HTC Desire 310 modelini formatlmanın iki yolu mevcuttur. Birinci yol menüğye ulaşabildiğiniz durumlarda ayarlardan yapılabilen fabrika ayarlarına geri dödnürme işlemidir. İkincisi ise telefonun tuşlarından faydalanarak Recovery Mode  dediğimiz ekrandan sıfırlama işlemidir.

İlk yöntem daha çok telefonda uygulamasal hatalar veya hafıza hataları alıyorsanız menüye girerek ayarlardan Yedekle ve Sıfırla seçeneğini seçip telefonu formatlayıp ilk günkü haline getirmenize yarar.Bu işlem ayarlrınızı sıfırlamakla kalmaz aynı zamanda kişisel bilgi ve verilerinizi de siler. O yüzden format atmadan önce bilgilerinizin yedeğini alın.

İkinci yöntem ise telefon menüsüne ulaşamadığınızda yani ekran model-desen kilidi nedeniyle kilitlenmiş veya bloke edilmiş cihazınızı telefonun tşları yardımıyla sıfırlamanıza olanak sunar. Bu işlem de telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi siler. Ayrıca işlem esnasında telefonunuzun kapanması için batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesinin üstünde tutun.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına beraber basıp Komut yok yazısı gelene kadar basılı tutun. Komut yok yazısını gördüğünüzde tuşları bırakın ve bir kere güç tuşuna basıp bırakın. Karşınıza Recovery Mode seçenekleri gelecektir.

htc desire 310 format atma

Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelip ses açma tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden de yine ses  kısma tuşu ile yes delete all user data seçeneğinin üstüne gelip yine ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon formatlanmış halde açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir