iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Nasıl Formatlanır?

Kullanmakta olduğunuz veya başka birinden alıp kullanacağınız iPhone 8 veya iPhone 8 Plus modelinde kişisel bilgi ve veri temizlemesi yapmak için telefonu formatlamanız gerekmektedir. Fabrika ayarlarına geri dönme olarak bilinen formatlama işlemi telefondaki tüm kişisel verileri temizleyip telefonun kutudan çıkarıldığı haline geri getirir.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonlarını formatlayabilmek için iki farklı yöntem mevcuttur. İlk yöntem menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda ayarlardan yapabileceğiniz sıfırlama yöntemidir. İkincisi ise daha çok herhangi bir nedenden dolayı menüye ulaşamadığınız durumda telefonu kurtarma moduna alıp iTunes üzerinden geri yükleme yöntemidir.

Formatlama işlemine başlamadan önce iCloud bilgilerinizi bildiğinizden emin olun. Eğer hesabınızı veya hesabın şifresini bilmiyorsanız  format sonrası kurulum aşamasında kalabilirsiniz.

Telefonu menüden formatlamak için Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm içerik ve ayarları sıfırla yolunuz izleyerek telefonu sıfırlayabilirsiniz. İşlemi uygularken telefon sizi birkaç defa uyaracaktır. Eminseniz iki onaydan sonra telefon kendini kapatıp yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

İkinci yöntem için data kablosuna ve iTunes kurulu bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Telefonu açık şekilde veya kurtarma modunda bilgisayara bağladığınızda iTunes bağlı cihazı bildirip geri yükleme seçeneğini size bildirecektir.

iTunes sıfırlaması ile ilgili detaylı bilgi için buradaki konuya göz atabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir