Akıllı telefon alanındaki bir çok marka amiral gemisini yenilemişken, gözler yenilenmesi beklenen Apple’ın iPhone’una çevrilmiş durumda. Her üst seviye telefonda olduğu gibi, tanıtım öncesi yeni nesil iPhone içinde bilgi sızmaları ve ürün özelliği dedikoduları devam ediyor. En yeni dedikodu ise ürünün 20 Haziran’da tanıtımı yapılacağı yönünde.

Apple’ın beraber çalıştığı Japon bir firma çalışanı tarafından sızdırılan en yeni belgeye göre yeni nesil iPhone’un tanıtım tarihi 20 Haziran, mağazalardaki yerini alma tarihi ise Temmuz ayı olarak belirtiliyor. Belgede daha önce çıkan bir çok ciddi dedikoduyu doğrular nitelikte ürün özellikleri de yer alıyor. Buna göre telefonun arka kamerası 13 Megapikselken, ön kamerası 2 Megapiksel. Full HD olacak en yeni iPhone’da çift kamerayı aynı anda kullanabilme teknolojisi dual-shot özelliği de bulunacak. Ayrıca direk gelmese de iOS 7 işletim sistemini alacak.

iphone 5s tanıtımı 20 haziran

 

iPhone 5S ile ilgili sızan bu son bilginin güvenilir kaynaklardan alındığı ve bilgiye güvenmekte fayda olacağı söyleniyor. Ancak Apple ve diğer bir çok önemli üst düzey akıllı telefon haberleri gibi fiyaskoyla sonuçlanması da muhtemel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir