraber basıp bırakırsanız görüntü Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir. Görüntü kaydedilirken telefon ses çıkarır ve ekranın bir köşesinde resmin önzilemesi gözükür.

Bu modellerde ekran videosu çekmek için ekstra bir uygulama edinmenize gerek yoktur. ios ekran videosu çekme uygulamasını entegre olarak sunmaktadır. Bu fonksiyonu etkinleştirmek için Ayarlardan Denetim Merkezine girip ekran videosu seçeneğini denetim merkezine eklemeniz lazım.

Bu işlemi yaptıktan sonra ekranın alt kısmından denetim merkezini açtığınızda video butonunu göreceksiniz. Bu butona dokunduğunuzda geri sayım yapıp video kaydına başlanacaktır.

Kayıt sürerken ekranın üst kısmında kırmızı çizgi görünecektir. Kaydı durdurmak için kırmızı alana dokunup çıkan bildirimle video kaydını durdurabilirsiniz. Yapılan kaydı yine Fotoğraflar uygulamasında bulabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir