Merakla beklenen yeni nesil iPhone(5S ya da 6) için yeni söylentiler çıkmaya devam ediyor. Teknoloji dünyasının konuştuğu son söylentiler ise yeni nesil iPhone’un, iOS 7 işletim sistemi ve üst düzey kamera özellikleriyle geleceği yönünde.

Teknoloji dünyasının Haziran ayında tanıtılacağını umduğu ve adının büyük ihtimalle iPhone 5S olacağı düşünülen yeni model, rakiplerini aratmayacak üst düzey özellikler donatılmış olacak. Rakiplerinin bir bir amiral gemilerini yenilediği ve üst düzey özelliklerle donattığı dönemde yeni nesil iPhone için beklentiler doruk noktasına ulaşmış durumda.

Daha önce 12 ya da 13 Megapiksellik bir kamerayla geleceği söylenen yeni iPhone için şimdi de ön kamera ve işletim sistemi bilgilerine ulaşıldığı iddia ediliyor. 2 Megapiksellik bir ön kamerayla geleceği düşünülen telefonun işletim sistemi de yeni nesil Apple işletim sistemi iOS 7 olacak. Hatta iOS 7 ve yeni nesil iPhone tanıtımları bir arada yapılarak teknoloji dünyasının şaşkına çevrilmesi de konuşulanlar arasında.

iphone 5s için 2 MP ön kamera ve ios 7

Gelişmiş kamera özellikleri sadece ön ve arka kamerayla sınırlı kalmayacak. Daha önce Samsung Galaxy S4 ve LG Optimus G Pro’da kullanılan dual-shot kamera özelliğinin de yeni nesil iPhone’da yer alacağı düşünülüyor. Bir işletim sistemi geliştirmesiyle kamera özelliklerine entegre edilecek özellik, daha önceki modellere gelmeyecek. Yani önceki nesil iPhone’lar iOS 7 işletim sistemine güncellenmiş olsalar da çift kamerayı aynı anda çalıştırma özelliğini kullanamayacak. Ayrıca yeni nesil iPhone’un kamerası, yine rakipleri gibi FULL HD olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir